15 Aralık 2018 Cumartesi 15:49:08
» 60 YIL SONRA O ŞARKIYI SÖYLEMEK

60 YIL SONRA O ŞARKIYI SÖYLEMEK - Salim Koçak

Paylas
60 YIL SONRA O ŞARKIYI SÖYLEMEK
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 30 Temmuz 2018, Pazartesi 15:11:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

60 YIL SONRA O ŞARKIYI SÖYLEMEK

 

            Yıl 1959. Konya Maarif Kolejine adım attığımız yıl.

 

            Hazırlık sınıfında çakmıştım ki ikinci yıl yeni bir adla müşerref oldum: Vakvak Salim, bazen de Ördek Salim. İsim babam; şimdi rahmetli olan Ahmet Çınar adlı arkadaşımızdı. Yürüyüş şeklim biraz paytakcaymış da ondan bu ismi koymuş.

 

            O günden bugüne şerefle taşırım bu adımı. (Müstaar adlarımdan biri de bu mu olsa acaba?) Hatta hâlâ bazı arkadaşlarımla telefonlaşırken "Aloooo!" yerine "Vak vak vaaak!" diye başlarız konuşmaya. Bir anda ışınlanmış gibi uçup giderim o günlere. (Her ne kadar ördekler uçamazlarsa da)

 

            Bazen de başlarız telefonda terennüm etmeye: "Vak vak vaaak, ördekler vaklar. Derenin bir kenarında, işlerin hep alayında..."

 

            İşte o arkadaşlarımdan biri de benim gibi Büyükçekmece'ye yakın oturuyordu. Okula aynı yıl girdiğimiz 60 yıllık arkadaşım Mahmut'a, (Mahmut Ünal'a) bir öneride bulundum:

 

            "Mahmut, var mısın Büyükçekmece sahilinde o şarkıyı birlikte söylemeye?"

 

            Evet, zaman zaman zaten görüşüyoruz Mahmut'la ama değil çocuk şarkısı, herhangi bir şarkı bile söylemişliğimiz yoktu o güne kadar.

 

            "Neden olmasın, oğlum! Sana destek değil mi?"

 

            "Eyvallah, Mahmuuut!"

 

            Ama o şarkı yok ki Youtube'da, telefonuma indirip ona eşlik edelim. İşin bir başka kötü tarafı internette de sözler. Demek ki bendeniz hariç, bütün ördekleri öldürmüşler. Eee, n'apacağız şimdi? Oturdum, devamını da ben uydurdum. Oldu size Vakvak şarkısının yeni versiyonu.

 

            Ve dün akşam indik vardık sahile. Tabii önce biraz sohbet, muhabbet, ardından da aldık sazı elimize, açtık önümüze sözleri yazdığım defteri, başladık tarihi konserimize:

          

            Kıskananlar çatlasın.

          

  Salim Koçak

 


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir