13 Aralık 2018 Perşembe 03:42:51
» 13/03/2018: Grup Yorum sorusuna garip cevap!

13/03/2018: Grup Yorum sorusuna garip cevap!

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
13/03/2018: Grup Yorum sorusuna garip cevap!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 08 Mayıs 2018, Salı 14:04:17
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
...
 "Adalet Bakanı Gül'ün, iddianamesi hazırlanmayan tutuklular için verdiği 'Savcı olmamı beklesinler' yanıtı ürkütücüdür."
 
 
Gazeteci ve yazar kökenli şimdiki zaman diliminde Milletvekili Barış Yarkadaş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün iddianameleri hazırlanmadığı halde aylardan bu yana tutuklu bulunan sanıklara ilişkin verdiği cevabın "yargının aynası" olduğunu söyledi. 
 
 
İDDİANAMELERİ SORDU
 
 
TBMM Genel Kurulu'ndaki "Soru - Cevap" bölümünde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Gazeteci ve yazar kökenli şimdiki zaman diliminde Milletvekili Barış Yarkadaş, Bakan Gül'e Halkın Hukuk Bürosu'nun tutuklu 17 avukatının durumunu hatırlattı. Yarkadaş, Bakan Gül'e şu soruyu yöneltti:
 
 
"Halkın Hukuk Bürosu'nun 17 avukatı aylardan bu yana cezaevinde tecrit hâlinde. Grup Yorum'un eski üyesi Cihan Keşkek çok eski bir davadan dolayı, hakkında herhangi bir iddianame hazırlanmadığı hâlde yine cezaevinde tutuluyor. Cezaevinde aylardan bu yana iddianame hazırlanmadan tutuklu bulunan kişilerin mağduriyetini gidermek için herhangi bir adım atacak mısınız?"
 
 
Adalet Bakanı Gül, Yarkadaş'ın sorusuna sözlü yanıt verdi ve şu ifadeyi kullandı:
 
 
"Eğer bir gün mesleğim sona erer savcı olursam cumhuriyet savcısı olarak iddianame açarım... Çünkü iddianameleri Türkiye'de cumhuriyet savcıları açar, Bakan olarak, yürütme olarak bizim öyle bir görevimiz yoktur; yargı bağımsızdır."
 
 
TEPKİ GÖSTERDİ 
 
 
Adalet Bakanı Gül'ün yanıtını eleştiren Yarkadaş, "Bu nasıl bir anlayış? Tutuklular adaletin sağlanması ve haklarındaki suçlamaları öğrenmek için, bakanın görevini bırakıp savcı olmasını mı bekleyecek?" tepkisini gösterdi. 
 
 
Gül'ün bu yanıtının adalete değil adaletsizliğe yol açacağını belirten Yarkadaş, "AKP'li bakan, cezaevlerinde 17-18 aydan bu yana iddianamesi olmadan yatırılan kişilerin bulunmasından hiç rahatsız olmuyor. Bakanın bu bakışı adil yargılanma ve adalete erişim hakkının gaspının itirafıdır" dedi.
 
 
"BAKAN NE İŞ YAPAR?"
 
 
Cezaevlerinde bulunan binlerce kişinin neyle suçlandığını dahi bilmediğini belirten Yarkadaş, "Savcılar 17-18 aydır tutuklu bulunan kişiler hakkında iddianame hazırlamıyor. Bakan ve HSK, savcıların iki suçu işlemesine göz yumuyor. Bu tutum, yani aylarca iddianame hazırlamamak görevi ihmal ve görevi kötüye kullanmaktır" ifadesini kullandı.
 
 
Bakan Gül ile HSK'nın bu durum karşısında suç duyurusunda bulunması ve soruşturma açtırması gerektiğini belirten Yarkadaş, "Oysa bunun tam tersi oluyor. Yetkili kişi ve kurumlar, bu duruma göz yumuyor ve adeta bunu teşvik ediyor. Yurttaşın hakkını hukukunu Adalet Bakanı korumayacaksa kim koruyacak?" diye sordu.
 
 
Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
"Ben Adalet Bakanı Gül'e 'İddianameleri siz yazın' demedim. 'İddianameler niye hazırlanmıyor, insanlar neden mağdur ediliyor?' diye sordum. Bakan, sorunu çözmek için adım atacağına, ipe un seriyor ve kendisinin savcı olmasını beklememizi söylüyor. Bakan ya aklımızla alay ediyor ya da ne dediğinin farkında bile değil... Ki; her ikisi de adalet olgusu açısından vahimdir. Bakan bu sözleriyle aslında adalet dağıtamayacakları ve böyle bir dertlerinin olmadığını da itiraf ediyor."
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Adalet Ve Terör Oluşumunu Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir