11 Aralık 2017 Pazartesi 12:16:10
» ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER

ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER
http://halkgonulluleri.com/halk-tv-seti.asp
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 18 Kasım 2017, Cumartesi 16:37:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...            

            Cumartesi sabahı CNN Türk TV'de Hakan Çelik'in programını izledim.

 

            Programın konuğu, halk arasında geniş bir şekilde Cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşulan İstanbul Milletvekili İlhan Kesici idi.

 

            Kesici, bu konuda sorulan soruya "Kendiliğimden aday olmam. Partim aday gösterirse başarılı olurum" anlamına gelebilecek söz ve mimikler kullandı.

 

            Kesici, ihtiyatlı bir politikacı. Açıkça ifade etti ki; CHP'nin Şubat ayında kurultayı var. O kurultayda partiyi 2019 seçimlerine de taşıyacak olan yeni bir yönetim oluşacak. Partimiz, Cumhurbaşkanı adayını ancak bu süreçten sonra gösterebilir."

 

            Demek ki, CHP'nin adayı en erken Şubat ayından sonra belli olacak.

 

            Çelik, Kesici'ye İYİ Partiyi de sordu. O da bu soruya bir berber fıkrasıyla  cevap verdi. "Bir adam berbere sormuş. Şu köye ne vakitte gidebilirim diye. O da yürü bakiyim demiş. Adam berberin bu tavrına sinirlenmiş. Çıkıp yürümeye başlamış. Sonra, arkasından berberin sesi. Bu yürüyüşle şu saatte gidebilirsin. Adam tekrar dönüp, berbere sormuş. Deminki haline bak, şimdiki haline bak. Bunu nasıl anlamalıyım? Sorunuza yürüyüşünüzü gördekten sonra cevap verebilirdim, onu yaptım."

 

            Kesici demek istedi ki; İYİ Parti hakkında fikir yürütmek şimdi çok erken. Yürüyüşünü görmek lâzım.

 

            İYİ Partiye başarılar diledi, gerek kurucular kurulunda, gerek parti organlarında çok değerli dostlarının olduğunu söyledi. Meral hanımdan da saygılı bir dille söz etti.

 

            Programda ağırlıkla ekonomi konuşulacaktı ama dünya gündemi dolayısıyla buna vakit kalmadı.

 

            Kesici, NATO'nun yaptığı saygısızlığı şiddetle kınadı, "bunun için özür de yetmez, daha başka şeyler de lâzım" dedi.

 

            Kesici, dünya meselelerini kaynaklarından takip eden bir siyasetçi aynı zamanda. Ana dili gibi kullandığı İngilizcesi ile her sabah yabancı basını, televizyonları ve o kaynaklardaki uzman yorumlarını dikkatlice takip ediyor.

 

            Çok önemli bir öngörüde bulundu:

 

            "Son yüz yılın en büyük Ortadoğu haritası yapılıyor. Bu haritayı ABD-İngiltere-Rusya üçlüsü yapacak. Türkiye, mutlaka bu üçlünün arasında olmalı. Yoksa, savrulur gider."

 

            "İran bu üçlünün dışında kalıyor. İran'ın sözcülüğüne Rusya soyunabilir ama, asıl önemli olan bu üçlü..."

 

            Kesici'ye Reza Zerrab konusu da soruldu. Ona verdiği cevap da şöyle:

 

            "Bu işler eyy nidalarıyla olmuyor. Geçerli delil sunmak lâzım. 85 koli delille kimse ilgilenmez. Delillerinizi bir, ya da iki sayfaya indireceksiniz, o da inandırıcı olacak. Amerikan yargı sistemi sadece delillerle yetinmez, delillerin elde ediliş şeklini de önemser."

 

            "Suudi Arabistan'da önemli şeyler oluyor. 8 prens enterne edildi. Bu prenslerin sahip oldukları servetin toplamı 1 trilyon dolar. El konulacak servetin miktarıdır bu. Bu, aynı zamanda Rabıta'nın para kaynağının önemli ölçüde kesileceğine işaret ediyor."

 

            Demek ki Rabıta artık İslam dünyasına Vahabiliği yayma gücünü kaybedecek. Radikal İslâm için büyük bir kayıp.

 

            Son söz:

 

            "Bizim, mutlak tek adam iradesine baştan beri itirazımız var. 2019, bu itirazın kabul göreceği bir seçim olacak."

 

            Ekonomi konusundaki söyleşi başka bir güne kaldı.

 

            İlhan Kesici'yi izlemeye devam edeceğiz.

 

Mehmet Necati GÜNGÖR


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir