17 Haziran 2019 Pazartesi 12:45:42
» Batı savaş kolu baskısına karşı Türkiye ile doğu savaş kolunun yanıtı gelmiş...

Batı savaş kolu baskısına karşı Türkiye ile doğu savaş kolunun yanıtı gelmiş...

İlk haber gediğinde şunu yazmıştık: Her zaman sitemizde şu görüş ön plana çıkarılıyor... Şöyle ki; Hiç bir ülke başka bir ülkeye çıkarı olmadan yardım etmez. O ülkenin çıkarı ne olursa o yönde anlaşmaya varılır... Her ülke önce kendi çıkarlarını gözetir... Buna göre bir ülkede bilimsel teknolojik özgürlük ve bağımsızlık yok ise, diğer ülkeler bu ülkelere çıkarları boyutunda yardım eder. Evet, buna göre ülkemizde bilimsel teknolojik özgürlük olmadığına göre, hem ekonomik hemde sosyal yönden, Askeri teknolojiler bizim ülkemiz gibi diğer ülkelere teknoloji alt yapısı kuvvetli olan ülkeler çıkarları doğrultusunda bu ve benzet teknolojileri transfer ederler... Şimdiki soru soruluyor bu S-400 savunma sistemleri ile yapılan askeri-teknik işbirliği anlaşmada hangi statü ile yapıldı. Ve de ilk ödeme hangi statüde yapıldı... Bu statü değişmesini nedeni ne? Rusların bunda çıkarı ne? Çıkarlar için Ruslar şimdiki hükumetten ne taviz aldılar? Bu sorular muallakta kaldığı sürece bunlar yorumlanacaktır. Fakat bunlar devlet sırrı diye her iki ülkede sakladıkları göz önüne alınırsa... Bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medyadır... Ve düşün diyede algılama haberine geçelim... Doğu savaş kolu lideri olan Vladimir Putin, Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi bataryaları satışı için yapılan anlaşmanın dolar üzerinden yapılmadığını söyledi... Son yazı sonundaki ufak yorumda ise ( Rogg Nok: Şimdiki zaman diliminde ; Doğrular ve yanlışlar niçin bu kadar önem taşıyor... Doları terk etmelerini asıl sebebi ne? Ve de Türkiye ile bu konuda nasıl bir askeri-teknik işbirliği, hangi statü çerçevesinde Rusya'nın çıkarları üzerinde mutabakat sağlanmıştır... Bu mutabakat ne kadar hangi statü sağlandığı sürece yürürlükte olacaktır? Bu statü sekteye uğraması halinde nasıl bir yaptırımlar Türkiyeyi beklemektedir... ) böyle yazmıştık. şimdi gelen habere bakalım. burada medya savaşları var Bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medyadır ve biz dediklerimizin arkasında duruyoruz. Biz Türkiye'de kalan bir iki medya kurumundan biriyiz. Çıkarsız yorum yapıyoruz. Evet, ve de şimdi karsı tarafı izleyelim bu izlemde yorum yapmayacağız; doğu savaş kolu lideri olan Vladimir Putin’in, Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi bataryaları satışı için yapılan anlaşmanın dolar üzerinden yapılmadığı açıklamasını değerlendiren Rus uzman Korotçenko, Rusya ve Türkiye’yi bu adıma iten sebepleri anlattı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 Batı savaş kolu baskısına karşı Türkiye ile doğu savaş kolunun yanıtı gelmiş...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 29 Kasım 2018, Perşembe 01:49:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

...

Sebeplerin ortada olduğunu belirten Natsionalnaya Oborona dergisinin genel yayın yönetmeni İgor Korotçenko, Sputnik'e açıklamasında, "ABD, böyle hesaplamayı bloke etmekle kalmayıp ödemeye el koyardı, çünkü dolar üzerinden yapılan hesaplamalar her halükarda Amerikan bankaları üzerinden yapılıyor. Bu yüzden Putin ve (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan, riskleri öngörerek hesaplamaların, ABD'ye bu anlaşmaya el uzatma ve zarar verme fırsatını tanımadan yapılmasını sağladı" ifadelerini kullandı.

 

"Bu, Rusya ve Türkiye'nin, ABD'nin özellikle Türkiye'yi S-400 alımından vazgeçirtmek için bu ülkeye yaptığı eşi görülmemiş baskıya yanıtı" diyen Korotçenko, "Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan politik irade sergilediler, tamamen kendine yeterli ve ulusal güvenlikle ilgili önemli kararların alımında bağımsız olduğunu kanıtladılar" dedi.

 

'MOSKOVA İLE ANKARA'YI BİRBİRİNE PARTNERLİK İLİŞKİLERİ BAĞLIYOR'

 

 

Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğine de değinen Korotçenko, "Halihazırda, S-400'lerde çalışacak Türk askerler eğitimden geçiyor. Erdoğan talebi üzerine daha önce yapılan anlaşmaya uygun olarak Rusya, 2019'da ilk S-400'ü teslim edecek. ABD'nin bu anlaşmayı bozması ya da engel olması yönünde her türlü riskler en aza indirgendi. Bu, bir kez daha Moskova ve Ankara'yı birbirine bağlayan güvenli partnerlik ilişkilerini teyit ediyor" ifadelerini kullandı.

 

‘BİZ DOLARI DEĞİL, DOLAR BİZİ TERK EDİYOR'

Arsenal Oteçestva dergisinin Satış Müdürü askeri uzman Aleksey Leonkov, Putin'in, "Bizim doları terk etme gibi bir amacımız yok, dolar bizi terk ediyor" sözlerini hatırlattı.

 

 

Eskiden rezerv döviz olarak dünya genelinde hesaplamaların büyük kısmında kullanılan doların günümüzde anlaşmaların hayata geçmesi önünde engel haline geldiğini dile getiren Leonkov, Sputnik'e açıklamasında, bu konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

 

"Dolar, ABD'nin diğer ülkelerle ilişkileri düzenlemeye çalıştığı politik araç haline geldi. ABD, diğer ülkelerle iletişimde de aynı şekilde davranıyor, Rusya'yla askeri alanda işbirliği yapan ülkeleri yaptırımlarla tehdit ediyor. Diğer ülkelere, ‘Bağımsızlığınızdan vazgeçin, aksi halde yaptırım uygularız' diyorlar. ABD'ye itiraz edecek güçte olmayan ülkeler, riskli adımlar atmayı göze alamıyor. Ama bağımsızlığın dış tehditlerden daha önemli olduğunu anlayanlar bağımsızlığını sağlama yolundan ilerliyor ve bu bağımsızlığı sağlamaya yardımcı olan araçlar buluyor. İşte Türkiye de maruz kaldığı muazzam baskıya rağmen bu yolu seçti".

 

Rus uzman, "Hiçbir ülkenin, diğer ülkeler arasındaki ilişkilere, bağımsızlıklarına ve ulusal çıkarlarına karışma hakkı yok" diye vurguladı.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Araştırma grubu tarafından alınan Sputnik News Doğu savaş Kolunun verdiği yorumsal Ham Haberler...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir