YUKLENIYOR
22 Haziran 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Verilen Habere Bakınız;  Burası Rezil Terbiyesiz Edepsiz Yönetimle Adaleti Karatma İçin Yönetile Türkiye Yönetimine Göre; Tekkedeki Amiral Ortaya Çıkarılmış..
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
77
Hayır
994
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1090

» KAOSTAN ÇIKMANIN TEK YOLU “DEVRİMLE” MÜMKÜNDÜR!

KAOSTAN ÇIKMANIN TEK YOLU “DEVRİMLE” MÜMKÜNDÜR! - Ali Berham Şahbudak

Paylas
KAOSTAN ÇIKMANIN TEK YOLU “DEVRİMLE” MÜMKÜNDÜR!
17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:56:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KAOSTAN ÇIKMANIN TEK YOLU “DEVRİMLE” MÜMKÜNDÜR!

AKP’nin kirlenmiş çağ dışı zihniyeti ülkeyi yönetemediği için Ülke yönetimi Mafyaya cemaat tarikatlara teslim edilmiş durumdadır?

Bu organize cemaat mafya suç örgütleri Peker’in iddiaları da Saray rejiminin ülkeyi içine sürüklediği bu kirli ilişkiler ağını tamamen ortalığa saçtı görünüyor?. Devlet, mafya ve siyasetin şeytan üçgeninde ortaya çıkan bu yapı, sağ iktidarların tarihiyle paralel ilerliyor olması bir tesadüf değildir.

Bu yaşanılan skandalda Devleti yönetenlerin suskunluğunu anlamak da mümkün değil ( bu suskunluk suçluluk duygusudur ) Eğer siz bir suç örgütü temsilcisinin suçlamalarına cevap veremiyorsanız yönettiğiniz bu ülkede sizde bu suç örgüt temsilcisiyle birlikte bahsettiği suçlamalarla ilgili suç ortağısınız demektir?

Oysa bu kişi hakkında suç örgütü lideri olmaktan soruşturma yürütülen Sedat Peker’in iddiaları üzerine halen yargıyı harekete geçirmeleri gereken yetkililer, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhalefeti suçluyorlar sa burada bir panik ve sorular karşısında durmak yerine kaçış vardır…

Konuyla ilgili Cemil Çiçek’in açıklaması ise tamamen farklı ve son derece önemlidir buna rağmen harekete geçilmiyorsa Saray ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu suçu kabullenmiş ve bir suç üstü olarak yakalanmışlardır?

“Binde biri doğruysa felaket ve sıkıntılıdır diyen TBMM Eski Başkanı ve buğun ise Cumhurbaşkanlığı istişare üyesi Cemil Çiçeğe kulak verilmelidir. Binde birken önünü alamazsanız, bu yüzde bir, sonra onda bir olur sonra bir bakarsınız ki bütün vücudu kaplamış… Videoları seyreden, gazetede okuyan ilgili savcı ya da savcıların harekete geçip gereğini yapmaları şart ve kaçınılmazdır.

“Bir Hukuk Devletinde Devlete güveni sağlamak açısından bu gereklidir.” Tabi savcılar talimatla hareket etmiyorlarsa?

Bu çürümüş çağ dışı Faşist, gerici zihniyetten kurtuluşun tek bir yolu var o da DEVRİMDİR “ Çünkü bu AKP ve sarayın çöküşünde bir nebze olsun yavaşlatacaktır aksi gidiş saray ve AKP bileşenlerinin düşüşü çıkışlarından çok daha hızlı olacaktır…

Bu Devrimi ancak bir sol yapmalıdır çünkü solun temel anlayışı emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, bağımsızlığın ve kardeşliğin egemen olacağı, teminatını taşıyor olmasıdır her türlü ezilen, sömürülen, dışlanan aşağılanan emekçi halkın devrimci iktidarı bu mafya cemaat tarikat pisliğini devletten temizler!

Ülkemizin tüm aydınlarını, ileticilerini, yurtseverlerini, gençlerini, kadınlarını, işçilerini ve tüm emekçilerini bu köhnemiş karanlığa karşı birlikte mücadeleye çağırıyoruz! Memleketi ve geleceğimizi bu çirkinliğin, kötülüğün pençesinden kurtaralım!"

BU PİSLİĞİ KEMALİST ATATÜRKÇÜ DEVRİMCİLER TEMİZLER?

Organize suç örgütü lideri Peker'in iddialarıyla bir kez daha ortaya saçılan kirli ilişkilere ilişkin Atatürk’ün "Türkiye’sinde AKP ile yaşanıyor olması bir tesadüf değildir, Artık bu ülkede yaşanılan bu pisliklerin sağır sultan dahi bunun farkındadır bir kez daha ‘mafya-çete’ gerçeğiyle T.C. Devleti yüz yüze getirilmiştir!

Yıllardır AKP ve MHP blokunun bir parçası olan bu mafyalar üzerinden başlayan hesaplaşma rejimin nasıl çürümüş ve lime lime dökülüp dağıldığını da ortaya koyuyor?.

AKP'nin uzun zamandır tarikatlar ve mafya koalisyonu ile kirli ve karanlık ilişkiler ağı içinde ülkeyi yönetmeye çalıştığı gizli değildir "Bugün, o mafya liderlerinden birisinin parçası olduğu pisliklerinin küçük bir kısmını anlatarak ortalığa dökülen bu kirli ilişki ağı, bizatihi devletin ve AKP iktidarının karanlık gerçeğinden ve devlete çökmüş çetelerin gerçeğinden başka bir şey değildir”.

Öncelikle hatırlanması gereken en temel gerçek, Kontrgerilla ya da bugünkü popüler ismiyle çeteler (devletin dışında bir ayrı derin ilişkiler ağı değil) devletin bir parçası olmuşlardır. Çeteler, ABD emperyalizmine bağımlı faşist devletin egemen sınıfların çıkarlarını korumak için oluşturduğu baskı kurumlarından birisidir.

Türkiye tarihinde, 12 Mart öncesi ve 70’li yıllar boyunca gerçekleştirilen suikastlar, katliamlar, provokatif saldırılar bu Kontrgerilla yapısının eseridir. 12 Eylül sonrasında, özellikle 90’lı yıllardaki karanlık cinayetlerde bunların imzası vardır. Kimi zaman kullanım süresi dolduğu için kimileri tasfiye edilse de Susurluk’tan sonrası bugün yine bir Susurluk’tur.

AKP DEKİ BU DAĞILMANIN SONUCU? ÜLKEMİZ İÇİN TAM BİR KAOSTUR

AKP iktidarı özellikle Ergenekon operasyonlarını, ‘temiz eller operasyonu’ olarak sunarak bu eskimiş ilişkileri kontrolü altına alma hamlesini gerçekleştirmişti. 15 Temmuz sonrasındaki yeni baskı dönemi içinde, İslamcı- ve çağ dışı gerici cihatçı ittifaklarla da bu yapılar daha da giderek iktidarın organik bir parçası haline geldi.

Görülüyor ki bugünkü hesaplaşma bu kirli ittifaktaki dağılmanın bir sonucu olarak yaşanıyor. Bu organize suç Türkiye’yi uçuruma sürüklerken Devleti ele geçirmiş olan bu çağ dışı cihatçı cemaatler daha da devlete yerleşme peşindedir?

Asıl önemli olan nokta ise uluslararası uyuşturucu ticaretinden Türkiye'nin kara para geçiş hatlarının merkezi kılınmasına uzanan bir gayri resmi ilişki ağı bizzat AKP ve Saraya çöreklenmiş bazı iktidar beslemelerinin kontrolünde olması ve bu tür güçlere dayanarak örgütlendirilmiş olması.

İktidar blokunun ve saray beslemelerinin parçası olan bu kirli mafya ağı, ihtiyaç olduğunda muhalefeti olmak üzere toplumu da yüksek ses çıkaranları tehditle sindirme görevini icra etmiş, yeri geldiğinde bunlar eliyle operasyonlar gerçekleştirdikleri de ortadadır.

Tüm bu kirli ilişki ağı ne bir ‘derin devlet’ ne de ‘kişisel ilişkiler ağıdır. Bu kirli yapı bizatihi devletin kendisi ve devletleşmiş bir AKP’nin siyasal İslamcı faşizmin parçasıdır. Bugün ortalığa dökülen bu irinin parçası olanların muhalefeti ve aydın yurtsever Atatürkçü Kemalist devrimcileri hedef alarak kendilerini kurtarma çabaları da bunun bir itirafından başka bir şey değildir.

Bu karanlıkla, bu çürümüşlükle artık sizin hesaplaşma zamanınız gelmiştir bu kirli güçlerin çarpışmalarından geçmeyeceği açıktır.

Yıllardır ‘vatan-millet’ din iman yerli milli diye diye halka ve ülkemize karşı her tür kötülüğü yapan; bugün AKP ve MHP iktidar şemsiyesi altında semirmiş olan çetelerle artık hesaplaşmak bu siyasal İslamcı faşist iktidarla, bu harami düzeniyle hesaplaşmakla onurlu ve gururlu büyük Türk milleti ve Atatürkçü yurtsever Kemalist devrimciler olarak da mümkün olacaktır. Ali Berham ŞAHBUDAK…


Ali Berham ŞAHBUDAK
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.