20 Nisan 2019 Cumartesi 00:15:38
» 22/06/2013 Türker Ertürk: Kendi Utancı Üzerinden Karalamak

22/06/2013 Türker Ertürk: Kendi Utancı Üzerinden Karalamak

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
22/06/2013 Türker Ertürk: Kendi Utancı Üzerinden Karalamak
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 23 Haziran 2018, Cumartesi 01:46:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

Sanıyorum, bu ülkede PKK ve FETÖ üzerinden diğer partileri, çeşitli demokratik kitle örgütlerini, kurumları ve şahısları suçlayacak en son odak bile olamaz iktidar iradesi.

 

Sen PKK ile mücadele etme, müzakere et, "mücadele etmeyin" diye askere, polise gayri anayasal ve gayri hukuki emirler ver, mücadele edenlere operasyon yap ve demir parmaklıkların arkasına at, şehidimize "kelle"teröristbaşına "sayın" de, bitirilmiş terörü emperyalizmin önüne koyduğu "açılım reçetesi" ile azdır, ülkeyeHabur ve Kobani rezaletlerini yaşat, Suriye'de emperyalizmin vekâlet savaşının ateşine odun taşıyarakTürkiye'nin PKK ve uzantıları tarafından güneyden kuşatılmasına neden ol ve şimdi bir de utanmadan, sıkılmadan insanlara "HDP destekçisisiniz" diyerek saldır!

 

Hayır! Sen FETÖ'cüsün!

 

Aynı kepazelik FETÖ için de geçerli! Yani, Türkiye'nin 15 Temmuz Darbe Girişimi ile karşılaşmasının en büyük müsebbibi iktidar iradesidir! Biz Gülen tehlikelidir, devlete sızıyor, darbe hazırlığı içinde diye yazarken ve ekranlarda anlatırken; iktidar yardım ve yataklık suçunu işledi, üstelik bize de düşmanlık etti! Ergenekon veBalyoz gibi kumpas davalarının iki tarafı var; birincisi iktidar, ikincisi ise FETÖ! Bu konularda yargı önünde hesap verdi mi? Hayır! Hatta; biz Pensilvanya'da Gülen'in Türkiye için nasıl bir tehlike olduğunu anlatırken, iktidarın bazı milletvekilleri içeride el etek öpüyor ve bağlılıklarını bildiriyorlardı.

 

Şimdi, sağa sola "Sen de o zaman FETÖ'cüsün""Sen de o zaman PKK'ya destek veriyorsun, çünkü ha PKK ha HDP" diyerek saldırıyorlar ama kendilerine hiç bakmadan, kirli sicillerini hiç görmeden.

 

Buna Yansıtma Denir!

 

Buna psikolojide "yansıtma" denir. Yani, kişinin kendisine söylemesi gerekenleri karşısındakilere söylemesidir. Ya da kendine yakıştıramadıklarını, başkalarına yakıştırmasıdır. İktidar bunu geçmişte çok yaptı, şimdi seçimler dolayısıyla halkı ve kendini kandırabilmek için çok daha fazlasını yapıyor. İktidar iradesi; kendisine ait makbul olmayan özellikleri ve davranışları karşısındaki kişilere yansıtıp, bunları sanki karşısındaki kişilerin özellikleri ve davranışlarıymış gibi onlara yüklemeye çalışmakta ve bunu Türkiye'de muhalefete, muhalif düşünen örgütlere ve insanlara sıklıkla yapmaktadır. Özellikle son günlerde görüyorum ki; iktidara payandalık yapmaya çalışan ve halkta bir karşılıkları olmayan tarikatvari yapılar da bu psikolojik hastalığa yakalanmışlar.

 

Bugün itibarıyla, seçimlere 3 gün kaldı. Seçim propagandaları tam gaz gidiyor. Ama iktidarla muhalefet arasında yapılan yarışta silahlar eşit değil. Cumhuriyet tarihimize, bu seçimler kara bir leke olarak geçecektir. İktidar, tüm devlet gücünü adli, mali ve kolluk dahil olmak üzere, son damlasına kadar kullanmaktadır. OHAL, iktidarın seçimi kazanmak için kullandığı en önemli silahıdır. Hangi demokratik ülkede bu şartlar altında seçim yapılmıştır? Eğer "OHAL'e 15 Temmuz Darbe Girişimi neden oldu" deniyorsa; bunun da baş sorumlusu iktidardır.

 

Terörle Bir Ülke Bölünmez!

 

Bugün için ülkemiz, geleceğimiz ve iç barışımız için en büyük sorun; iktidarın bizatihi kendisidir. İktidar iradesi, 16 yıldır ülkemizi neredeyse "Ali Babanın Çiftliği" gibi yönetti! Ülkece geldiğimiz yer ise tam anlamıyla iflas ve yıkımdır. Bakınız; 1984'den beri ülkemizde etnik bölücü terör var! Tabii ki, arkasında dış dinamikler de! Ama böyle olmasına rağmen bizi bölemedi ve parçalayamadı! Türk-Kürt diye bir iç savaş çıkaramadı. Ama iktidar bizi bölme, ayrıştırma ve birbirimize düşman etme konusunda çok yanlış işler yaptı ve hala da yapmakta!

 

Dünyanın hiçbir yerinde bombalar patlatarak, adam öldürerek ve katliamlar yaparak, yani ezcümle terörle bir ülkenin bölünebildiği görülmemiştir. Tarih böyle bir olayı kaydetmemiştir. Ama bir ülke zihnen bölünürse, ayrışırsa ve kamplaşırsa; işte o zaman çatışma da iç savaş da çıkar, ülke de bölünür! İşte bu nedenle, bu iktidarla devam etme kararı almak; Türkiye için gerçekten intihar olur.

 

24 Haziran'daki seçeneklerin hiçbirini de beğenmeyebilirsiniz. Ama "yukarıdakilerden hiçbiri" der ve sandığa gitmezseniz; iktidar iradesine destek vermiş olacaksınız. Yani, ülkemizin intiharına bir anlamda katkıda bulunmuş olacaksınız.

 

Türker Ertürk

 

Alıntı: turkererturk.com.tr


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir