21 Şubat 2018 Çarşamba 06:29:56
» 23.01.2018: KRAL FM'deki dehşet sözleri RTÜK'e şikayet etti

23.01.2018: KRAL FM'deki dehşet sözleri RTÜK'e şikayet etti

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
23.01.2018: KRAL FM'deki dehşet sözleri RTÜK'e şikayet etti
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 08 Mart 2018, Perşembe 13:23:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
...
 
Operasyona itiraz eden ister gazeteci, ister milletvekili olsun hemen vurun" diyen KRAL FM sunucusuna  tepki geldi. 
 
 
İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "İktidarın sorumsuz dili ve keyfi uygulamaları gerginliğe ve provokasyonlara yol açıyor" uyarısında bulundu. Yarkadaş, AKP iktidarını da uyararak "Ülkeyi bu anlayışla yönetemezsiniz" dedi.
 
 
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan  İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sözcü Gazetesi'nin davasının tam anlamıyla çöktüğünü dile getirdi. Yarkadaş, davanın derhal beraatle sonuçlanması gerektiğini belirtti. 
 
 
BASKILAR ARTIYOR
 
 
Afrin Operasyonu'nun ardından AKP'nin keyfi uygulamalarının daha da arttığına dikkat çeken Yarkadaş, oyunların yasaklandığını, gazetecilerin gözaltına alındığını dile getirdi. Yarkadaş şu ifadeleri kullandı:
 
 
"AKP iktidarı, Zeytin Dalı operasyonunun ardından, iç kamuoyuna yönelik baskısını daha da artırdı. Dün gece birçok gazetecinin evi arandı ve gözaltılar yaşandı. Gazeteciler fikrini söyleyemeyecekse, gazeteler, TV'ler, radyolar ve siteler niye var?
 
 
İktidar, Afrin operasyonunun arkasına sığınarak, gazetecileri susturma girişiminden vazgeçmelidir. Gazeteci, iktidarı hoşnut etmek için değil, gerektiğinde rahatsız etmek için görev yapar. İktidar bu tarihsel gerçeği de yok etmeye çalışıyor. İktidarın keyfi uygulamalarına maruz kalanlar, sadece gazeteciler değil!"
 
 
"OYUNA KEYFİ YASAK"
 
 
Vekil sözlerine şöyle devam etti:
 
 
"Türkiye, iktidar eliyle sahneye konulan bir 'vodvil'e tanıklık ediyor günlerdir... Polis, İstanbul'da tiyatroları dolaşıp "Sadece Diktatör oyununu sahneye koydurtmayın" diyor.  
 
 
Barış Atay'ın sahneye koyduğu oyun, keyfi bir biçimde yasaklanıyor. Ankara Valiliği ise çıtayı daha da yukarı çekiyor ve Barış Atay'ın katılacağı hiçbir etkinliğe izin verilmeyeceği yönünde bir karar alıyor. Valilik bir şeyi eksik bırakmış: Valilik, Google'a da başvurmalı ve 'Barış Atay' uzantılı tüm linkleri de içerikten çıkartmalı! Yasak dediğin böyle olur! Şaka bir yana; operasyonun yarattığı gündemi fırsata çevirmek isteyen AKP, gazeteciler ve sanatçılar üzerindeki baskısını artırıyor! 
 
 
Yönetme güçlüğü çeken AKP iktidarına, OHAL ve KHK rejiminin kendisine sunduğu keyfiyet de yeterli gelmiyor. Polisin tiyatroları tek tek dolaşıp 'Bu oyun burada oynanmayacak' demesi, İktidarın çaresizliğini itiraf etmesinden başka bir şey değildir. 
 
 
İktidar gözaltındaki gazetecileri serbest bırakmalı, Barış Atay üzerinden yürüttüğü sanatçılara gözdağı verme politikasını da derhal terk etmelidir. Türkiye'nin tek çıkış yolu demokrasidir."
 
 
"KRAL FM'DEKİ ÇAĞRIYI RTÜK'E ŞİKAYET ETTİM"
 
 
Yarkadaş, gerginlik politikasının yol açtığı toplumsal krizlerin kapıda olduğu uyarısında da bulunarak, bir radyo programındaki sözlere dikkat çekti. Yarkadaş şunları söyledi:
 
 
Bu gerginlik politikası, şu tür saçmalıklara da çanak tutuyor: İktidarın nefret dilinden cesaret bulan KRAL FM programcısı Afrikalı Ali, canlı yayında "Operasyona itiraz eden, sesini çıkaran ister gazeteci, ister milletvekili olsun VURUN" diyor. Bu sözlerin söylenebildiği bir ülkeyi yönetebilmek imkansız hale gelir. 
 
 
İktidardan güç alan bu sözleri, RTÜK'e şikayet ettim. Bu ülkenin önemli bir yayın kuruluşunda, yine bu ülkenin hiçbir yurttaşı hedef gösterilemez; infaz çağrısı yapılamaz! Ki; hangi düşünceye sahip olursa olsun, hiç kimsenin böyle bir çağrıya hakkı yoktur!
 
 
Bu yüzden iktidarı bir kez daha uyarıyorum: Afrin operasyonuna ve Mehmetçiğe verilen desteği, otoriter uygulamalar için bir manivela olarak kullanma ve iktidarınızı sağlamlaştırma hesabı 'çarşıya uymaz.' Sanatı ve basını özgür bırakın!"
 
 
"SÖZCÜ DAVASI TAM ANLAMIYLA ÇÖKTÜ"
 
 
Yarkadaş, açıklamalarında SÖZCÜ Gazetesi davasına da değindi. Yarkadaş, davaya ilişkin beraat çağrısında bulundu ve şunları dile getirdi: 
 
 
Bugün İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen SÖZCÜ davası, tanık Fehmi Koru'nun da verdiği ifadeyle tam anlamıyla 'çöktü.' Koru, sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve Burak Akbay için 'cemaatçi' demediğini dile getirdi. 
 
 
Aylardan bu yana süren içi boş dava, basın mensuplarının düşüncelerini ifade özgürlüğünün önündeki en önemli engellerden biri... Atatürkçü SÖZCÜ'yü terör örgütü FETÖ ile ilişkilendirmek ve bunun üzerinden dava açmak kime hangi yararı sağladı? 
 
 
SÖZCÜ, dava açıldı diye düşüncelerinden mi vazgeçti? SÖZCÜ okurları gazetelerini mi terk etti? Aksine, Sözcü'nün tirajı ve internet sitesine girişlerin sayısı arttı. Sözcü davasını tanık Fehmi Koru değil, okurların sahiplenen tavrı çökertti!
 
 
Kamuoyu ilk günden beri, @gazetesozcu 'ye yönelik soruşturmanın içi boş bir komplo operasyonu olduğunu gördü. Halkın bir yıl önce gördüğü gerçeği şimdi mahkeme heyeti de görmelidir. Sözcü davası bir an önce beraatle sonuçlandırılmalıdır. 
 
 
Çünkü bu davanın, hukuki ve vicdani hiçbir temeli yoktur. Düşünceyi ifade özgürlüğünü baskı altına almayı amaçlayan @gazetesozcu davasının bitirilmesi ve mağduriyetlere son verilmesi şarttır. İktidar da bu davadan gerekli dersi çıkarmak zorundadır.
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir