18 Ekim 2019 Cuma 22:55:00
» 18/07/2019 Darülaceze'de ilginç buluşma olmuştu...

18/07/2019 Darülaceze'de ilginç buluşma olmuştu...

Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
18/07/2019 Darülaceze'de ilginç buluşma olmuştu...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 18 Temmuz 2019, Perşembe 16:12:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ve de; 

 

CHP'li Yarkadaş, Darülaceze'yi eleştirdi. Darülaceze yönetimi, eski vekili kuruma davet ederek brifing verdi. Yarkadaş da kurumun kürsüsünden eleştirilerini ve desteğini dile getirdi.

 

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş ile Darülaceze arasındaki polemik ilginç bir buluşmayla sona erdi. Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, kurumu eleştiren Yarkadaş'ı misafir etti. Cebeci Darülaceze'de verilen hizmetleri Yarkadaş'a yerinde gösterdi. Yarkadaş da Darülaceze yönetimine teşekkür etti.

 

Geride bıraktığımız günlerde SA adlı bir yurttaşın Darülaceze Okmeydanı Şubesi'nden çıkartılmasını eleştiren ve gündeme taşıyan CHP'li Yarkadaş, Aile ve Çalışma Bakanlığı'nı da "duyarsız kalmak"la suçlamıştı. Yarkadaş'ın eleştirisi üzerine, Bakanlık SA'yı Kıraç'taki bir misafirhaneye yerleştirdi. Darülaceze yönetimi ise Yarkadaş'ı kuruma davet ederek yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

CHP'li Yarkadaş, o ilginç buluşmayı sosyal medya hesabından fotoğraflarla paylaştı. Yarkadaş şunları yazdı:

 

1- Geride bıraktığımız günlerde "SA adlı yurttaşın @darulaceze'den çıkartılması ve kurumla ilişiğinin kesilmesi" üzerine attığım twetler sonrası @ailevecalisma Bakanlığı konuya müdahil oldu. SA adlı yurttaşımız İstanbul Kıraç'taki bir misafirhaneye yerleştirildi. SA şu an orada.

 

2- @darulaceze'ye yönelik eleştirilerimin ardından, kurumun Başkanı Hamza Cebeci'den bir davet geldi. Sn. Cebeci, beni @darulaceze'de misafir etmek ve çalışmaları yerinde göstermek istediklerini ifade etti. Davet üzerine bugün Darülaceze'nin Okmeydanı'ndaki ana binasına gittim.

 

3- @darulaceze Başkanı Y. Mimar - Hamza Cebeci ve arkadaşları, güzel bir misafirperverlik örneği göstererek, kurumda yaptıkları çalışmaları anlattı. Kurumda kalan yurttaşlarımızla da sohbet etme ve durumlarını sorma fırsatım oldu. Görevli personel de yapılan çalışmaları anlattı.

 

4- Kurumda şu an 0-3 yaş aralığında 15'i çocuk, 61'i kadın, 72'si ise erkek olmak üzere toplam 495 kişinin bakım, barınma, sağlık ve sosyal hizmet ihtiyacı karşılanıyor. 1895'te 2. Abdülhamit'in kurduğu

@darulaceze'den bugüne dek 72 bin yurttaşımız faydalanmış.

 

5- Kurum Başkanı Sn. Hamza Cebeci'nin verdiği bilgiye göre, İBB'den tüm partilerin onayı ile geçen imar planının ardından, Arnavutköy'de 1500 yataklı bir @darulaceze inşaatına daha başlanıyor. Başkan Cebeci, plana onay veren partilere de teşekkür etti.

 

6- Davet üzerine gerçekleştirdiğim @darulaceze ziyaretinde, kurumla ilişiği kesilen SA adlı yurttaşımızın yaşadığı mağduriyeti de ayrıntılı bir biçimde konuştuk. Kurum yetkilileri, SA'nın kalıcı olarak başka bir kuruma yerleştirileceğini ve mağdur edilmeyeceğini belirttiler.

 

7- @darulaceze'de misafir olan hiç kimsenin "dil, din, ırk ve siyasi görüşlerinden dolayı ayrımcılığa uğramasının mümkün olmadığı"nı belirten Başkan Cebeci, SA adlı yurttaşın kurumun ortak yaşam ilkelerine aykırı davrandığı için çıkartılmak zorunda kaldığını dile getirdi.

 

8- Görüşmede ben de konuya ilişkin düşüncelerimi aktardım. Kurumun yetkilileri ise SA'nın savcılığa başvurduğunu konunun yargıya intikal ettiğini belirterek, süreci kendilerinin de takip edeceklerini belirttiler. Eski bir milletvekili ve bir gazeteci olarak şunu söyleyebilirim:

 

9- @darulaceze'ye yönelik eleştirilerim sonrası kurum yönetiminin hiçbir komplekse kapılmadan beni davet etmesi ve iletişim kurmaya yönelik çabasının, diğer kurumlar tarafından da örnek alınması gerektiğini düşünüyorum. Zira, bu kurumlar Osmanlı'dan cumhuriyete miras kaldı.

 

10- Ve bu kurumlar, vergilerimiz ile hayırsever kişi ve kuruluşların destekleriyle ayakta duruyor. Dolayısıyla, kamu hizmeti veren tüm kurumlar gibi eleştiriye ve denetime açık olmalılar. Demokrasinin temel şartlarından ikisi zaten bunlardır. Ben de bugün kamu adına oradaydım.  

 

11- @darulaceze Başkanlığı da şeffaflık gereği, kamu adına sorduğum sorulara içtenlikle yanıt verdi. Ayrıca, bu vesileyle, tüm takipçilerimden kuruma maddi-manevi destek istedi. Bu talebi ileteceğimi de belirterek çalışmalarından dolayı teşekkür ettim. @ailevecalisma          

 

12- Kurumun destekçilerinden iş insanı Atilla Bingöl'ün de eşlik ettiği ziyarette, @darulaceze Başkanı Hamza Cebeci yaşlılarımızın ürettiği bir Siirt Battaniyesi hediye etti. Bu nazik davranışı ve davetinden ötürü Sn. Cebeci'ye teşekkür ediyorum.

 

13- Daha önce birçok kez gazeteci, ardından ise milletvekili olarak ziyarete gittiğim @darulaceze'ye bir sonraki ziyaretim, maddi katkı sunma amaçlı olacak. Yanlış gördüğümüz bir gelişme varsa, bunları da demokratik olgunluk içinde dile getirecek ve düzeltilmesini isteyeceğiz.

 

 

 

 

 

Barış Yarkadaş


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir