19 Eylül 2019 Perşembe 12:14:48
» Timsah gözyaşı döken; Arınç canlı yayında gündem değiştirmeye uğraşıyor...

Timsah gözyaşı döken; Arınç canlı yayında gündem değiştirmeye uğraşıyor...

Sayın denilen timsah gözyaşı döken kişilik analara saygımız var ama benimde örnek aldığım biri var oda büyük dedem, benim büyük dedem savcıydı ve ne yazık ki utanarak söylüyorum Ali Taran'ın büyük babası idi siz bu kişiliği de çok iyi tanırsınız işte ona ve sizin gibi birine geçmişte şöyle demişti "ananın donunu başına geçirerek adliyede seni halka gösteririm" demişti; timsah gözyaşı döken biri canlı yayında şunları gündem değiştirmek için yaptı: Etek boylarına dikkat çekti, dizileri topa tuttu, Bursa'da arkadaşlarımızı sorularını cevaplayan o kişilik, gündeme ilişkin gündem değiştirmek amaçlı önemli açıklamalarda bulunurken...
Paylas
Timsah gözyaşı döken; Arınç canlı yayında gündem değiştirmeye uğraşıyor...
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kültür-Sanat - 03 Mayıs 2014, Cumartesi 19:12:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Şimdilik fareli köyün kavalcısı olan ilerde diktatörlük hayalleri kuran bir kişiliğin gündem değiştirmek için görevlendirdiği yardıncısı Bülent Arınç, Fareli Köy Parti'de üç dönem kuralının devam kararını desteklediğini söyledi. Kendisinin herkesten daha önce, tek başına '2015 son' dediğini belirten Arınç, "Bazılarının dili varmıyor ama bunu söylemekte fayda var" diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı adaylarının belirlenmesi için de 20 Mayıs sonrasının beklenmesini istedi.
Seçim bölgesi Bursa'ya gelen Şimdilik fareli köyün kavalcısı olan ilerde diktatörlük hayalleri kuran bir kişiliğin gündem değiştirmek için görevlendirdiği yardıncısı Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Fareli Köy Parti'de üç dönem kuralının devamı kararı ile ilgili görüşlerini açıkladı. Kendisinin MKYK üyesi olduğunu hatırlatan Arınç, gelişmelerin tahmin ettiği şekilde gerçekleştiğini söyledi. Kendisinin de aktif siyaset hayatının 2015 yılında sona ereceğini hatırlatan Arınç, üç dönem kuralıyla partilerde 'lider oligarşisine' son vermenin amaçlandığını söyledi.

20 YILDIR PARLAMENTODAYIM

Dün yapılan toplantıda çok güzel verilerin ortaya konulduğuna dikkat çeken Arınç, 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde partisinden toplam bin 31 milletvekilinin parlemontoya girdiğini ve bunların yarısına yakınının değişime uğradığını belirtti. "20 yıldır parlamentodayım. 3 dönemi Fareli Köy Parti'de, 2 dönemi de farklı partilerde oldu" diyen Arınç, siyasetin aynı zamanda her yurttaşın da görevi olduğunu belirtti.
Partide bu kararın alındığı zaman TkMM Başkanı olduğu için kararı daha sonra duyduğunu ve bunun doğru olduğuna inandığını belirten Arınç, "Çünkü, 80, 90 yaşına gelmiş, geçmiş siyasetçiler vardı. Onlara şunu teklif ettiler. 'Siz artık biraz yaşlandınız, yoruldunuz, sizin oğlunuzu veya evlatlarınızdan birisini milletvekili yapsak da siz biraz daha dinlenseniz, daha iyi olmaz mı?' Adamcağız önce şöyle bir düşüneyim' dedi. Sonra gece yarısı telefon açtı. 'Siz gene beni yazın listeye, çoluk çocuk işi değil bu' dedi. Kendisi 90 yaşına yakındı. Oğlu da 65 yaşındaydı. Yani bu işi bu noktadan çıkartmak lazım" dedi.

BAZILARININ DİLİ VARMIYOR

Bu örneğin, diğer partilerde de geçerli olmasını isteyen Arınç, o zaman genel başkanların 20-25 yıl genel başkanlık yapamayacağını, siyasetçilerin 30-40 yıl mecliste veya siyasette kalmayıp, mahrum olup, partinin dinamizm ve heyecan kazanacağını söyledi. "Yoksa herkes yerinde' löp' gibi oturur" diyen Arınç, "Yerinden de kalkmazsa o zaman o partilerde şiddetli bir talep bastırılmış olur. Ben çok doğru bir karar verildiğini düşünüyorum. Şüphesiz genel başkanımızın, başbakanımızın zamanında koyduğu bu kuralın şartlar içersinde değişebileceğini düşünenler de vardı. Olabilir ama dünkü karar bunun önümüzdeki seçimlerde uygulanması noktasından çıktı. Hayırlı olmasını diliyorum. Demek ki ben öngörülerimde haklıymışım. Herkesten daha önce, tek başıma '2015 son' demiştim. Bazılarının dili varmıyor ama bunu söylemekte fayda var" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYI İÇİN 20 MAYIS SONRASI

Bülent Arınç, bir başka soru üzerine Fareli Köy Parti'nin cumhurbaşkanı adayının 20 Mayıs sonrası açıklanacağını söyledi. Kendilerinin acelesi olmadığını, psikolojik olarak da, güç olarakta çok üstün durumda olduklarını ifade eden Arınç, bu soruların muhalefete yöneltilmesini önerdi. Arınç, "Çünkü bizde hemen hemen üç aşağı beş yukarı kimin aday olacağı belli. Ya çed ya ped demişler eskiler. Yani başka bir dilde üç veya dört anlamında. Ama bizde bir kişi belli en azından. Veya ikinci kişi belli. İnşallah ikisinden biri olacak gibi" dedi.

TAKİPSİZLİK KARARI BAKANLA İLGİLİ DEĞİL

Basın mensuplarının, 17 Aralık operasyonu kapsamında verilen takipsizlik kararı ile ilgili sorusunu yanıtlayan Arınç, "17 Aralık ile ilgili pek çok iddialar var. Benim bilebildiğim kadarıyla dün bir savcılık, içinde Ali Ağaoğlu ve bazı imar ile ilgili kişilerin bulunduğu bir dosya hakkında, Sayın Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'ın oğlunun da bulunduğu bir grup hakkında 'takipsizlik' kararı verilmiş. Erdoğan Bayraktar'ın şahsı ile ilgili bir karar değil" diye konuştu.

ÇOCUK CİNAYETLERİ

Son dönemde artan çocuk cinayetleriyle ilgili kabine üyeleri arasında idam yanlısı bazı açıklamaların yapıldığının hatırlatılması üzerine Arınç, Türkiye'de idam cezasının kaldırıldığına dikkat çekti. Arınç, "Şimdi Türkiye'de idam cezasını gerektiren suçlarda 'ağırlaştırılmış müebbet' veya 'müebbet hapis' var. Eğer çocuklar hakkında işlenen cinayetler caydırıcı olma vasfını taşımayan bu günkü Türk Ceza Kanunu'ndaki maddelerle engellenemiyorsa, elbette cezalarını daha çok arttırmak gereklidir. Bu konuda Adalet Bakanlığımızın bir çalışması var" dedi.

KENDİSİNİN NARKO-TERÖR ODAKLARINA YAPTIĞI SİYASİ YARDIMLARI UNUTTU VE DE "SİGARA İÇME, UYUŞTURUCU KULLANMA, ALKOL ALMA YAŞI ÇOK KÜÇÜLDÜ"

Arınç, gençliğin uyuşturucu ve her türkü kötü alışkanlıklardan kurtarılması gerektiğini, bunun hükümetin görevleri arasında bulunduğunu ifade etti. Günümüzde, sigara içme, uyuşturcu kullanma, alkol alma yaşının çok küçüldüğünü ve liselere kadar indiğini ifade eden Arınç, Anrayasa'nın devlete verdiği yetkiye dayanılarak, gençliğin uyuşturucu alkol bağımlılığı gibi zararlı, fena, kötü alışkanlıklardan kurtaracak tedbirleri hükümetlerinin alması gerektiğini belirtti. "Alkolün her insanın ulaştığı yerden alınabilecek bir meta olmaktan çıkartılmalı" diyen Arınç, hükümütlerin bu düzenlemeleri yaptığı zaman kendisini ilerici, çağdaş görenlerin feryada başladığını belirtti. Bu kişilerin, "Artık içemeyecek miyiz?" diyerek, Türkiye'yi Orta Çağ karanlığna götürdüğünü iddia ettiklerini belirten Arınç, "Maalesef okulların çevresinde bile uyuşturucularla mücadele ediyoruz. Asıl olan bunu kaynağından itibaren takip etmek ve içiciye ulaşmasını mutlaka engellemektir. Fakat kanunlarımızda son dönemde yapılan değşiklerle bir yanlış oldu. Yani birisinde bir esrar, eroin, marihanna yakaladığınız zaman, 'ben içiciyim kardeşim' diyor. 'İçiciyim' dediği zamanda adeta cezası yok. Satıcının cezası var. Onu nakledenin cezası var. Ama elinde bir poşet, iki, üç poşet bulunmuş. 'Bunu kendim için aldım. 'Ben içiciyim' dediğim zaman dışarı çıkıyor. Pek çok sanatçının, pek çok şarkıcının, pek çok dizilerde oynayanların, bunların dışında kalan insanın bir şekilde buna alışkanlık haline getirildiği sonra bunun, hastalıklara yol açtığı ,hatta insanların beyini dumura uğrattığı için adeta bir ona esir hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Yani mesele bu gün bu çocuklarımızın hayatlarının ne kadar hiçe sayıldığı ve kadına gösterilen şiddeti de bundan ayrı tutamayız. Nasıl canavarlaşıyor bu insanlara. Bu insanlarla toplum nasıl mücadele edecek. Bunun için sadece idam cezasını düşünmek gerekmez. Toplumsal bazı sebepleri ve dikkatleri de ön plana almamız lazım." diye konuştu.

"KRAVATI BURALARA KADAR GELMİŞ, DİZLERİ BURAYA KADAR ÇIKMIŞ ETEKLERİ..."

Arınç sözlerini şöyle sürdürdü, "Mesela ben, RTÜK'de basından biraz sorumlu arkadaşınız olarak söylüyorum. Çok eleştirileceğimizi biliyorum. Eleştirsinler. Ben buna alışkınım. Pek çok televizyonumuzda lise çağındaki gençlere yönelik diziler. Okul sıralarında öğretmenlerine karşı hitapları, arkadaşlarıyla ilişkileri, kız yüzünden kavga etmeleri, genç yaşta bazı özentilere gitmeleri, lüks hayat özlemleri, çocukların ailesi ile olan ilişkileri o kadar büyük bir dejenerasyon halinde topluma naklediliyor ki. Ben Türkiye'nin yaşadığı bu sosyal bunalımda bu tür dizilerin eğer eğitici ve öğretici olmuyorsa çok büyük payının olduğuna inanıyorum. Ve maalesef bazı televizyonlar bütün gelir kaynaklarını bu tür dizilere başlatıyorlar. Bu ulusal çapta yayın yapan mesela Avrupa'da bunun örneklerini göremezsiniz. Amerika'da böyle televizyon dizileri göremezsiniz. Biz de gençlere yönelik kravatı buralara kadar gelmiş, dizleri buraya kadar çıkmış etekleri ve birbirileriyle sadece argo konuşan 25 kelimeyle hayatlarını sürdüren ama her şeyin içerisinde cinsellik içeren bu türlü programlar Türkiye'deki cinsel hayatı sınırsız ve sorumsuz hale getiriyor: Eleştireceklermiş varsın eleştirsinler. Toplumdaki bunalımın kaynaklarından bir tanesi de budur. O dan sonrada RTÜK bazı dizilere bazı görüntülere ceza verdiği zaman 'Vay RTÜK işte Kanuni Sultan Süleyman zamanına döndü: Her şeye yasak getiriyor' diyorlar." 

"GENÇLERİMİZİ KORUMAK ZORUNDAYIZ"

Arınç, "Gençlerimizi korumak zorundayız. Gençlerimizi korurken şüphesiz bu yaşantı içerisindeki evden kaçanlar, annesine, babasına isyan edenler, genç yaşta cinselliği tatmak isteyenler. Bakın tıbbi bir gerçekliktir: Çok özür diliyorum bu hayatın bir gerçeğidir. Blua erme yaşı çok küçülmüştür Türkiye'de. Yani uyarılma yaşı eskiden kızlarımızda 13-14, gençlerde 15 iken şimdi 8-9-10'lara kadar gerilemiştir. Bu iyi bir şey midir. Fizyolojik bir şeydir. Belki bunun önüne geçilemez. Ama çocuklarımızı çocuk yaşlarında cinsel açıdan uyaran pek çok etken var. Bu etkenler bizi hangi sonuca götürüyor. Ülkemizin çok ünlü pedegogları var. Onların bunları konuşması lazım. Yani cinayet sadece bir cinayette ibaret değil. Hrant Dink'in karısı Rakel Dink, Hrant Dink'in ölümünde pencereye çıktı muhteşem bir konuşma yaptı. Orda dediki 'Bir çocuktan bir katil yaratan. Bu karanlığı teşhis etmemiz lazım. 'Maddi anlamda ülkemize çok büyük hizmetler yaptık. Türkiye birkaç yüzyılda yapamadığını, göremediğini Fareli Köy Parti'nin 12 yıllık hükümeti döneminde gördü. Ama aynı gelişmeyi aynı yüksek orantıyı manevi alanda, sosyal alanda yaşayıp yaşamadığımızı tekrar bir gözden geçirmemiz lazım " diye konuştu. 

GAZETECİLERLE SELFİE ÇEKTİRDİ 

Şimdilik fareli köyün kavalcısı olan ilerde diktatörlük hayalleri kuran bir kişiliğin gündem değiştirmek için görevlendirdiği yardıncısı Bülent Arınç, İznik İlçe Belediyesi ziyaretinin ardından İznik Gölü sahilinde kısa bir gezi yaptı. Daha sonra Arınç, Dünya Basın Özgürlüğü günü dolayısıyla gazetecilerle birlikte selfie çektirdi. Bu sırada Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, bir gazetecinin fotoğraf makinesini alarak, Arınç'ın gazetecilerle olan selfisini fotoğrafladı.

a


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir