17 Temmuz 2019 Çarşamba 08:37:51
» Ayrılık acı verirmiş! Ne yapalım dersiniz? Hayat ve siyaset bu. Her zaman aynı yatakta olunmaz!

Ayrılık acı verirmiş! Ne yapalım dersiniz? Hayat ve siyaset bu. Her zaman aynı yatakta olunmaz!

Hayata ki gibidir siyaset ve siyasi birleşimler mantık evliği gibi de görüle bilinir aşk bu olguda yoktur. Mantıken her zaman aynı yatakta olunmaz! Espirili Sözler ile başlamadık... Olguları böyle görmenizi istedik... Burası AB ve haberleri bakın DW nasıl bu haberleri verdi; Britanya’nın AB’den ayrılma anlaşmasıyla gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyonun onaylanması, AB lideri kendin sanan Alman hükümeti ve alman gazetelerinin öncelikli yorum konusunu oluşturuyormuş. Yorumsuz olarak veriyoruz..
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Ayrılık acı verirmiş! Ne yapalım dersiniz? Hayat ve siyaset bu. Her zaman aynı yatakta olunmaz!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Dünya - 26 Kasım 2018, Pazartesi 13:24:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Frankfurter Allgemeine Zeitung ayrılığın Britanya kadar AB için de yenilgi anlamına geldiğini savunuyor:

 

"Ayrılık anlaşması ile AB – Britanya ilişkilerini belirleyecek siyasi deklarasyonun 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin hükümet liderleriyle Britanya Başbakanı Theresa May tarafından onaylanmasıyla sürükleyici ama aynı zamanda da trajik bir oyunun bir perdesi daha kapanmış oldu. Brexit'ten, Manş Denizi'nin her iki yakasında da kazançlı çıkan olmadı. Ayrılık acıdır. 27'ler Avrupası açısından sonuç daha kötü de olabilirdi. Brexit görüşmelerinde ayrılığa düşmediler. Londra'nın cazip vaatlerle AB ülkelerini kandırıp ortakların arasını açma umudu boşa gitti. Tam aksine, AB temsilcisi Michel Barnier ve ekibi takdire şayan bir sonuç elde etti.”

 

Süddeutsche Zeitung AB'den ayrılmasının Britanya'nın Avrupa değerlerinden uzaklaşacağı anlamına gelmediğini vurguluyor:

 

"Britanya'ya Avrupa'da istisnai koşullar tanınması kuşku götürür. Yakın gelecek dört başı mamur yalnızlığın sanıldığı kadar harika olmadığını gösterecektir. Donald Trump'ın ABD'si artık Britanya'nın güvenilir koruyucusu değildir. Britanya AB ülkelerinden daha iyi ticari ortaklar da bulamaz. Britanyalılar büyük önem verdikleri özgürlük ve egemenliklerini bundan böyle tek başlarına savunamayacaklardır. Brexit dramı önümüzdeki haftalarda Britanya parlamentosunda nasıl son bulursa bulsun, Britanyalıların çoğunluğu ilerde aklın yolundan gidip Avrupalı olacaktır.”

 

Die Welt gazetesinin yorumunda Brexit formülleri ele alınıyor:

 

"Muhtemel Brexit formüllerinin üçü de imparatorluk nostaljisiyle avunanlara beddua gibi gelecektir. Başbakan May varılan anlaşmayı Avam Kamarası'na kabul ettirirse Britanya uzun süre AB'ye bağlı kalacak, oy hakkı olmayan kulluk statüsüne düşecektir. Başbakan May'a başkaldıran şahinler Brüksel ile anlaşmaya varmadan AB'den ayrılmayı kabul ettirebilirlerse, anlaşmasızlığın vebali onlara ait olacaktır. Bu durum kaos yaratır, ekonomik krize, işsizliğe ve baş solcu Jeremy Corbyn'in iktidara gelmesine yol açar. Son opsiyon yeni bir referandumla Brexit'ten vazgeçilmesi olabilir. Böylece Britanya ve AB baştan başlamış olurlar ama Avrupa Londra için lanet olarak kalır.”

 

Neue Osnabrücker Zeitung hafta sonundaki AB Brexit zirvesini konu alan yorumunda şu satırlara yer veriyor:

 

"Avrupa amaç uğruna iyimser görünmeye ve geleceği riske atan bir anlaşmayı başarıymış gibi satmaya çalışıyor. Britanya ile kıta Avrupası ayrılık senaryosu üzerinde anlaşmış olsalar da bu ayrılık AB için felaket habercisi olarak algılanmalıdır. AB on yıllarca genişlemeyi tek yön olarak kullandı. Refahı teminat altına alan barış projesi olarak takdir topladı. Ancak finans ve göç krizleri coşkuyu söndürdü. AB'nin haddinden fazla büyümesi, çıkar çatışmaları ve siyasi hantallık doğurdu. Başarı sonunda AB'nin kötü kaderi olarak karşımıza çıkabilir.”

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Dw Alınan Ham Haberler...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir