22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:57:32
» 18. Dönem Sakarya Milletvekili Yalçın KOÇAK:BERLİN DE HAKİMLER VARDI?

18. Dönem Sakarya Milletvekili Yalçın KOÇAK:BERLİN DE HAKİMLER VARDI?

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 18. Dönem Sakarya Milletvekili Yalçın KOÇAK:BERLİN DE HAKİMLER VARDI?
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Dünya - 18 Temmuz 2018, Çarşamba 21:12:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BERLİN DE HAKİMLER VARDI?
                                                                                                                                           

Almanya’nın kötü bir tarafı yine sahnede yanlı ve yanlış pis kokularıyla bir hukuk katli ortada. 

 

Bu konu bunların zihin derinliklerinde ki arızadır. Alman savcı Julius Hermann v. Krichmann; siyasi cereyanların hukukun içine müdahalesine karşı duran, eza, eziyet gören, karısının tuttuğu karasabanı boynunda iple çeken ama boyun bükmeyen; Alman hukukunu yerden yere vuran bir hukuk adamıdır. Alman hukukuna güvenilmeyeceğini hukuk tarihine kazıyan adamdır. İlim olmak bakımından hukukun değersizliğini tarihe nakşeden adamdır.1870

 

Almanya’da ki Nazi hortlaması cinayetler ve kundaklamalar ve de Alman hukukunun suçluları kayırıcı, neredeyse kurbanları suçlu çıkaracak garabet kararları vicdanlarımızı yaralıyor. 

 

NSU-Yapılanması beş yılı aşkın 400’den fazla duruşma sonunda maskaralığa dönüşerek son buldu. Daha önce, NSU davasının Beate Zschäpe adlı zanlısı kapsamlı itiraf sözü de maalesef tıraş köpüğü gibi patladı. Zschäpe mahkeme önünde bütün suçu 4 Kasım 2011’de Eisenach kentinde esrarengiz şekilde intihar ettikleri söylenen NSU zanlıları Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos’un üzerine yıktı. Geçmişte Alman ceza evlerinde Baider-Meinhoff terör örgütü üyelerinin sözde toplu intihar tertipleri ve bu günde NSU davasına getirilen 120 yıllık yasak akla şu soruyu getiriyor?.

 

Yaptıklarından emin olan bir hukuk devleti dosyalara 120 yıllık gizlilik kararı getirir mi? Hessen Eyaleti Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın hazırlanan NSU raporuna 2134 yılına kadar gizlidir ibaresi sarsılmış olan Alman hukukuna güvenin tamamıyla dibe vurmasına vesile olmuştur.

 

120 yıl gizlilik neyi gizlemek için?

 

Bununla birlikte en az bir cinayette iç istihbarat kurumu olan Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın bir çalışanının bir aktif ajanının – ne tesadüftür ki – olay yerinde bulunduğu ama hiçbir şeyden haberinin olmadığı da söylendi. 

 

NSU’nun bilindiği kadarıyla son kurbanlarından Halit Yozgat'ın Hessen’de katledildiği sırada olay yerinde bulunan Alman ajan Andreas Temme'nin ilişkileri ve arkası sorgulanmalı?? Diyor Fatih Baş kardeşimiz.

 

Çözüm, Bizde diyoruz ki; Zebunkuş Avrupalının bildiği dilden konuşulmalıdır?

 

İngiltere'de Müslüman olmuş ve bize çok yakın gazeteciler var bu arkadaşlar daha önce Afganistan'da kalmışlar cesur ve sorgulama konularında Almanya’yı Avrupalı kimlikleriyle köşeye sıkıştırırlar İngiliz gazeteci olarak Türkiye'nin yükünü hafifletirler.

 

Avrupa parlamentosu içinde Almanya karşıtı vekillerden bu işe destek verenler illaki bulunur. Var da.!

 

Bilhassa güney ülkeleri sosyalist parti üyeleri .İtalya, Yunanistan, İspanya, Portekiz organize edilir. Yeni kabinenin hükümetin bu konularda duyarlığı olması lazım. Bu işler monşerlerin değil, milleti has evlatlarının işidir. Devletin parasıyla değil, sivil oluşumların yükü sırtlamasıyla başarılı olun ulur.

 

Eskilerden kalan İstanbul kulak uğultularından bir tanesi; Taksimde düşen her ağaç yaprağından illaki Almanların haberi vardır. NSU davası Almanları, Avrupa hukukunda köşeye sıkıştıracak şekilde ele alınmalıdır. Kanlı 1 Mayıs mitingi, gezi hadiseleri ve 17/25 Aralık tertipleri, 15 Temmuz kanayan yaramız ve 120 yıllık yasak ile derin dondurucuya konmuş Türk-Alman ilişkileri. Bu göz ile bakarsak meseleyi daha iyi okuruz, belki yeni bir politika sahneye koyarız. Yenilenmiş bir millet demokrasisi var, güveni tavanda bir hükümet başkanlık kabinesi olarak var, arada sızıntı ihanetler ve mazeretler kalktı. Tarih bir bilim değildir, iyi okunması gereken geçmiş zamandır. Mazi'yi bilmeden, Ati'yi kuramazsınız.

 

Almanlarında bir Dreyfüs'ü vardı, adı Savcı Ķrichmann'dı...

 

Yalçın KOÇAK

 

18. Dönem Sakarya Milletvekili

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir