10 Aralık 2018 Pazartesi 21:47:47
» Tepkiler üzerine; RTÜK'ten Akit TV'ye 3 kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası...

Tepkiler üzerine; RTÜK'ten Akit TV'ye 3 kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası...

Nakit Akit veya Akit nakit diye bilinen ve birçok yalaka ve yavşak üzğülerek söylemek zorundayız gazezetecili veya yazarlık yapanı barındıran bir kurum hakkında şimdiki haberimiz... Gelen tepkiler üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 'Gün Başlıyor' adlı programda sunucu Ahmet Keser'in sarf ettiği sözleri nedeniyle Akit TV'ye üç kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Tepkiler üzerine; RTÜK'ten Akit TV'ye 3 kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 28 Şubat 2018, Çarşamba 17:28:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 ....

 

Saygın okurlarımız,

 

Tesadüfler ve haberler şöyle; halkın parası ile kurumlaştırılmış ve tarafsız haber vermek ile geçmişte halkın takdirini kazan… Son 17 yılda bilhassa seçim dönemlerinde yaptığı hatalar ve tek hükümetin yayın organı olarak faaliyet göstermesi üzerine yayınları güvenilmez olarak son yıllarda kabul edilen Anadolu Ajansının haberine göre, bugün gerçekleştirilen Üst Kurul toplantısında, Akit TV'de yayımlanan ve sunuculuğunu Ahmet Keser'in yaptığı 'Gün Başlıyor' isimli programın 26 Şubat tarihli yayını ele alındı.

 

 

Burada habere bir ek yapalım gelen tepkiler üzerine bu yayın ele alındı… Yoksa yine yayınlarına devam edecekti…

 

 

Verilen haberin devamında ise; Söz konusu yayında sunucu Keser'in "Afrin Harekatı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin sivilleri öldürdüğü" söylemlerine tepki olarak, "Niye öldürsün ki abi, zaten orada sivil olsa Türkiye Cumhuriyeti ordusu orada neden olsun ki… Bir kere varlık sebebini önce bir şöyle düşünelim, niye olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ordusu sivil öldürmeye oraya niye gitsin ki abi? Yahu sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler… Di mi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var" sözlerini sarf ettiği belirlendi.

 

 

 

'TOPLUMU KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDEMEZ'

 

 

 

Üst Kurul, Keser'in kişilere karşı kışkırtıcı ve hedef gösteren ifadelerde bulunduğu, yorumlarında bazı kişi ile kurumlara yönelik hakaret ve küçük düşürücü söylemleri kullandığı, yayınlarında argo ile küfürlü sözler sarf ettiği kanaatine vardı.

 

 

Burada yine verilen habere Müdahale edeceğiz bakın “ yayınlarında argo ile küfürlü sözler sarf ettiği” deniyor güzel “kişilere karşı kışkırtıcı ve hedef gösteren ifadelerde” var diyor buda güzel, “bazı kişi ile kurumlara yönelik hakaret ve küçük düşürücü söylemleri” deniyor…

 

 

Hatırlarsanız sözde darbenin olduğu zaman neresi bombalanmıştı “TBMM” biliyorsunuz ve bizler dâhil bilinçli kişiler bu olaydan sonra bunu bir senaryo olduğunu ve TBMM yok edilmeye sağlana bir senaryonun parçası olduğunu söyledik…

 

 

Daha sonra yapılan uygulamalar bizleri doğruladı…

 

 

Sivil darbeye hazırlık olarak yapılmışmış bir olduğu ortaya çıktı…

 

 

Ama bunu yine evirip çevirip kendi amaçları için kullandılar…

 

 

Her neyse OHAL uygulaması çıktı ve herkes tutuklanmaya başlandı bu OHAL’in amacı ne idi; Terörist odakları ve yardımcı odakları hemen yakalamaktı…

 

 

Evet, göstermelik olarak bunların bazıları yapıldı. Asıl teröristler hala ülke yönetiminde olduğu biliniyor. Fakat bilinmiyor.  Talimat ile aralarında muhalif gazete ve gazeteciler olmak üzere alakasız olarak tutuklanmalarda başlandı… İşte senaryonun görülen kısmı bu idi… Herkesi susturmak… Görülen şeyleri görünmez yapıp ilgiyi başa yönlere çekmek…   

 

 

Ve de şimdi gerilere bakarsak o dönemden gelen biri görünüyor oda “Ahmet Keser” İşte size kanıt hadi bakalım onunda terörist olarak tutuklayın sayın savcılarımız…

 

 

Ama talimat almanız gerekir bizler kimiz bizler tek yazı yazarız dersiniz…

 

 

Siz daha iyisini bilirsiniz…

 

 

Deyip susalım mı acaba dersiniz?

 

 

Bu günkü dersiniz bu olsun dersek kabul eder misiniz?…

 

 

Haber şöyle bitiyor:

 

 

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan "Irk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz" hükmünün ihlal edildiğini belirleyen Üst Kurul, söz konusu yayın için Akit TV'ye müeyyide uygulanması kararını aldı.

 

 

Bu kapsamda, kanala üç kez program durdurma ve bu tip ihlallerdeki en yüksek oran olan yüzde 3 oranında para cezası uygulanmasına karar verildi.

 

 

Birazda bu haberin yansımalarına ve dağıtılan haberlere bakalım:

 

 

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Akit TV'de yayınlanan 'Gün Başlıyor' programında, "Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler, değil mi? Yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var" sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sunucu Ahmet Keser'i savundu.

 

 

Keser'in kimseye 'Şuradaki sivilleri vurun' demediğini ileri süren Karahasanoğlu, onun "TSK eğer sivil öldürmek istiyorsa.. Afrin'e niye gidiyor.. Sivil her yerde var.. TSK, Türkiye'de sivillere dokunmuyorsa.. Eli silahlılar dışında kimse ile mücadele etmiyorsa.. Aynı TSK, Afrin'de de, sivillere dokunmuyordur.. ‘Dokunuyor' diyen, bir mantıksızlık içindedir. Hem TSK'nın Afrin'de sivilleri öldürdüğüne dair bir belge gösteremiyorlar. Hem de TSK'nın Türkiye içinde sivillerle küçücük bir mücadelesini gösteremiyorlar.." dediğini söyledi.

 

 

 

Keser'le ilgili suç duyurusunda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Fatih Savaş'ı sert bir dille eleştiren Karahasanoğlu'nun Yeni Akit'te 'İYİ Parti icraata iyi başladı!' başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

 

 

'KESER'İN SÖZLERİNDE HUKUKİ BİR SORUN YOK AMA…'

 

 

"Nedir ilk icraatları? Akit TV'yi savcılığa verme.. Niçin?

 

 

"TSK, sivilleri öldürüyor" iftirasına, İYİ Parti yeterli cevabı verememiş. MHP verememiş. AK Parti verememiş..

 

 

 

Savcılar, anında Twitter ise Twitter, Facebook ise Facebook sayfalarını kapatamamış.

 

 

Daha önceki deneyimlerde, zaten kapatmaya çalıştığında, Facebook "Bizi ilgilendirmez" diyerek, savcılığın taleplerini geri çevirmiş.

 

 

Twitter "Bizim kurallarımızda sizin iddialarınız sorun teşkil etmiyor" demiş, Türkiye Cumhuriyeti'nin savcılarını takmamış..

 

 

Akit TV'de Ahmet Keser de..

 

 

"Bu ne hal.. Bizim askerlerimiz Afrin'de şehit olurken.. Canlarını ortaya koyarak bir mücadele verirken. ‘Bir sivil ölmesin' diye, kendi canını tehlikeye atarken.. Bir de ‘Sivilleri öldürüyorlar' diye iftiraya mı maruz kalacak.. Bu nasıl bir ülke" diye endişelenmiş.. Dertlenmiş..

 

 

Bence Ahmet Keser'in sözlerinde hukuki bir sorun yok ama.. Haydi diyelim, eleştirilerin yoğunluğunu dikkate alarak, kastını aşmış ama..

 

 

Kemalistlerin, solcuların, HDP'lilerin, PKK'lıların benzer durumlarda söyledikleri ile kıyaslarsanız bence sözlerinde suç niteliğinde bir ifade yok ama..

 

 

"Tükürüğümüzle boğarız" diyen PKK'lıların sözleri ile kıyaslarsanız, daha sıhhatli bir yorum yapmış olursunuz ama..

 

 

Hepsini bir kenara bırakalım..

 

 

'YAŞA VAROL İYİ PARTİ!'

 

 

Ahmet Keser'i veya Akit TV'yi, TSK'yı savunduğu için savcılığa vermek, milliyetçi olma iddiası ile kurulan İYİ Parti'nin işi mi olmalıydı? Maalesef öyle olmuş.

 

 

 

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Savaş, işini gücünü bırakmış.. Küçükçekmece Savcılığı'na dilekçe vermiş..

 

 

 

"TSK'nın sivil katliamı yapmadığı"nı söyleyen. Sonrasında da "TSK'nın eğer sivil öldürmeye niyeti olsa, Afrin'de ne işi var" diyen Keser'in cezalandırılmasını istemiş..

 

 

İYİ Parti'yi, çok iyi bir icraatla, kamuoyuna tanıtmış olmuş..

 

 

Yaşa varol Mehmet Fatih..

 

 

Yaşa varol İYİ Parti!..

 

 

*

 

(…)

 

 

'SOSYAL MEDYADA İFTİRA ATILIRKEN, MANTIK YÜRÜTMESİ YAPIYOR'

 

 

Bizim mahallede de, Ahmet Keser'in sözlerine ilginç eleştiriler geldi.. Hemen belirteyim.. Keser'in sözlerinden, kesinlikle eleştirilen nitelendirmeler çıkmaz, çıkarılamaz.. Keser kimseye, "Şuradaki sivilleri vurun" falan demiyor.

 

 

 

 

 

Sosyal medyada. Hatta bazı televizyonlarda.. Bazı gazetelerde, "TSK, Afrin yolunda sivil katliamı yapıyor" iftiraları atılırken.. Bir mantık yürütmesi yapıyor..

 

 

 

"Düz mantık" diyebilirsiniz.. Mantıksal olarak eleştirebilirsiniz..

 

 

Ama "Ahmet Keser, ‘Şunları şunları vurun' diyor" derseniz.. Ahlaksızlık yapmış olursunuz. İftira atmış olursunuz.

 

 

TSK'ya atılan iftiraları görmezden gelip, tekrar başka bir iftiraya daha imza atmış olursunuz..

 

 

Keser'in dediği, "TSK eğer sivil öldürmek istiyorsa.. Afrin'e niye gidiyor.. Sivil her yerde var.. TSK, Türkiye'de sivillere dokunmuyorsa..

 

 

Eli silahlılar dışında kimse ile mücadele etmiyorsa.. Aynı TSK, Afrin'de de, sivillere dokunmuyordur.. ‘Dokunuyor' diyen, bir mantıksızlık içindedir. Hem TSK'nın Afrin'de sivilleri öldürdüğüne dair bir belge gösteremiyorlar. Hem de TSK'nın Türkiye içinde sivillerle küçücük bir mücadelesini gösteremiyorlar.."

 

 

'YAPTIĞINIZ TERBİYESİZLİKTİR, İTFİRADIR, ZULÜMDÜR'

 

 

Birileri çıkıp, "Hayır bunu da söyleyemezsiniz" diyebilir.. TSK'nın maruz kaldığı iftiraları, görmezden gelmeye kalkışabilir..

 

 

 

Kendi açısından bunu yapabilir. Ama bırakın da.. Ciğeri yanan bazıları da.. "Yaptığınız terbiyesizliktir. Yaptığınız iftiradır. Yaptığınız zulümdür" desin..

 

 

 

Utanmazların yüzüne tükürsün.. PKK'nın, Türk askerini tükürükle boğacağını söyleyebilen veya bunlara oy verebilen, veya bunlara sosyal medyada destek verebilenlere..

 

 

"Yazıklar olsun hepinize" diyebilsin..

 

 

Çünkü Afrin'de şehit olan 40'a yakın askerimiz..

 

 

Şan için.. Şöhret için.. Mal için oraya gitmedi..

 

 

Hatırlıyorsunuz, bir askerimizin tank üzerinden ailesine mesajı, "Bizi beklemesinler" idi..

 

 

Bu askerlere "Sivilleri öldürüyor" diyenlere susup, Ahmet Keser'i savcılığa verenler, milletten cevabı, sandıkta alırlar..

 

 

Hatırlatalım dedim.."

 

 

Alınan bilgiye göre, Akit TV'de yayımlanan 'Gün Başlıyor' programında sunucu Ahmet Keser'in kullandığı ifadeler üzerine, iki ayrı suç duyurusunda bulunuldu.

 

 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlattı.

 

 

Başsavcılık, şüphelileri ifade vermeye çağırdı.

 

 

'BEDENEN DEĞİL, ZİHNEN'

 

 

Keser de sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile kendini şu ifadelerle savundu:

 

 

"Bedenen değil zihnen Nişantaşı, Cihangir, Etiler dedik! Gezi'de ülkeyi kaosa çağıran gavur zihniyetliler şimdide bizi linçe yelteniyor! Hadi hadi!"

 

 

 

Akit TV, sunucusu Keser'in tepki çeken sözleri sonrası istifa ettiğini duyurdu. Akit TV'de yayınlanan duyuru şöyle:

 

"Akit TV'nin 27.02.2018 tarihli 'Gün Başlıyor' programında sunucumuz Ahmet Keser'in 'Türk Askeri Sivil Öldürmez' doğru tespitinin akabindeki maksadını aşan sözler kurumumuz tarafından tasvip edilmemiştir.

 

Ahmet Keser konuşmalarını bahane edilerek kurumunun linç edilmesine meydan vermemek için görevden ayrılmıştır."Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir