YUKLENIYOR
4 Ağustos 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Verilen Habere Bakınız;  Burası Rezil Terbiyesiz Edepsiz Yönetimle Adaleti Karatma İçin Yönetile Türkiye Yönetimine Göre; Tekkedeki Amiral Ortaya Çıkarılmış..
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
77
Hayır
1004
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1100

» TBMM’DE ELAZIĞ’IN SESİ NEFESİ: GÜRSEL EROL

TBMM’DE ELAZIĞ’IN SESİ NEFESİ: GÜRSEL EROL - Hadi Önal

Paylas
TBMM’DE ELAZIĞ’IN SESİ NEFESİ: GÜRSEL EROL
17 Temmuz 2021, Cumartesi 08:25:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM’DE ELAZIĞ’IN SESİ NEFESİ: GÜRSEL EROL

Yıllardan sonra nihayet, Elazığ’ın dertlerini TBMM’de yüksek perdeden dile getiren ve çözüm yollarını gösteren bir vekilimiz var, Gürsel Erol. Mecliste iktidar parti milletvekillerini;  Elazığ halkının taleplerini, beklentilerini, sorunlarını, depremden kaynaklı mülkiyet ve hak kayıpları yerinde görmek için Elazığ’a davet eden Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Meclis konuşmalarını büyük bir kısmını Elazığ’a ayırıyor ve da yıllardır yaşanan ve katmerleşerek artan mağduriyetleri dile getiriyor.

“Elazığ’da bir üniversitemiz var, üniversitemiz Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisi; ama Elazığ bir üniversite şehri değil…  Elazığ’da ovalarımız var ama Elazığ bir tarım kenti değil… Elazığ’da organize sanayi bölgelerimiz var; ama Elazığ sanayi kenti değil… Elazığ’da turizm potansiyeli olan yerlerimiz var;  Harput gibi, Sivrice Hazar gölü gibi,  Palu gibi tarihe mal olmuş yerlerimiz var ama Elazığ bir turizm merkezi de değil. Kısacası Elazığ kendi kaderine terk edilmiştir. Bugün, gitsek de gitmesek de, ilgilensek de ilgilenmesek de nasıl olsa bize oy verecekler, diyen bir iktidarın elbette bu şehre verecek bir şeyi olamaz”, diyerek konuşmasını sürdüren Vekil Erol,  bundan sonra da aynı şekilde Elazığ’ı oy potansiyeli olarak görmenin yanlış olacağını belirtti.

“Elbette doğru işler de yapıldı.”, diyen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, doğru yapılan işleri yok saymadığını, ancak işlerin eksik yapıldığını söyledi. Mülkiyet hakları ile ilgili vatandaşın talepleri ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığı belirten Erol, fakir fukaranın sorunlarının çözülmesi gerekirken üstüne üslük sayısız mağduriyet yaratıldığını vurguladı. Konuşmasının devamında yaşanan mağduriyetlerle ilgili somut örnekler verdi.  Vekil Erol; “Giresun’da sel baskını oldu, İzmir’de deprem oldu. Oradaki esnaflara 50 bin lira hibe verildi.  Doğru mudur? Evet, son derece doğrudur. Ama Elazığ’daki deprem mağduru esnafa 50 bin lira kredi verildi.  Şimdi anayasanın eşitlik ilkesine göre yurttaşlar arasında ayırım yapamazsınız. İller arasında mağduriyetler arasında hükümet farklı davranamaz.  Elazığlılar duygularıyla, geçekleriyle, umutlarıyla, dalga geçeni hayatı boyunca affetmez” diyerek konuşmasını sürdüren Vekil, 19 yıl içerisinde Elazığ’a yapılan bir fabrikanın dahi olmadığını söyledi. Kamu yatırımlarının yapıldığını belirten Erol, “ancak yapılan yatırımlar,  üretim değeri üzerinden istihdam yaratacak yatırım değildir”, dedi.  Elazığ için öncelikli olan yatırımın ovaların sulanması, tarımın canlandırılması olduğunu belirten Erol, yapılan yatırım örneği olara Kömürhan köprüsü ile  Kömürhan tünelini gösterdi. Bu iki yatırımın öncelikli yatırımlar olmadığını söyleyen vekil, her iki yatırımla 1,5 dakikalık zaman tasarrufu sağlandığını karşılığında da 800 milyon Türk lirası harcandığını, söyledi. “Bu 800 milyonu tünel ve köprüye harcamak yerine Elazığ’ın ovalarında toprak ve suyu kavuşturup 70 bin Elazığlıyı üretime dâhil edilseydi Elazığ Ekonomisi canlanırdı”, dedi.

“Elazığ, Ak partinin bölgede en güçlü illerinden biri olmasına rağmen hükümetin uygulamalarından, yatırımlarından, siyasi tercihlerinden yeteri ölçüde karşılık almış bir il değildir.”, diyen Erol, bunun da en somut örneği olarak 19 yılda çevre illerin hemen hepsinden bakan atanmasına rağmen Elazığ’a bakanlık verilmemesini gösterdi.

Devletin belediyesiyle, bakanlıklarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, parlamentosuyla, hükümetiyle, siyasi partileriyle bir bütün olduğunu söyleyen Vekil Erol,  İstanbul Belediyesi ile İzmir Belediyesinin Elazığ’a birer okul yaptırması için talepte bulunulduğunu ancak aradan dört ay geçmesine rağmen bu konuda olumlu veya olumsuz bir geri dönüşün yapılmadığını söyledi. Elazığ’ın 12 okula daha ihtiyacı olduğunu belirten Vekil, terör kurbanı Hulusi Sayın Paşa’nın isminin bir okuldan silinmesini de esefle karşıladığını belirtti. “Hulusi Sayın Paşa, 1990 yılların başında terör örgütü tarafından Ankara’da şehit edilmişti. Onun adı, yaşatılsın diye Elazığ’da bir okula verilmişti. Okul depremde hasar gördü, yıkım kararı verildi. Ancak Hulusi Sayın Paşanın adının verildiği okul, özel bir şirkete yaptırılarak şirket sahibinin annesinin adı verildi.”, dedikten sonra Hulusi Sayın Paşa’nın adının yaşatılması için bırakın bu okulu İzmir veya İstanbul Belediyesi yapsın.”, dedi.

Elazığ’ın ve Elazığlının her derdini, her çıkmazını TBMM’ye taşıyarak Elazığ’ın sesi, nefesi olan milletvekili Gürsel Erol’u yürekten kutluyor; sağlık ve başarılar diliyoruz.

Hadi ÖNAL/ 11 Temmuz 2021/ ELAZIĞ


Hadi ÖNAL
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.