25 Haziran 2019 Salı 13:59:29
» AHMET BAYBARS GÖĞEZ: Bir Yorumsal Eleştiri...

AHMET BAYBARS GÖĞEZ: Bir Yorumsal Eleştiri...

AHMET BAYBARS GÖĞEZ: CHP MİLLETVEKİLLERİNİN KOMİSYONDA Kİ TASARIYA İTİRAZLARI HAKKINDA Kİ ELEŞTİRİLERİM.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
AHMET BAYBARS GÖĞEZ: Bir Yorumsal Eleştiri...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 28 Kasım 2018, Çarşamba 14:17:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Danimarka, İngiltere, Japonya, Çin hükümetlerinin kafası çalışmıyor demek ki..?
 
 
Hem denizler üstünde, hem de göl ve barajlarında yoğun olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeleri CHP'ye göre büyük hataymış..?
 
 
Toprak yapısı bozuluyormuş..!
 
 
Su altında ki biyolojik denge bozuluyormuş..!
 
 
Sanki erozyonu, çölleşmeyi önlemişiz de suyun altı mı kaldı?
 
 
Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi de baraj göllerinin buharlaşma nedeniyle su kaybının yüksek olması.
 
 
Göl üzerinde ki paneller hem buharlaşmayı azaltırken, hem de alttan buharlaşma nedeniyle otomatik soğutulduğu için verimleri yükseliyor.
 
 
Baraj göllerinde sanırsınız ki balıkçılık yapılarak gelir rekorları kırıyor köylüler.
 
 
Üç tarafımız denizlerle çevrili olduğu halde balıkçılık da, balık da kalmadığını göremiyor mu bu CHP'li vekil?
 
 
Sadece baraj gölü değil, baraj koruma havzası da enerji nakil hatları, trafo avantajları nedeniyle en ideal yenilenebilir enerji havzaları olarak değerlendirilebilecek alanlardır.
 
 
Bu karara itiraz eden sayın CHP milletvekili, TEİAŞ'ın her sene milyarlarca TL. kaynak ayırarak dağa, taşa kablo çekip, trafo inşa ettiğini biliyor mu?
 
 
Hükümet yıllarca HES'leri satıp özelleştirirken sesini çıkartmayan başta ana muhalefet partisinin vekilleri, AK Parti akıllıca bir kararla baraj göl ve koruma havzasında yenilenebilir enerji üretim hamlesi yapınca bilinçsizce muhalefet etmişlerdir.
 
 
Sadece barajlar değil, Doğu ve özellikle de Güneydoğu bölgesinde ki su kanalları üzerine güneş panelleri konarak, tarla ve bahçelerin en az enerji kaybıyla sulanmasının, kanallarda ki suyun buharlaşmasının ve elektriğin yerinden üretilerek kayıp-kaçağın azaltılmasına da engel olmuşlardır.
 
 
Karadeniz yılın 12 ayı rüzgar alır. Türkiye'nin elektrik ihtiyacının %30'u deniz üstü rüzgar türbinleriyle sağlanabilir.
 
 
Şimdi CHP buna da itiraz eder.. Yahu Danimarka denizinde 5000 tane türbin yıllardır çalışıyor.
 
 
İngiltere deniz üstünde ki en büyük RES tarlasını inşa ediyor.
 
 
İlle de deniz altında ki hayata bağlayacaksa CHP. Unutmasın ki Karadeniz'in 100-150 m aşağısında zaten hayat yok..
 
 
2017-2023 Yenilenebilir Enerji Stratejik Yol haritasında barajların verimliliklerinin arttırılması hedeflenmişken, böyle bir muhalefetle nasıl olacak bu iş?
 
 
Dünyada ki gelişmelerden habersiz olmak ve Karbon nötr stratejisine vurulabilecek en büyük darbe CHP sayesinde gerçekleşmiştir.
 
 
Bunun manası da gerekçesi de kazançları ile kayıpları mukayese edildiğinde yok hükmündedir.
 
 
SONUÇ;
 
 
Muhalefet partilerinin sayın genel başkanları bu hatalarından bir an önce dönerek, konuyu AK Parti'nin teklifi yerine GZFT faktörleri ve Türkiye'nin enerji politikasında ki önemli bir hamle olarak değerlendirmeli ve hatta teşvik etmelidirler.
 
 
AK Parti grubu da bence bu konuda kolay vazgeçmeden ısrarını sürdürmelidir.
 
 
 
AHMET BAYBARS GÖĞEZ
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir