19 Mayıs 2019 Pazar 12:40:57
» ABD-RUSYA OYUN OYNUYOR

ABD-RUSYA OYUN OYNUYOR

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ABD-RUSYA OYUN OYNUYOR
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 16 Nisan 2018, Pazartesi 12:22:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Suriye'de kimyasal silahlar sanki ilk defa kullanılıyor. Batılı güçler, ABD, İngiltere, Fransa ve gizli müttefikleri bir anda ayağa kalktı.

 

Suriye'ye planlı, anlaşmalı, görüşmeli, haberli saldırı düzenledi. Buna mukabil Suriye'nin hava sahasını kontrol eden Rusya, hava savunma sistemlerini devreye sokmadı ve hiçbir karşılık da vermedi, vermiyor. Neden?

 

İki yıl önce de Suriye'de Esat yönetimi kendi halkına karşı defalarca kimyasal silah kullandı. Bu zamana kadar bir milyona yakın insan katledildi. Bu cinayetler işlenirken hiç sesi çıkmayan bu emperyalist güçler, ne oldu da birden bire saldırıya geçti.

 

Dikkat edin. Bu emperyalistler, Saddam'ı bir bayram günü asıyor, Suriye'yi Müslümanların kutsal kabul ettiği bir Miraç kandili gecesi vuruyorlar. Düşündürücü değil mi?

 

Bir tarafta ABD, diğer tarafta güya Rusya var. İki süper güç karşı karşıya gelmiş havası veriliyor. Lafta birbirlerine uzun menzilli füzeler gönderiyorlar, uçak gemilerini harekete geçiriyorlar, nükleer başlıklı silahlar yükleniyor. Sözde birbirlerini yok edecekler. Yerseniz.

 

Bir önceki 3.4.2018 tarihinde yayınlanan "Batı-Rusya zıtlaşması" başlıklı yazımızda şöyle bir tespitte bulunmuştuk. "Sanki Rusya, Batı ve ABD arasında danışıklı dövüş yapılıyor gibi bir durum söz konusudur.

 

Suriye konusunda da hiç şüpheniz olmasın ABD, Batı ve Rusya'nın perde arkasında bir ittifakları söz konusu olma ihtimali de büyüktür..." (http://www.politikam.com/makale/bati-rusya-zitlasmasi-m730.html)

 

Öyle zannediyorum ki, bu tespitlerimiz bu saldırılarla doğrulanmış oluyor. Görüldüğü üzere ABD ile Rusya aslında birbirlerinin dostlarıdır. Bakmayın siz dünya kamuoyu önünde birbirlerine posta attıklarına. Bunlar dünyadaki hegemonyalarını sürdürebilmeleri için böyle zaman zaman birbirlerine kabadayılık gösterisi yaparak, kontrollerinde olan devletleri ve toplumları konsolide etmektedirler.

 

Yapılan bu gösteriler daha çok figüran terör örgütleri bahane edilerek yapılmaktadır. Dün EL KAİDE, bugün DAEŞ ve PYD vb örgütler üzerinden sahnelenmektedir.

 

Bu biraz da Türkiye'deki seçim öncesi propaganda savaşlarına benzemektedir. Nasıl ki Türkiye'de her seçim öncesi parti başkanları birbirlerine demediklerini bırakmaz, kavga ederler, sanki birbirlerine düşmanmış gibi görünürler. Böylece taraftarlarının saflarını sıklaştırır ya da seçmenini konsolide etmeye(pekiştirmeye) çalışırlar. ABD ve Rusya'nınki de aynen buna benzemektedir. Dilerim yanılmış oluruz.

 

ABD ve Rusya'nın, gerçekten savaşa girmeleri halinde, her ikisinin de lehine olmayacağını bilmeyecek kadar akılsız olmadıkları aşikârdır.

 

Soğuk savaş dönemini hatırlayın. Yalta konferansıyla dünyayı paylaşarak bloklar oluşturup, ikisi de kendine düşen bölgeleri iliklerine kadar sömürmüşlerdi. İstediklerini iktidara getirdiler, istemediklerini götürdüler.

 

Şimdi de Suriye üzerinden böyle bir oyun oynandıkları açıktır. Siz buna ister danışıklı dövüş oyunu deyin, ister başka bir isim bulun.

 

Artık eski paylaşımlar miadını doldurdu. Bir oldubitti durum oluşturarak tekrar bir paylaşım masası ve senaryosu söz konusu olabilir.

 

Unutmayalım. Rusya Abhazya'yı, Kırım'ı ve Ukrayna'nın doğusunu ilhak etti. Peki, ABD bunun karşısında göstermelik ambargo dışında hangi önlemi aldı. Hiç. Güya Ukrayna'nın arkasındaydı.

 

Yine aynı şekilde Suriye'de perde arkasındaki anlaşmalarına göre Fırat'ın doğusu ABD'ye, batısı Rusya'ya bırakıldı. Bunu sahadaki uygulamalardan gayet rahat görebiliyoruz.

 

Son yapılan saldırıların temel hedefi hiç şüpheniz olmasın Türkiye ve İran'dır. Bunu önümüzdeki zamanda göreceğiz. İslam dünyasının en güçlü bu iki büyük devleti bertaraf edilmedikçe, emperyalist güçlerin İslam dünyasındaki istedikleri paylaşımları yapamayacakları anlaşılıyor. Ayrıca bu iki devlet ayakta kaldıkça, İsrail'in geleceğinin tehlikede olduğunu da düşünüyorlar.

 

Şunu açıkça ifade edebiliriz. Türkiye, ne ABD, ne AB, ne de Rusya tarafından dost olarak kabul edilmemektedir. Bunu bir defa ortaya koyalım.

 

Dostumuz, stratejik ortağımız gibi laflara kanmamak lazım. Hepsi de tarihten gelen Salip ile Hilal mücadelesinin farkındadırlar. Hilalin tarihi temsilcisi de Türklerin olduğunu, eğer Türkler güçlenirse önünde hiçbir gücün duramayacağını da iyi biliyorlar.

 

Onun için erkenden önlem almak amacıyla, gerçeği aratmayacak oyunlarla Türkiye'nin bir şekilde önünün kesilmesi gerektiği konusunda hemfikirdirler. Esat sadece perdedir.

 

Evet, karamsar bir tablo çizdik biliyorum ama maalesef meselenin özü budur. Bu oyunu iyi görmek, ona göre tedbir almak ve tedbirli olmak gerekir.

 

Kendi gücün dışında başka hiçbir güce ve ittifaka güvenilemeyeceği, son yıllarda yaşanan olaylarla tekrar tekrar gözümüze sokulmaktadır.

 

Unutmayalım, Türkiye'nin kişi başı milli gelirden aldığı gelir düzeyi otuz bin dolarları bulmadıkça ve en az on bin kilometre menzilli füzeler üretemediği ve nükleer güç olmadığı müddetçe, akla hayale gelmeyen oyunlar sahneye konmaya devam edilecektir. 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir