13 Aralık 2018 Perşembe 17:30:38
» Serendip Altındal: ÖZÜMSEMEK..

Serendip Altındal: ÖZÜMSEMEK..

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
 Serendip Altındal: ÖZÜMSEMEK..
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 07 Ocak 2018, Pazar 13:17:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

            Seçim dalgası yeni senaryolar bileşkesinde yavaş yavaş yurdu sararken, peş peşe sahneye konulan tek perdeli oyuncalar mide bulandırıyor, keyif vermek yerine. Mesela Gül’ün doğru bir zamanlamayla yeniden aday ayaklarına yatması, muhalefetle ve parti eskileriyle yeni bir flört havası estirmeye başlaması. Cumhur başını ürkütürken, pek de haksız olmayan bir gerekçeyle, muhalefete atıfla neredeyse bir de ‘bizim atıklarımıza kaldılar’ demeye getirdi afili lehçesini.
 
 
            Aslında arkası gelmez, getirisi olmayan, aksine gittiği ülkelerde, ortaya koyacak bir saygınlığı olmadığı için, Arap ülkelerinde bile olduğu gibi refüze edilerek madara olmamak adına, dikkat çekmek için de hiç olmazsa alıcı kozunu kullanmak zorunda kaldığı bu gezilerde, cari açığa darbe üstüne darbe vurur hale getirdi milli ekonomiyi. Otursa da artık oturduğu yerde, boşu boşuna yaptığı ve sırtımıza bindirdiği harcamalarla hiç olmazsa cari açığımız daha fazla artmasa bari temennisi kaldı bize de.
 
 
           Yukarıda pek haksız olmayan gerekçeyle demiştik. Şöyle ki; bu günlerde gayet olumlu sinyaller vermekte olan Sayın Kılıçdaroğlu, şayet Gül ile bugün siyasa parodisi olarak algıladığımız flörtü bir nikâhla sonlandırmaya kalkar da, Gül’ü yeni Cumhurbaşkanı adayı gösterirse, Allah korusun demek isterim.
 
 
İşte o halükarda kendi adıma CHP ile geleneksel ve Kemalist kimliğime rağmen reyimi kesinlikle milli enstitü kızımız Akşener’e verirdim. Benimle aynı safta olan herkesin de aynı şeyi yapacağına inanç belirtmem dahi abesle iştigal olurdu o zaman. Bunu harbiden ve peşinen söyleyelim de söylememiş olmayalım en azından ve kimse de darılmasın bize.
 
 
Bizim bazı aklı evveller, Exeter’li mandacı piyonlarıyla gerdan kıvırıp göz süzüyorlar. Vah başıma gelenlere, yiğit yatağı anayurdumda ki ne vah. Daha birinciyi hazmetmeden ve ülkem can derdindeyken yeni naneler yemeğe hiç gerek yok. Zaten aç karnına yediğimiz nanelerden mide fesadına uğramadık mı aslında.
 
 
Nane mi dedik; bahçede bile ben burada köklüyorum o ötede yeniden baş veriyor. O kadar arsız ve güçlü köküyle de inatçıdır anlayacağınız bu nane. Ayrık otu bile yanında gelincik gibi çıtkırıldım kalır mübareğin. Erdoğan mı, Gül mü seçeneğiyle, başka da yokmuş gibi sanki yoksa birileri kanserle korkutup, ülsere mi razı etmeye çalışıyor bizleri.
 
 
 
İçeriye dönük otokratik Devlet sultasının tavan yaptığı; lakin dışa dönük haklı itirazlarda bile sesinin hiç çıkmadığı bugünlerde mesela adalar gitti gidiyor, diğer yanda çevremizdeki emperyalist Lejyoner terörü, YPG, PKK, IŞİD ve muhtelif küçüklü büyüklü, İslam maskeli çetelerle yeniden dizayn edilerek farklı odaklarda; ama yakın civarımızda konuşlandırılıyorlar.
 
 
Yani her an patlamaya hazır bir mayın tarlasının ortasındayız. Hedef belli, bir zamanlar ABD’li o siyahi karının da dediği gibi bizim coğrafyada, içinde bizim de olduğumuz ülkelerde, Uluslarımızın yerini Federasyonlara bırakması planlandı. Öyle bir çakma İslam tuzağına getirildik ki bırakın iktidardakileri, Diyanetin bile aklı basmadığından; ama iş yapmış olmak ve gündem çarpıtmak için zırva üstüne zırva fırlatıyor.
 
 
Bir yanda Nüfus dairelerinin menşeine bakmadan her türlüsünden muhacire dağıttığı nüfus kâğıtları onları bizimle eşit seçmen statüsüne getirirken, endişeleri de arttırıyor. Son KHK ile sokak çetelerinin oluşmasına vize verilmesi, bitmiş inşaatların bomboş dururken çevre katili yenilerinin ha babam yapılmaya devam edilmesi, ileride bu mekânların nasıl ve kimlerle doldurulacağını, yoksa federal yabancılarla komşu mu olacağımızı akıllara getiriyor. Ve endişe üstüne endişe birikiyor.
 
 
Ne yazık ki her şeye rağmen işin en trajik ve tahammül edilemez tarafı, başımızdaki iktidarında netice itibarıyla böyle bir olguya sıcak bakıyor olması. Siz bakmayın tek milletçilik palavralarına. Çünkü FETÖ yandaşlığı ve Zarrap bağış(!) listesi sıralaması ile birlikte iktidar Partisi, kendi eliyle düştüğü açmazlar nedeniyle şimdi öyle bir çıkmazın içinde ki artık, her türlü kurtuluşu kendisine adeta meşru bir hak olarak görüyor.
 
 
Yani Türkiye Cumhuriyetinin milli bekası, daha yolun başından itibaren BOP misyonları nedeniyle de asla söz konusu değildi onlar için, biline. O halde yakın zamanda acilen ve el mahkûm tekrar açmak üzere, bu konuyu şimdilik bir kenara yazalım.
 
 
 
Yeni yıla girerken Almanya da renkli, her zaman insan dostu Yılbaşı panayırları ne yazık ki yerlerini terör korkusuyla oluşturulan beton korunaklara bıraktı. Her zaman güle oynaya girdikleri yeni yıla kısıtlı kutlamalarla ve endişeli yüzlerle girdiler bu defa.
 
 
Diğer AB ülkelerinde ve ABD’de de durum daha farklı değildi. Artık düşünme sırası onlara da geldi diyerek biraz avunuyor olsak da, aynı bağlamda insanlık için tartışılamaz ‘yurtta sulh cihanda sulh’ bilgeliğimizin vazgeçilemez olduğunu ve bu sözün sahibi olan bilgenin mihmandarlığına, şimdi ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu, çok daha güçle özümsemiş oluyoruz…
 
 
                                                                       Serendip Altındal
 
 
Alıntı:  serendipaltindal.blogspot.com

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir