3 Aralık 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
NİÇİN ESAS KAZANAN RUSYA OLDU?
Barış Yarkadaş: Ekim'de 72 gazeteci hakim karşısına çıktı, 4 gazeteci tutuklandı ( EKİM AYINDA YAŞANAN HAK İHLALLERİ )
Ülkede yaşanan sorunlara dair artık susmadılar.... Ve de
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
63
Hayır
957
Çekimser
8
Fikrim yok
8

Toplam Oy:1036

» BU DÜNYADA EN BÜYÜK TEHLİKELİ VİRÜS İNSANOĞLUDUR.

BU DÜNYADA EN BÜYÜK TEHLİKELİ VİRÜS İNSANOĞLUDUR. - ÖZDEN İLHAN

Paylas
BU DÜNYADA EN BÜYÜK TEHLİKELİ VİRÜS İNSANOĞLUDUR.
19 Ekim 2020, Pazartesi 18:09:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hatay’ı yakmayı emredenler; emperyalist güçlerin, size sağladıkları hayat için, gençleri kullanmaktan vazgeçiniz. Gün gelir işleri biter, kendinizi çöplükte bulursunuz.

Bu tür insanlar, psikolojik sorunlarından dolayı, şahsi düşünce ve fikirlerini karşısındakilere zorla benimsetmektir. Kendilerini, herkesten üstün görürler. Büyüdükçe, kendince lider konumuna geldiğinde de despot acımasız kişiliklere dönüşürler…

Düşün Sorgula

 İnsanı insanlaştıran “ Kim-neden-niçin-nasıl-nerede-ne zaman” (5N1K) sorularıdır. Bu özelliği yaşam boyu sürdürülmeli, alışkanlık edinmelisiniz.

 İnsanoğlunu diğer bütün varlıklardan ayıran en büyük özellik,  şüphesiz düşünmesi ve sorgulamasıdır. Teknoloji çağında yaşamamıza, bilgiye bir tıkla ulaşma olanağımızın olması rağmen araştırmıyoruz, sorgulamıyoruz. Neden?

Milliyetcilik

Siyasiler en çok iki şeyden beslenirler. Din ve Milliyetçilik…   

İnsanlar hangi genetik havuza aitse kendi ırkını özel buluyor. Neden?

Bu da, bir çeşit dini ırkçılık, dini ayrımcılık değil midir? 

“Biz Üstün Milletiz” demek sosyal narşizmdir  

Din ve Millet olgusu, coğrafi ve tarihi bir durumdur. Hepimizin doğduğu yer, ülke, dini inancımızı ve milliyetimizi belirlemektedir. Başka bir ülkede doğsaydık oranın dinine ve milletine sıkı sıkı bağlanacaktık.

 Asıl olan insan olabilmektir. Öncelikle herkesin inancına, dinene, saygı duymamız gerekmektedir. İyi insan olabilmenin yolu, herkesin dinine, kültürüne, saygılı olmaktan geçmektedir. Böylece evrensel ve gurur duyacağımız bir inanç sistemimiz oluşabilir. 

Doğduğunuz ülke size kimlik kazandırır. Dünyanın neresinde doğarsanız orayı benimseriz. Biyologlar, bir gruba ait olma dürtüsünü, “Örgütsel-sosyalleşme” terimi ile açıklar. Bir guruba ait olma güvencesinin insanlık tarihinin ilk yıllarından beri günümüze kadar süregelmiştir. Güçlü görünene, sırtını dayayarak güç almak isteyen insanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bunlar, otoriteye koşulsuz itaat ederler. Emir alan kişilikler, sorgusuz sualsiz hizmet ederken, kimilerince “terörist”, kimileri için “kahraman “ ilan edilir.

İnsan, gücünü artırabildiği, güçlü olduğu kadar kendini güvende hisseder. Gücü elinde bulundurduğunu hisseden insan, tahakkümü, baskıyı ve otoriteyi birlikte uygulamaya yönelir. Empatiden yoksun kişilikler ırkçılık ve milliyetçilik tutumu sergileyen bir tutun içine girerler. Tıpkı yeni yetişen çocuklar gibi, ergenlikleri hiç bitmez.

Onlardan biri olmak istemiyorsan; kendine güvenmelisiniz!

Doğa kendini yeniler ve intikamını alır

Akbabalar gibi çığlık atarak orman yangını çıkartıp, eko-sistemi bozduğunu mu düşünüyorsun? Akıllı ol ve oku: Yangın ekolojisi konusunda giderek artan çalışmalar, biyoçeşitliliğin sürdürülmesinde yangının bir rolü olabileceği yönünde kanıtlar ortaya çıkardı.

  Bilimsel çalışmalar Toprak, yangın sırasında yalıtıcı bir örtü görevi görür ve toprak yüzeyinin hemen altı, yangın sıcaklıklarından nadiren etkilenir. Çimlenmesi yangın sıcaklığıyla artanların kalın kabuklu tohumları su ve hava geçirmediğinden, normal şartlarda tohumlar fiziksel uyku durumundadır. Toprak altında yıllarca bu halde beklerler. Yangında sıcaklığın etkisiyle tohum kabukları çatlar ve içeri su ve hava girişi sağlanır.

Hesap Verebilecek misin?

Orman’da birçok canlının hayatına mal oldunuz. Bu canlıların diri diri yakmanın hesabını verebilecek misin? Sen sadece birçok canlıyı öldürmekle kalmadın, Yine birilerine rant kapısı açtınız.

Doktrinleştirme, daha popüler ismiyle beyni yıkanan bu kişilikler, emre itaat edenler; oyuna gelmeyin ve aklınızı başınıza alın!

Kahraman olmak için üniforma giymek, birilerin emrini uygulamak,  kendimize eylemci demek ya da katılımcı olarak seçilmek zorunda değilsiniz.

 Unutma: İnsan olmaya çalışan herkes kahramandır. Birinin hayatına, birinin yüreğine, birinin mutluluğuna, birinin saçına veya yüzüne, birinin omuzuna, birinin üzüntüsüne, birinin açlığına samimi duygularınızla dokunarak, onun kahraman olabilirsiniz.


Özden İlhan
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.