18 Ağustos 2019 Pazar 05:00:01
» AKP'li bakana trilyonluk tepki!

AKP'li bakana trilyonluk tepki!

"Trilyonlar harcanan Onkoloji Merkezi, doktor olmadığı için çürümeye terk edildi."
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
AKP'li bakana trilyonluk tepki!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sağlık - 07 Nisan 2017, Cuma 16:43:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın "hayali temel atma törenleri" ile zaman geçirdiğini söyledi. Bakan Arslan'a "gerçeğe dön" çağrısı yapan Yarkadaş, bakandan vekili olduğu Kars'ta çürümeye terk edilen Onkoloji Servisi'ne doktor tayin ettirmesini istedi. Yarkadaş, "Servis var, doktor yok. Hastalar bu yüzden 200 kilometre uzaklıktaki Erzurum'a gitmeye mecbur kalıyor" dedi.
 
 
KARSLILARDAN OY İSTEDİ
 
 
Referandum çalışmaları dolayısıyla memleketi Kars'a giden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ı Kars İl Başkanı Mustafa Aras ile kalabalık bir partili grubu karşıladı.
 
 
Kars'ın Kağızman ve Susuz ilçelerinde halktan HAYIR oyu isteyen Yarkadaş, ardından gündeme ilişkin açıklama yaptı. CHP Kars İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Yarkadaş "Kars'ta yüzde 70'e yakın bir HAYIR oyu çıkacak" dedi. Basın toplantısında CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse de Kars'ta yaptığı çalışmaları anlattı.
 
 
'AHMET ARSLAN HAYAL SATIYOR'
 
 
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın memleketi Kars'ın Kağızman İlçesi'nde HAYIR oylarının fark atacağını söyleyen CHP'li Barış Yarkadaş, "Halk artık hayali projelere prim vermiyor. Bakan bugün aynı yolu üçüncü kez açmaya ve kurdele kesmeye hazırlanıyor. Halk ise bunlara gülüp geçiyor" dedi. 
 
 
'HALKI OYALAMAYA ÇALIŞIYOR'
 
 
Bakan Arslan'ın memleketi Kağızman'ın en büyük sorununun işsizlik olduğunu söyleyen Yarkadaş, "Kıraathaneler günün her saati dolu. İşsizlik almış başını gidiyor. Bakan ise hayali projelerle göz boyamaya çalışıyor" dedi. 
 
 
 
"KAMULAŞTIRMASI BİLE YOK..."
 
 
Bu hayali projelerden birinin de temelinin bugün atılan Lojistik Merkezi olduğunu söyleyen Yarkadaş, "Referandum öncesi halkı aldatmaya çalışıyorlar. Projenin ilk ayağı olan kamulaştırma bile yapılmamış... Hatta dün arsa sahiplerinden biri, açılış için getirilen araçları tarlasından geçirmemiş... Buna rağmen, sanki gerçekten temel atıyor ve yatırım yapıyormuş gibi davranıyorlar" dedi. 
 
 
BAKANI 270 KİŞİ DİNLEDİ
 
 
CHP'li vekil "Kars halkı bu hayali projeye yüz vermediği için, Bakan Arslan'ın tüm çağrılarına rağmen, sözde temel atma törenine sadece 270 kişi katıldı" ifadesini kullandı.
 
 
HASTANE VAR DOKTOR YOK
 
 
Kars halkının hayaller yerine gerçeklerle uğraştığını söyleyen Yarkadaş "O gerçeklerin en yakıcısı ise Onkoloji Servisi'nde tek bir doktorun dahi olmaması" dedi. 
 
 
Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
"Kısa bir süre önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Kafkas Üniversitesi  Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapımı tamamlanan Onkoloji Hastanesi ve Nükleer Tıp Merkezi'nin tüm teçhizatı olmasına rağmen neden doktor atanmadığını sordum. Bu servis için trilyonlar harcandı. Ancak tek bir doktor bile atanmadığı için, servis çürümeye terk edildi. Bakan Akdağ, sorularıma verdiği yanıtta, servise doktor atamadıklarını itiraf etti."
 
 
UZMAN YOKMUŞ!
 
 
CHP'li Yarkadaş, AKP'li Bakan Recep Akdağ'ın kendisine verdiği cevapta "Bu konuda yeterli sayıda uzman olmadığı için atama yapamadıklarını" söylediğini dile getirdi. 
 
 
Kars ilinin yanı sıra Ardahan, Iğdır ve Artvin'in de Onkoloji Hastanesi'nden yararlanabileceğini belirten Yarkadaş sözlerine şöyle devam etti:
 
 
"'Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın da üyesi olduğu AKP hükümeti, Kars'taki hastaneye doktor atayamadığını ve trilyonluk bütçeyle yapılan servisi çürümeye terk ettiğini itiraf ediyor. Bu beceriksizlik yüzünden, Kars, Ardahan ve Iğdır üçgenindeki hastalar, Erzurum, Ankara ve İstanbul'a gitmek zorunda kalıyor. Hastalar, AKP'nin çökerttiği sağlık sisteminin kurbanı oluyor."
 
 
GEREKÇE HAZIR
 
 
Yarkadaş, Bakan Akdağ'ın yolladığı cevapta TÜİK verilerinden bahsettiğini belirterek şöyle konuştu:
 
 
"AKP'li Bakan, Kars'ın  toplam nüfusunun 292.660 olduğunu, ülkemiz genelinde üniversitelere bir Tıbbi Onkoloji uzmanı başına düşen nüfusun ise 529.940 olduğunu söylüyor. Yani doktor sayısının yetmediğini söylüyor. 
 
 
15 senedir iktidarda olan bir partinin sağlık bakanının bu itirafta bulunması acı vericidir. AKP'nin sağlık alanında geldiği nokta budur... 
 
 
Demek ki siz ihtiyaca göre planlama yapmıyorsunuz. Kafanıza göre ve göz boyamak için açıyorsunuz bu kurumları... Madem doktor gönderemeyeceksiniz, neden bu üniteleri açıyor ve çürümeye terk ediyorsunuz? 
 
 
Kendisi de Erzurumlu olan sayın bakan bölgeyi iyi bilmektedir. Zorlu kar-kış koşullarında bölge halkı en yakın onkoloji muayenesi  için 200 km uzaklıktaki Erzurum iline gitmektedir. Bölge insanının bu maddi külfeti karşılayacak ne gücü ne de zamanı vardır."
 
 
'KİME RANT YARATILDI?'
 
 
Bakan Arslan'ın Onkoloji Servisi'ne atanmayan doktor sorununu çözmek yerine, hayali işlerle uğraştığını belirten Yarkadaş, "Halkımız, vergileriyle yaptırılan inşaatlardan kime rant yaratıldığını, doktoru olmayan hastane örneğinden de görüyor. Bu yüzden kendisini kandırmak isteyenlere prim vermiyor ve HAYIR diyor" ifadesini kullandı. 
 
 
'ACİL SERVİS'TE DOKTOR YOK
 
 
Yarkadaş, Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde hafta içi 17.00'den sonra, hafta sonu ise hiçbir şekilde doktor bulunmadığını da dile getirdi.
 
 
'BİNALİ YILDIRIM HALKLA ALAY EDİYOR'
 
 
CHP'li vekil, Başbakan Binali Yıldırım'ın da "hayal sattığı ve Kars halkıyla alay ettiği"ni söyledi. Yarkadaş, Binali Yıldırım'ın on gün önce Kars'a gelerek 500 yataklı hastane sözü verdiğini belirterek "Halkla alay etmeyin, önce mevcut hastanelerde doktor görevlendirin" dedi. 
 
 
SORU SORMA HAKKI YOK EDİLECEK
 
 
 
Yarkadaş, AKP'nin getirmek istediği başkanlık rejiminin kabul edilmesi halinde, milletvekillerinin bu tür soruları sorma hakkının ortadan kalkacağını da sözlerine ekledi. Yarkadaş, "Bu rejime geçilirse vekil soru soramayacağı için, halk da gerçekleri öğrenemeyecek" dedi.

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir