6 Aralık 2019 Cuma 16:08:03
» 'OYÇOKLUĞUYLA'

'OYÇOKLUĞUYLA'

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Meclis Grubu’nun ‘bağımsız 3 milletvekilinin UBP’ye katılması’ yönündeki tavsiye kararının GYK toplantısında oy çokluğu ile onaylandığını açıkladı.
Paylas
'OYÇOKLUĞUYLA'
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Dünya - 07 Aralık 2014, Pazar 20:27:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
 
DP-UG’den istifa eden bağımsız milletvekilleri Ahmet Kaşif, Hamit Bakırcı ve Ergün Serdaroğlu’nun partiye katılımının, UBP Genel Yönetim Kurulu’nda oy çokluğuyla onaylandığı açıklandı, parti karıştı. GYK'da oylama yapılmadığı iddia edildi, kararın başkan Özgürgün tarafından “ilan edildiği” belirtildi.
 
 
 
• PM TOPLANTISI GERGİN GEÇTİ… Bağımsız 3 milletvekilinin GYK’da oy çokluğuyla kabul edilmesinin ardından bir araya gelen Parti Meclisi toplantısında tartışmalar yaşandı, bazı partililer duruma tepki göstererek salonu terk etti.
 
 
• KAŞİF, SERDAROĞLU VE BAKIRCI AÇIKLAMA YAPMADI… Kararın ardından parti binasına gelen  Ahmet Kaşif, Ergün Serdaroğlu ve Hamit Bakırcı, Genel Başkanı Özgürgün ile görüştü. Görüşmenin sona ermesiyle UBP’ye katılan vekiller konuyla ilgili açıklama yapmadı
 
 
• “ALINAN KARAR TARTIŞILAMAZ”… UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Meclis Grubu’nun ‘bağımsız 3 milletvekilinin UBP’ye katılması’ yönündeki tavsiye kararının GYK toplantısında oy çokluğu ile onaylandığını açıkladı. Özgürgün, alınan parti kararından sonra bu kararın tartışılmasının mümkün olmadığını vurguladı
 
 
Ayşe GÜLER
 
 
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu'nun (GYK), DP-UG’den istifa eden bağımsız milletvekilleri Ahmet Kaşif, Hamit Bakırcı ve Ergün Serdaroğlu’nun partiye katılımını oy çokluğuyla kabul ettiği açıklandı, UBP karıştı.
 
UBP Genel Merkezi’nde dün sabah önce GYK ardından da Parti Meclisi toplantısı yapıldı.
 
GYK toplantısında geçtiğimiz hafta Perşembe günü Parti Meclis Grubu tarafından ‘3 bağımsız milletvekilinin UBP’ye katılması’ yönünde üretilen tavsiye kararı değerlendirilerek, oy çokluğuyla kabul edildi.
Alınan karar Parti Meclisi’nde de görüşüldü.
 
 
Partililer tepki gösterdi
 
 
Parti Meclisi toplantısı devam ederken, salon içerisinde tartışmalar yaşandı.
Bazı partililer yaşananlara tepki gösterdi, salonu toplantı bitimini beklemeden terk etti.
 
Gürsel Uzun isimli partili “bu partiden istifa edeceğim. Böyle bir karar olamaz. Parti kurultaya gitmelidir” diyerek duruma isyan etti.
 
 
Kaşif, Serdaroğlu ve Bakırcı da ordaydı…
 
 
Alınan kararın ardından Ahmet Kaşif, Ergün Serdaroğlu ve Hamit Bakırcı da UBP binasına geldi.
 
Basına açıklama yapılmadan önce 3 milletvekili UBP Genel Başkanı Özgürgün ile görüştü.
 
Görüşmenin sona ermesiyle UBP’ye katılan vekiller konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi. açıklamanın Genel Başkan Hüseyin Özgürgün tarafından yapılacağını söyleyerek binadan ayrıldı.
 
 
Özgürgün: “Hoşnut olmayan veya tepki gösteren kişiler olabilir”
 
 
 
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Perşembe günü parti Meclis Grubu’nun ‘bağımsız 3 milletvekilinin UBP’ye katılması’ yönünde müracaatta bulunduğunu ve üretilen tavsiye kararının dün Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısında oy çokluğu ile onaylandığını açıkladı.
Özgürgün, Genel Yönetim Kurulu ve Meclis Grubu’nda alınan kararların Parti Meclisi’nin bu konuda bilgilendirildiğini dile getirdi.
 
“Parti Tüzüğü’ne göre kimin ne şekilde partiye katılacağı veya partiden ayrılacağı açıktır. Bu doğrultuda tüzük ve parti yetkili kurulları karar vermiştir” diyen Özgürgün, parti içerisinde ciddi bir toparlanma sürecinin yaşandığını dile getirdi.
 
 
“Karar tüm partililerin”
 
UBP’nin kararlarının tüm partililerin kararı olduğunu vurgulayan Özgürgün şöyle devam etti:  “karar oyçokluğuyla alınmıştır. Ancak oyçokluğuyla alınması partinin kararı değildir anlamını taşımaz. Bu karar partililerin ve değerlendirmeler neticesinde alınmıştır”
 
 
“Görevim, alınan kararı uygulamak”
Özgürgün, genel başkan olarak görevinin alınan kararları uygulamak olduğunu söyledi, bu kararı Genel Başkan ve partililer olarak savunduklarını ifade etti.
 
Özgürgün, ayrıca alınan kararın partinin Cumhurbaşkanlığı sürecinde birlik ve beraberliğinin yanı sıra seçimi kazanmaları yönünde bir adım olarak değerlendirdi.
 
 
“Riskli kararlar, tartışmalar gerektirir”
 
Bazı partililerin gösterdiği tepkiye de değinen Özgürgün, stratejik ve riskli kararların tartışmaları gerektirdiğini vurguladı.
 
Bu durumun tüm partilerde yaşandığını ifade eden Özgürgün, “hiçbir karar için ya tam beyazdır ya da tam siyahtır diyemeyiz” şeklinde konuştu.
 
Özgürgün, ciddi kararlar alınırken çok sert tartışmaların yaşanabileceğini dile getirerek şöyle dedi: “Alınan karar ciddi bir karardır. Bugün bir süreç yaşadık. Bu süreç 28 Temmuz seçimlerini beraberinde getirdi. Seçim öncesinde UBP Hükümetin düşmesine neden olan bir süreci de beraberinde getirdi.  Bu vekiller UBP çatısı altında yıllarca hizmet verdi. Yaşanan süreçler taze süreçtir. Bu kararlar alınırken, mutlaka Parti Tüzüğü’ne uyulmalıdır.”
 
 
“Karar alındıktan sonra kimse tartışamaz”
 
Özgürgün, yapılan tartışmaların demokratik bir şekilde yapılmasını, herkesin görüşünü net olarak ortaya koymasını ancak alınan kararın parti kararı olması gerektiğini partililere söylediğini vurguladı.
“Arkadaşlarımız demokratik bir şekilde her platformda görüşlerini ortaya koyabilirler. En azından benim yapım budur. Kimseye yönlendirme veya teklimde bulunmam” diyen Özgürgün, alınan parti kararından sonra bu kararın tartışılmasının mümkün olmadığını belirtti.
 
 
“Hoşnut olmayan veya tepki gösteren kişiler olabilir”
 
Özgürgün, karara hoşnut olmayan veya tepki gösteren kişilerin olabileceğini söyledi.
 
Demokrasi içerisinde alınan her kararın oybirliği ile alınmasının mümkün olmadığını ifade eden Özgürgün, “herkes birbirinin görüşüne saygı duymalıdır” dedi.
 
Özgürgün, istifa iddiaları ile ilgili de konuşarak, “istifa müessesi tek taraflıdır. Hiç kimsenin istifasını durduramam, gönlümdekini de değiştiremem. Eğer herkesin bir partiye aidiyet hissediyorsa alınan kararlara saygı duymalıdır” dedi.
 
 
“Partide geçmişte tek başıma karşı çıktığım kararlar da alındı”
“Herkes kürsüden görüşlerini çıkıp söyledi. Parti kararı ortaya çıktı. Bu noktadan sonra ben bu karara uyup saygı duyacağım gibi, diğer arkadaşlarım da bu karara uyup savunmak durumundadır. Tepki gösteririm, istifa ederim demek hoş değil. Kol kırılır, yen içinde kalır” şeklinde konuşan Özgürgün sözlerini şöyle tamamladı: “benimde beğenmediğim kararlar alınabilir. Genel başkanı olarak beğenmediğim kararlar belki de almıştır. Birçok beğenmediğim, sadece benim tek karşı çıktığım kararlar alınmıştır. Ama ben bunları çıkıp söylemedim. Bu karar alınmışsa tüm partililer uyacaktır”
 
 
Bağımsız Özgür Medya 
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir