YUKLENIYOR
26 Haziran 2022
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Hıfzıssıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd. Gönül Özdeğer: Ölüm tehditti aldıklarını açıkladılar
Russec İlarimed Usrüg idridlib: Nınavilhep Rığa İlle Ruol   Meselyös im, Mesmelyös im? Sah mireves ines ssan
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
88
Hayır
1024
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1131

» BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAM’A HAKARETTİR

BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAM’A HAKARETTİR - Hadi Önal

Paylas
BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAM’A HAKARETTİR
18 Mayıs 2022, Çarşamba 11:55:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAM’A HAKARETTİR

 

İslam dininin yüce kitabı Kuran-ı Kerime göre Müslüman kimdir?

Müslüman; Allah’a inanan ona kulluk eden, kafasında ve kalbinde Allah’tan başka ilahlaştırdıkları hiçbir varlık olmayan kişidir.

Müslüman; Allah’tan korkup sakınan, hayatını Kuran’a göre düzenleyen, yaşantısı ve davranışları ile İslam’a hizmet edendir.

Müslüman; Kuran ahlakı ile donanımlı, sözüne güvenilen, yalan söylemeyen, iftiradan şiddetle kaçınan, riyaya ve gıybete kapılarını sonuna kadar kapatan kişidir.

Müslüman; “yaratılanı yaratandan ötürü seven”, fedakâr, merhametli, hemcinslerine tepeden bakmayan, tevazu ve nezaket sahibi; incitmeyen, hoşgörülü ve bağışlayıcı insandır.

Müslüman; zulme ve zalime boyun eğmeyen, hak ve hakikat peşinde koşan, şeytan ve yandaşlarını düşman bilen kişidir.

Müslüman; hasetten, kinden, kötülük ve gıybet etmekten şiddetle kaçınan; eliyle, diliyle kimseye rahatsızlık vermeyen, kimsenin arkasından konuşmayan, kusur aramayan, araştırmayan kişidir.

Müslüman; güler yüzlü, sözünde gönül lezzeti olan, dili ve davranışları ile güven telkin eden, karamsar ve kötümser olmayan, insanlara ve insanlığa umut veren, yol gösterendir.

Müslüman; kanaatkârdır; çünkü İslam dini, kanaatkârlığı emretmiş, kanaatkâr insanı övmüş, açgözlülüğü, hırsı, tamahı, israfı kötülemiştir. 

Müslüman; gösterişten, şaşaadan kaçınan; israfı, haram bilendir.

Müslüman; “iki günü bir olan zarardadır” düsturu doğrultusunda hareket eden, “veren el” olmak için çalışan, başkalarından sırtından geçinmeyendir.

Müslüman; kul hakkının affedilmez bir günah olduğunu bilen, adalet ve hakkaniyeti baş tacı gören kişidir.

Peki, Müslümanlık bu sıralamaya çalıştıklarımız ise; bütün dertleri; makam, mevki, para  olan, kendilerinin ısrarla ve inatla Müslüman olduklarını her durum ve her konumda dile getiren ve ortalıkta dolaşan bu yaratıklar, kimdir veya kimlerdir?

İslam’ı ve inanan insanları çıkarlarına alet eden, elde ettikleri konum mevki ve makamları; itibar, iktidar ve ikballerinin devam için kullanan bu yaratıklara Müslüman demek doğru olur mu?

  Milletin sırtından kazandıkları şöhret, alıştıkları rüşvet, edindikleri ve edinecekleri servetle başları dönen; uğradıkları güç zehirlenmesi ile yalanı, sermaye; riyayı, kazanç; iftirayı, şeniyet; komployu, kazanılmış hak; yüzsüzlüğü, safiyet; yağcılığı ve şerefsizliği, diyet; edepsizliği, fazilet olarak görenlere Müslüman demek İslam’ın ruhuna aykırı değil midir?

 Her türlü hilenin, dalaverenin, desisenin, komplonun ve kumpasın yoğurup şekillendirdiği; beytülmalin yanı sıra tüyü bitmemiş yetim hakkını; lüks, gösteriş, şatafat ve rahatları için harcamaktan bir an için de olsa tereddüt etmeyen,  israfın doruklarında gezinen bu ahlak katillerine Müslüman demek, İslamiyet’e zarar vermez mi?

Allah’ın koruması altında olduklarına inanmadıkları için onlarca koruma ile gezen; kalplerindeki kötülüğü kullandıkları küfür dili ile somutlaştıranlara Müslüman demek, insanın yaratılış gayesine ters düşmez mi?

 Tevhit dini olan İslam’a savaş açan; halkı kamplara, fırkalar ayıran, ayrıştıran; öteleyen, ötekileştiren, aşağılayan hatta hakaret edenlere Müslüman demek doğru olur mu?

İslam’ın aydınlık yüzü olan vakıfların ruhuna Fatiha okutanlara Müslüman demek mümkün mü?    

İnsanları aldatan, hayallerine kurşun sıkan, Allah’ın insanoğluna bahşettiği en büyük nimet olan akılla alay etmeyi alışkanlık haline getirenlere Müslüman denir mi?

İslam’ın en büyük zenginliklerinden biri olan kanaati hepten unutan, “Rabbena hep bana”, diyerek deveyi havudu ile yutan; kendileri, aileleri, çevreleri varlık içerisinde ve israfın doruklarında yaşarken ihtiyaç sahiplerine şükür telkin eden şükürsüzlere Müslüman demek doğru mu?  

 İkbal ve çıkarları için fazilet olarak kabul ettiğimiz her değeri fütursuzca kullanan bu yaratıklara Müslüman demek inanan insanlara hakaret değil midir? 

 Yüce Allah, Kuranı Kerim’in Lokman Suresi 33. ayetinde; “Ey insanlar! Rabbinizden korkun! Herhangi bir şeyde babanın, evladı; evladın da babası yerine karşılık ödemeyeceği günden ürperin! Allah'ın vaadi haktır; dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. O yaman aldatıcı, sakın sizi Allah ile aldatmasın!” diyerek bizleri uyarmıştır. Bu uyarı doğrultusunda hareket etmeyen, adaleti, hakkaniyeti; koltuk, makam, mevki ve çıkarları için kullananlara Müslüman demek İslamiyet’e hakaret değil midir?.

 

Hadi ÖNAL/ELAZIĞ

 


Hadi ÖNAL
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.