18 Ağustos 2019 Pazar 06:49:16
» YAZARIMIZ ZEKİ SARIHAN’IN YENİ KİTABI

YAZARIMIZ ZEKİ SARIHAN’IN YENİ KİTABI

Yazarlarımızdan Zeki Sarıhan’ın 40. kitabı, HAYATI HAKİKİYE SAHNELERİ adıyla bu ayın ilk günü baskıdan çıktı. Geçtiğimiz günlerde 75 yaşına basan Sarıhan’ın fırtınalı geçen hayatında yaşadığı ilginç olaylardan 72’sini anlattığı 280 sayfalık kitabı, kurucularından ve uzun süre yöneticiliğini yaptığı Öğretmen Dünyası Dergisi yayımladı. Çocukluk, öğrencilik, askerlik, öğretmenlik, hapishane, dergi yöneticiliği, yazarlık, Millî Eğitim Bakanlarıyla ilişkiler, yurt dışı gezileri başta olmak üzere birçok konuda anektotları içeren kitap, Türkiye’nin geçirdiği çalkantılı dönemlerden de kesitler sunuyor.
Paylas

....

(Öğretmen Dünyası Yayınları, 0312 229 43 25, ogdunyasi@gmail.com)

 

HAYATI HAKİKİYE SAHNELERİ

 

                Geçtiğimiz yaz, 75 yaşıma bastım. Ömrümün köyde geçen çocukluğu, öğretmen okulu öğrenciliği, ilkokul öğretmenliği, yüksek öğrenim, ortaöğretimde öğretmenlik, okuldan temeli uzaklaştırma, soruşturmalar ve idari cezalandırmalar, sürgünler, hapislikler,

 

                Kendini köy kalkınmasına adamak, derneklerde yöneticilik, gazetecilik ve dergicilik yapmak, tarih araştırmalarıyla uğraşmak, Milli Eğitim’le didişmek,

 

                Türkiye’nin son 70 yıllık tarihine, değişimine, iktidarın anlayışsızlığı ve zulmüne tanık olmak…

 

                Bana bunlardan ilginç gördüğüm yaşanmışlıkları yazma hevesi verdi. 72 olay anlattım.  Bunları tarih sırasına göre dizdim. 280 sayfa tuttu.

 

                Öğretmen Dünyası Yayınlarından basıldı.

 

                Bu yazıyı okuyanların, isteseler bile bu kitaba kolay ulaşabileceklerini sanmıyorum. Dağıtımda olmadığı için kitapçı raflarında olmayacak. Son yıllarda yayıncılık ve dağıtım iyice tekelleştiği için ancak büyük sermaye ile iş görenlerin kitapçı raflarında görünme şansı olabiliyor. Gene de aşağıda yayınevinin adresini yazacağım.

 

                Bu kitap hakkında muhtemelen gazetelerin kitap eklerinde de son 4-5 kitabım gibi tek satır tanıtım yer almayacak.

 

                O zaman bu duyurunun tarafımdan internetin sunduğu imkânlar ölçüsünde yapılması çok görülmemeli.

 

                Her kitap yazanın duyduğu gibi bu kitaba giren yazıları yazarken de, onlar kitap hakinde basılınca da heyecan duydum. Kitaplar, yazarların çocukları gibidir.  Bir ana baba yeni doğmuş çocuklarını kucaklarına alırken ne hissederlerse bir yazar baskıdan gelen kitabını ekine alınca benzer duygular kapılır.

 

                Bazı kitaplar vardır, yayımlandıklarında kimsenin ilgisini çekmezler veya çok az alıcıları olur.  Zaman geçer fellik fellik arandıkları olur.  Bazı kitaplar da vardır ki, yayımlandıkları dönemde yüz binlerce, hatta milyonlarca okuyucuya ulaştıkları halde çok geçmeden modası geçer ve saman alevi gibi söner, gider. 

 

“Kuzguna yavrusu Anka görünür” derler. Siz bu nedenle kitabını öven yazara kulak asmayın. Kitaba varsa değerini verecek olan okuyucudur.

 

Hayatı Hakikiye Sahneleri, yayımlanmış 40 kitabımdan diğer bazıları ile birlikte 10-18 Kasım tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuarında Öğretmen Dünyası Standında bulunacak. Belki hemşeriler merak eder de sorarlar umuduyla Ordu ve Fatsa’daki Bilge Sahaf Kitabevine de gönderilecek.

 

Öğretmen Dünyası Yayınları, Necatibey Cad. 13/13, Sıhhiye-Ankara, Telf. (0312) 229 43 25, 229 45 26, ogdunyasi@gmail.com.

 

(2 Kasım 2018)

 

 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir