19 Eylül 2019 Perşembe 04:09:11
» Ahmet Baybars Göğez :SEVGİLİ DOSTLAR VE İLLE DE GENÇLER..

Ahmet Baybars Göğez :SEVGİLİ DOSTLAR VE İLLE DE GENÇLER..

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Ahmet Baybars Göğez :SEVGİLİ DOSTLAR VE İLLE DE GENÇLER..
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Teknoloji - 18 Aralık 2018, Salı 20:28:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
...
Bir tespitimi sizlerle paylaşmak istiyorum.  Bu dünyada güzelliklerle anılacak bir mirası yaratıyor olmak tanrının bahşettiği en büyük şanstır biz insanoğlu için. Bunun için de üretmek, çalışmak ve toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmek zorunda olduğumuza inanıyorum.
 
 
Bir gün yaşlı bir teyzeye elinde poşetlerle yokuş çıkarken yardım ettiğimde bana anlamlı bir söz söyledi. "Evladım sen kendi cennetini yaratıyorsun".
 
 
Bu tarif bence yukarda ifade ettiğim misyonu üstlenmiş vizyoner kişilik seviyesine ulaşmış kişiler için çok büyük anlam taşıyor. (Bu seviyeye ulaştığım anlamında söylemiyorum.)
 
 
Bu vesileyle danışmanlık yaptığım şirketlerde yaptığım bir konuşmayı da kısaca burada anlatmak isterim;
Ülkemizde kuşaklar arasında şöyle bir resim var; 68 kuşağı, 77 kuşağı, X kuşağı, Y. Kuşağı ve bebekliğini yaşayan Z kuşağı.
 
 
Ben 77 kuşağı üyesi olarak 68 kuşağı ağabeylerimizin etkisinde ve onları rol model alarak gençliğimizi yaşadığımızı düşünüyorum.
 
 
Kendimi ve yaşdaşlarımı Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve siyasi olarak en çalkantılı dönemlerine tanık olmuş kişiler olarak görüyorum.
 
 
X kuşağı (1980'li yıllarda +/-5 yıl doğanlar) bizlere göre farklı bir resimle büyüdüler. Teknolojik gelişmelerin ilk tanıkları onlardı. Amiga ve comodor dönemini yaşadılar.
 
 
Y kuşağı daha yoğun bir teknolojik evrim içinde yetişti/yetişiyor.
 
 
Aslında tüm dünya bu evrimi yaşadı ve yaşıyor. 
 
 
Teknolojik gelişmeler neredeyse aynı zamanda bizim ülkemizde de iletişim olanaklarının artmasıyla gündemimize ve hayatımıza girdi ve girmeye devam ediyor. 
 
 
Ancak biz toplum olarak kültürel ve sosyal yapımızda yaşadığımız çalkantılar nedeniyle çok büyük kayıplarla, kuşaklar arası uçurumlarla, bölgesel olarak eksikliklerimizle, farklılıklarla yakalandık bu evrimsel dönüşüme.
 
 
Toplum liderleri ve ağabeyler çıkartamadık. Rol model olabilecek siyasiler çıkartamadık.
 
 
Şirketlerde, mahallelerde, sivil toplum kuruluşlarında, siyasi partilerde v.b. hep kendilerini dünyanın merkezine koyan, kendi ikballeri uğruna toplum beklentilerini göz ardı eden sözüm ona önderlerimiz!! oldu. Fırsatçılık, umut tacirliği yaptılar. Gerçekleri ya bilmiyorlardı, ya da bildiklerini bizden saklıyorlardı.
 
 
Şimdilerde toplumda sosyal girişimcilik örnekleri sergilemeye çalışan, toplumun birlik ve beraberliği için dayanışma ve bilgilendirme çabaları içinde bulunan her kuşaktan bazı kişilerin faaliyetlerini görüyorum.. 
 
 
Bu temsilcilerin eksiklikleri gidermek, toplumsal aydınlanma ve kuşaklar arası iletişimi, paylaşımı güçlendirmek adına "TOPLUM AĞABEYLERİ OLARAK" ortaya atılmalarını desteklememiz gerektiğine inanıyorum.
 
 
Hatta şirketlerde danışmanlıktan daha çok "şirket ağabeyliğine" soyunan Mentör ve koçluk niteliklerine sahip kişilerin, şirket içinde kuşaklar arası çatışma ve iletişimsizliği giderici çabalarının ön plana çıkmasını savunuyorum.
 
 
Köşesine çekilmeyip de toplumda kendisine bu misyonu yükleyenlere ne mutlu. Canı gönülden kutluyor ve alkışlıyorum.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerimi doğrulayan, beni de çok etkileyen sağ üst yandaki kitabı da edinip okumanızı öneriyorum..
 
 
Sağlıkla kalınız.
 
 
Ahmet Baybars Göğez 
 
18. Aralık 2018

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir