18 Haziran 2018 Pazartesi 16:40:09
» 15 sene öncesi ders aldılar, sonra hocaları ile çatıştılar şimdi yolsuzluk desinde kötü not...

15 sene öncesi ders aldılar, sonra hocaları ile çatıştılar şimdi yolsuzluk desinde kötü not...

Yolsuzluğa çanak açanlar şimdi konuşuyorlar hani 3 "Y" ile karanlık yola çıkanların notunu bu uluslar verdi. O çocuklarını aklayan yine o ülkeler. İşte 3. dünya savaşını çıkaracak olan Türkiye'deki din sömürücü yönetime karşı uyanan hocalarının oluşturdukları Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün 2016 Yolsuzluk Algı Endeksi'nde Türkiye, 176 ülke içinde 75’inci sıraya geriledi. Örgüt, güçlü demokratik kurumların olmadığı ülkelerde yolsuzlukla mücadelenin zorluklarına dikkat çekti.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
15 sene öncesi ders aldılar, sonra hocaları ile çatıştılar şimdi yolsuzluk desinde kötü not...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Ekonomi - 25 Ocak 2017, Çarşamba 15:39:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararası Şeffaflık Örgütü, çarşamba günü yıllık Yolsuzluk Algı Endeksi adlı raporunu yayınladı. Raporda Türkiye, 2016 yılında 176 ülke içinde geçen sene bulunduğu 66'ıncı sıradan bu yıl 75'inci sıraya geriledi.

 

Yolsuzluk Algı Endeksi'nde ülkeler, yolsuzluk dereceleri ‘sıfır ile en az olan 100 puan' arasında sınıflandırılıyor. Bu hesaplamaya göre Türkiye'nin 2016 yılındaki yolsuzluk derecesi 41 puan olarak belirlendi. Türkiye son beş yıl içinde en düşük puanını aldı. Türkiye'nin 2015 yılında 42, 2014 yılında 45, 2013 yılında 50 ve 2012 yılındaki raporda 49 puan aldığı açıklanmıştı.

 

Berlin merkezli örgütün başkanı Jose Ugaz, "sadece düşünce özgürlüğü, şeffaflık ve güçlü demokratik kurumların olduğu ülkelerde yolsuzluğa karşı mücadelede başarı sağlanabileceğine” dikkat çekti. Ugaz, Türkiye ve Macaristan gibi otokratik liderlerin iktidara geldiği ülkelerin puanlarının düştüğünü vurguladı.

 

Kriz bölgelerinde artış

 

2016 Yolsuzluk Algı Endeksi'nde, kriz bölgelerinde yolsuzlukta artış kaydedildiği açıklandı. Raporda, yaklaşık altı yıl önce Arap ülkelerinde yolsuzlukla mücadele konusunda beklenen aşamanın kaydedilmediği ifade edildi. Örgüt, Ortadoğu'daki mevcut savaş ortamı nedeniyle bu ülkelerin yüzde 90'nının 50 puanın altında kaldığına dikkat çekti. Bu yıl büyük oranda puan kaybeden ülkeler arasında 2022'de FIFA Dünya Futbol Şampiyonası'nın düzenleneceği Katar'ın, 2016 yılında listenin 31'inci sırasına gerilediği belirtildi.

 

2016 Yolsuzluk Algı Endeksi'inde en iyi puanı alan ve yolsuzluğun en az olduğu tespit edilen ülke, üçüncü kez birinciliği Yeni Zelanda ile paylaşan Danimarka oldu. Her iki ülke de 90 puanla yolsuzluğun en az olduğu ülkeler olarak tespit edildi. Almanya 81 puanla bu yıl da yine onuncu sırada yer aldı.

 

On puanla derecelendirilen Somali bu yıl yine en düşük puanı alarak yolsuzluğun en fazla görüldüğü ülke olarak listenin en sonunda yer aldı. Somali'den sonra 11 puanla Kuzey Kore ve 13 puanla Suriye yolsuzluğun en fazla olduğu tespit edilen ülkeler olarak belirlendi.

 

Yolsuzluğun siyaset ve ekonomide nasıl algılandığını araştıran Uluslararası Şeffaflık Örgütü, Yolsuzluk Algı Endeksi adlı raporunu bağımsız kurum ve çok sayıda farklı kamuoyu anketinin verileriyle oluşturuyor.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir