17 Haziran 2019 Pazartesi 12:41:51
» SEÇİMLER VE ÇOCUKLAR

SEÇİMLER VE ÇOCUKLAR - Salim Koçak

Paylas
SEÇİMLER VE ÇOCUKLAR
- 24 Haziran 2018, Pazar 13:00:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SEÇİMLER VE ÇOCUKLAR

 

            Bir dostumuz, hep çocuklar üzerine yazıp çizdiğimizi kastederek; "Türkiye çok önemli bir seçime gidiyor, sense neyle meşgulsün! Koyun can derdinde, kasap et," diye yazmış.

 

            Böyle düşünen başka dostlarımızın da bulunduğunu tahmin etmek güç olmasa gerek.

 

            Ben kasap değilim ama böyle düşünenlerin kasap olduğuna inanıyorum: Hem de çocuklarımızın kasabı.

 

            Yahu çocukları düşünmenin vakti zamanı mı olur? Her an, her gün zamanı değil mi bunun?

 

            Seçimleri elbette biz de düşünüyoruz ama çocukları düşünmek, onlar üzerine yazıp çizmek ne zamandan beri engel olmaya başladı bu işe?

 

            Seçim var diye çocuklarımızı ıskalar, es geçer, ihmal edersek yarın da başka engeller, başka gündem maddeleri çıkmaz mı karşımıza? O zaman ne yapacağız? Kaldı ki sırası gelince mi düşüneceğiz çocuklarımızı? Bunun sırası mı olur?

 

            Ömrümüzün büyük çoğunluğu siyaset üzerine yazıp çizmekle geçti. Değişen bir şey olmadığını, bizlerin hiç bir şeyi değiştiremeyeceğini görünce de "Bir çocuk yetişir, dünya değişir," diyerek çocuklar üzerine eğilmeye karar verdim. Yanlış mı yaptım?

 

            Nasıl olsa herkes siyaset üzerine yazıp çiziyor. Bırakın, bir kişi de köyün delisi olsun. Çocuklar için değmez mi?

 

            Seçim işi 24 Haziran'da bitiyor ama çocuklarımızın acıları bitmeyecek.

 

            İnşallah öyle iyi yetişirler ki bir gün gelir, bizlerden hesap soracak hâlde olurlar.

 

            Eminim, böyle dedim diye "Yediği halta bak şunun!" diyenler olmuştur aramızda.  

 

            O nedenle de zaman zaman acaba diyorum, bazıları için çocuklar üzerine yanlış düşünmektense hiç düşünmemek daha mı doğru?

 

            Onlara iyi uykular diliyorum. Umarım bir gün kâbusla uyanmazlar.

 

            Biz çocuklar üzerine yazıp çizmeye devam edeceğiz.

 

            Salim Koçak

 


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
MANŞETTEKİLER
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir