17 Ağustos 2019 Cumartesi 16:58:04
» Mahmut ESEN: ÖHT'leri

Mahmut ESEN: ÖHT'leri

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca özel halk otobüslerine (ÖHT) yapılan taşıma ücreti ödemelerine ilişkin bilgi edinme talebidir.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 Mahmut ESEN: ÖHT'leri
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 28 Nisan 2019, Pazar 13:17:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞINA           


                                                                                                                                                                                                                                                  

1-Ankara'da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüslerinin 65 yaşını doldurmuş  (ücretsiz) yolcu taşımak istemedikleri;  bu bağlamda yaşlıların bulunduğu otobüs duraklarında ÖHO' nin durmadıkları, yaşlıların otobüste seyahat edip/edemeyecekleri konularında hoş olmayan tartışmalar yaşandığı, yaşlı yolculara hak ettikleri değerin verilmesi bir yana ÖHO' de aşağılandıkları, bu olayların giderek yerleşik bir hale aldığı, yaşlıların ÖHT ücretli/ücretsiz seyahat olanaklarının ellerinden alındığı görülmekte, ÖHO yetkilileri nezdinde yapılan şikâyetlerle ilgilenilmediği de bilinmektedir.

 2- 22.04.2019 günlü basında yer alan; "Çankaya ilçesi İran Cad. üzerindeki bir durakta ÖHO'ne binmek isteyen yaşlı bir yolcunun otobüs şoförü tarafından iteklenmesi sonucu yolcunun otobüsten düştüğü ve kafasının yaralandığına ilişkin"  haber bu olaylara ilişkin güncel bir örnektir. (https://www.haberler.com/baskentte-vatandasa-ozel-halk-otobus-sofor-engeli-11976012-haberi/)

Basına ulaştığı için öğrenilebilmiş bu üzücü olayın tek olmadığı bellidir.

Ankara'da gün içinde benzer yüzlerce olayın yaşandığı tahmin edilmektedir.

Belirtilen nedenlerle;

3-Görev alanına giren ve tüm Türkiye'yi ilgilendiren bu konuda Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca her hangi bir önlem alınması düşünülmekte midir?

                  Bu bağlamda; konuya ilişkin Yönetmelik uyarınca;

a)      Bakanlığınızca ÖHT için otobüs başına her ay yapılması gereken 1330 TL ulaşım ödemesi düzenli olarak yapılmakta mıdır? Ödemelerde herhangi bir aksaklık/gecikme yaşanmakta mıdır?

b)      ÖHT' lere yapılan 1330 TL aylık ücretlerin artırılması veya bu olanaksız ise ( yaşlı yolcu taşımadıkları için tümden) kaldırılması düşünülmekte midir?

 Mahmut ESEN


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir