18 Ocak 2018 Perşembe 08:23:41
» Erdal Akalın : Karışık İşler !..

Erdal Akalın : Karışık İşler !..

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 Erdal Akalın :  Karışık İşler !..
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Türkiye - 07 Ocak 2018, Pazar 13:48:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

Sanırım hepimizin gözü haber bültenlerinin A.B.D. den vereceği günlük haberlere kilitlenmiştir günler boyunca.   Artık Reza Zarraf’la ilgilendiğimiz yoktur.   Dikkatimizi ülkemizin nadir yetişenlerden bir tanesi olan bir üst düzey bürokratına çevirmiş haldeyiz.  Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı olarak uzun süre devlet kadrolarında çalışmış olan Hakan Atilla, anlaşıldığı kadarı ile okkanın altında kalan tek kişidir.  Elimizden izlemekten başka bir çare gelmemesi ise içimizi acıtmaktadır.

 

Büyük bir devlet bankasının üst düzey yöneticisi konumunda olan Mehmet Hakan Atilla, kendisine yöneltilen altı suçlamadan beş tanesinden suçlu bulunmuştur.  Bunun sonunda da olabilecek temyiz çareleri olsa da belirli bir süre hapis cezası alabileceği anlaşılmaktadır.  Kişisel olarak benim canımı acıtan ise, asıl suçlu olması gerekenlerin ortadan silinerek sessizce köşelerinde keyif çatmakta oluşudur.   Hepimiz bilmekteyiz ve inanmaktayız ki, eğer siyasi irade onay vermemiş olsa idi veya görmemezlikten gelmeye devam etmiş olmasa idi, bu değerli bürokrat edinmiş olduğu bilgi ve deneyimlerini üst makamlardan kendisine verilen talimat sonrası Reza Zarraf için kullanmazdı.

 

Ama gelinen nokta da, saati koluna takan ve artık rakamı kesinleşen rüşvet parasını alanlar ve ayakkabı kutularına para istif edenler muhtemelen kıs kıs gülmektedirler. Utanmadan  “Bakara makara!” yazanlar da öyle üstelik!  İtiraf edeyim ki, bu tabloyu düşünmek bile bir zamanlar devlet memuru olarak çalışmış olan benim canımı yakmaktadır!

 

Anlaşılmaktadır ki, devletimizi yöneten değerli siyasilerimiz, belki de o günün enerji gereksinimlerini de düşünerek yapılmaması gereken bir yanlışa onay vermişlerdir.  Tabii ki, şimdi de gündemlerinde bu olayın siyaseten bir sıkıntı yaratan boyutu olmadığını ve konunun bireysel bir hata olduğunu söyleyerek kenara çekilmeyi siyasi kariyerlerini düşünerek tercih etmişlerdir.  Belki de Mehmet Hakan Atilla’yı şehit düşen bir ‘kelle’ olarak yorumlayanları da olmuştur.  Makyavelist davranışlar zaten bunu gerektirdi, bravo becerdiler bunu da!

 

Bir nokta var ki, itiraf edeyim halen ağırıma gitmektedir.  Ülkemizde yaşayan aydın olduğuna inandığım birçok medya mensubu var.  Yurtdışında yıllarca kalmışlardır ve iyi derece de bir iki dil dahi bilirler.  Ama ne yazıktır ki, “evet ama yetmez!” hastalığına duçar olmuş liberal demokrat yapıya tutsak olmuşlardır.   Özellikle sanırım ailesel yatkınlık nedeni ile de sağ siyasete yakındırlar.  Bu gerekçelerle olguya objektif bakamamak hastalığından da maluldürler.   İçleri sızlasa bile kalemleri bu gerçeği görmezden gelebilmektedirler!

 

Örneğin; Mersin de yaşayan bir sevdiğim arkadaşım da biraz böyledir ve ticaret ile uğraşmaktan bıkınca, o da benim gibi kendisini kaleme vurmuştur.   Özellikle Mersin’e teşrif eden bakanların yakın ilgisine ve arkadaşlığına teveccüh gösterilen bir kent soylusudur. Kendisine yönelik bu ilgiye de zaman zaman köşesinde kibar methiyeler yazarak karşılık vermiştir. Doğruyu ve yanlışı çözümleyecek yapısı olmasına karşın, beni halen hayal kırıklığına uğratmaya devam etmektedir.  Çünkü zamanın beherinde çok yakın ilişkisi olan eski bir devlet bakanının yolsuzluğunu görmezden gelebildiği gibi, şimdi de güzel saatli bir eski bakanın rüşvet söylentilerini de halen duyamamış olmasını da anlamakta zorluk çekmekteyim.

 

Keşke, Sayın Tayyip Erdoğan gibi davranarak; “Ne yazık ki aldatıldım.  Mersinli hemşerilerimden özür diliyorum!” diye iki satır yazabilse idi.  Şahsen en azından ben, kendisini hoş görebilirdim.   Hatta gelişerek değişti diyerek kendisini kutlardım!

 

Yazımın başlığını da niçin “Karışık İşler!” diye koyduğumu şimdi anlamışsınızdır!

 

***

Ataşehir Belediye Başkanı İçişleri Bakanı tarafından görevden alınmıştı.   Bu konudaki suçlamalar için rivayetler muhteliftir!

 

Şimdi de Beşiktaş Belediye Başkanı gene aynı yöntemle ve muhtelif rivayetler öne sürülerek görevinden alındı. 

 

CHP Genel Başkanı Bay Kemal ve partililer olayı protesto ettiler.

 

Sayın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ise, Fransa’ya yapacağı yolculuk öncesi havalimanındaki basın toplantısında kendisine iletilen nedeni özetledi; “Anlaşıldığı kadarı ile Beşiktaş’ta su kaçağı vardır!” buyurdu.

 

Ben de diyorum ki, Ataşehir ve Beşiktaş’ta basit bir su kaçağı varsa, İstanbul’u ve Ankara’yı yıllardır sular ve seller götürmektedir.  Bu kaçak yapan vanaların hakkında bir dosya açıldığını ise halen duymadık.   Acaba Sayın İçişleri Bakanı bacak kırdırmaktan fırsat bularak bir de bu yıllar boyu sular ve seller altında kalan Ankara, İstanbul ve diğer iller için bir dosya açtırmak zahmetinde bulunabilir mi?!.

 

Karışık işlerdir bunlar dedik ya.   Galiba karıştıranlar da siyasetçilerimizdir!..

 

Kıssadan hisse: “Karanlıkta yürüdüklerinin farkında olmayan insanlar, ışığı aramak ihtiyacı duymazlar!”   (Bruce Lee).

 

                                                                                 Erdal Akalın (07.01.2017)


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir