YUKLENIYOR
18 Mayıs 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bir kulpu bulunmaz ise: Yasak, yasak, Marketlerde sigara satışı yasaklandı mı? Geçerli kanun yapmak yasak, ama sözlü talimat geçerli örnek Alkol satışı yasağı...
Verilen Habere Bakınız;  Burası Rezil Terbiyesiz Edepsiz Yönetimle Adaleti Karatma İçin Yönetile Türkiye Yönetimine Göre; Tekkedeki Amiral Ortaya Çıkarılmış..
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
76
Hayır
988
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1083

» TEVELLÜTTEN MÜTEVELLİT

TEVELLÜTTEN MÜTEVELLİT - Aşkım Tan

Paylas
TEVELLÜTTEN MÜTEVELLİT
16 Nisan 2021, Cuma 10:05:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEVELLÜTTEN MÜTEVELLİT

Sizce 65 yaş ve üstüne getirilen kısıtlamalar ile ölümcül olan bu tehlikenin üstesinden gelinebilir mi?

Bir de hangi yaş grubu tarafından yönetildiğimize, kısıtlamaların hangi yaş grubundan getirildiğine bakalım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1954’lü yani 67 yaşında;
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1948’li yani 73 yaşında;
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1948’li yani 73 yaşında.

Demek oluyor ki iktidar ve muhalefet de 65 yaş üstünde ve doğrusu bu da oldukça ironik bir durum!

65 yaş ve üstü olarak tanımladığınız bu grup yaşa bağlı olarak rahatsızlıklar da yaşamaktadır.   
Şeker, tansiyon, kalp - damar hastalıkları, kemik erimesi, depresyon, bunama, kanser türünde hastalıkları olduğu gibi, buna bağlı olarak genel durumu hızlı değişebilen, kırılgan, çoğunlukla yalnızlık çekmektedirler.
Kırılgan olan ve sağlık sorunları yaşayan bu grubun –belki de- herkesten fazla hastalanma ve ölüm korkusu yaşadığını bilmiyor musunuz, yoksa görmezden mi geliyorsunuz?

Kendilerini kısıtlamadan dolayı korumaya alan bu grup, yalnız kaldı ve çiçeklerle, duvarlarla kimi de kendi kendine konuşmaya başladı.
Oysa koronavirüs, evinden hatta odasından çıkmayan ama dışarıdan eve virüs taşıyanlardan ya da ağır entübe vakalardan dolayı hayatlarını kaybedenlerde ayırım yapmıyor.

65 yaş üstü olup aşılanan yurttaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmasındaki mantığı çözeniniz varsa beri gelsin!

Dünyada 65 yaş ve üstüne kısıtlama getiren Türkiye’den başka kaç ülke var?
Bilindiği kadarı ile böyle bir uygulama başka ülkelerde yok ama birçok ülke Korona ile savaşında faklı önlemler alarak çok daha mantıklı çözümler üretiyor.
Bu ülkelerden Kolombiya’da bazı bölgelerde vatandaşlar kimlik numaralarına göre dışarı çıkabiliyor.
Bazı yerlerde uygulanan bu yasağa göre örneğin Barrancabermeja kasabasında yaşayanlar, kimlik numarası 0, 7 ve 4 ile bitenler Pazartesi, 1, 8 ve 5 ile bitenler Salı dışarı çıkabiliyor.
Hatırlarsanız bu uygulama geçtiğimiz yıllarda büyükşehirlerimizde de zorlu kış şartlarında trafiğe çıkacak olan araç plakalarında uygulanmış ve başarılı bir sonuç alınmıştı.

Tevellütten mütevellit kısıtladığınız 65 yaş ve üstü, nam-ı diğer 68 kuşağına saygı duruşunda bulunarak bilmeyenlere hatırlatmakta fayda vardır:  

  • Onlar çocuklarına Beethoven’i, Che’yi, John Lennon’u Maradona’yı, Marilyn Monroe’yu, Picasso’yu anlatan kuşaktır.
  • Onlar 68 kuşağından gelen delikanlılardır ve 1 kişiyi bile öldürmeyip 43 can veren kuşağın gençleridir.
  • Onlar ilkokulda yurt bilgisi, lisede mantık sosyoloji, felsefe, divan edebiyatı okumuş, okul koridorlarında gazoz kapağı ile futbol oynayan, “Imagine” şarkısının kuşağının idealist ve saf kuşağıdır. 
  • Azgın Zap Suyu’na köprü inşa eden, pancar, tütün, fındık, haşhaş mitingleri yapan, “tam bağımsızlık” için “Mustafa Kemal Yürüyüşü” düzenleyip Samsun’dan Ankara’ya yürüyen, Atatürk heykelleri tahrip edilmesin diye geceler boyu nöbet tutan bir neslin delikanlılarıdır onlar.
  • Onlar, mahkemedeki savunmaları sırasında, Mevlânâ resmi çizip altına “Ben insanım” yazıp hâkime gönderecek kadar bu ülke değerlerine inanan bir kuşaktır.
  • Onlar, resimden, edebiyattan gelen, ellerinden kitap düşmeyen ve nice yazarlar çıkaran bir kuşaktır.  
  • Anadolu türkülerini, Dadaloğlu’ndan Âşık Veysel’e şehre getiren 68 kuşağının delikanlılarıdır.
  • 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 askeri darbelerinin, öncelikle onları biçtiği de doğrudur. Zaten darbeler her nedense en çok o ülkenin eğitimli, bilinçli kesimlerini yok etmeyi ihmal etmemiştir tarih boyunca. Bu dönemlerde gençlerin, üniversitelerin, öğretmenlerin nasıl harcandığını bilmeyenler, -bir zahmet- yakın tarihe bakıp öğrensinler.

Özetle, sizin o yasaklar getirdiğiniz 65 yaş üstü kuşak bu ülkenin en bilinçli, en deneyimli, en dayanıklı, en yurtsever ve değeri bilinmesi gereken kuşağıdır.

Lebalep” insanları bir araya getirirken ve o topluluğa “Maşallah Barekallah” sözleri ile övgüler dizerken, Cuma namazında saf tutarken, teğet geçmiyor koronavirüs!

Diğer yanda ise Sağlık Bakanı “tedbirler etkili olmazsa Ramazandan sonra daha sıkı önlemler alınacak” ve/veya saat 19’dan sonra sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen “gündüz aşı olmaya zaman bulamayanların iftardan sonra aşı olabileceğini” açıklaması Türkiye’nin bu kriz yönetimindeki başarısını(!) dünyanın gözleri önüne sermektedir.

İşe yaramaz ve yaşlı” muamelesi yaptığınız ülkenin sadece %22’sinden oluşan ve nesli tükenmekte olan kıymetli “Z” kuşağının üzerinden çekin ellerinizi!

Aşkım Tan
16.04.2021 - Ankara


*Tevellütten mütevellit: Tevellüt doğum tarihi demek, mütevellit ise "dolayı" anlamındadır. Yani doğum tarihi dolayısı ile. Bu deyim aslında görece "yaşlılar" için kullanılır.

 


Aşkım Tan
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.