21 Şubat 2018 Çarşamba 06:25:09
» Artık TSK kendi resmi sitesinde yayın yapmaması için talimat geldiği açıkça görünüyor...

Artık TSK kendi resmi sitesinde yayın yapmaması için talimat geldiği açıkça görünüyor...

Acaba şu dikkatinizi çekmedi mi hâlâ ayın 04.02.2018 tarihine kadar hızlı çalışan TSK sitesi bu gün 11.02.2018 bu saate kadar 1 şehit haberi sitesinde verdi diğer dün 11 şehidimizin haberi vardı yine bu saate kadar bu bilgiler verilmedi. yoksa daha fazla şehidimiz mi var soruları yanı sıra; Her halde bu bilgilerde talimat ile askıya alındı olgusu güçleniyor... Artık haberleri resmi kanallardan alamayacağımız görülüyor mu dersiniz?
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Artık TSK kendi resmi sitesinde yayın yapmaması için talimat geldiği açıkça  görünüyor...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 11 Şubat 2018, Pazar 13:08:15
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

İşte bu günkü gündemdeki dersiniz bu olsun.

İyi günler ve pazarlar diyemiyoruz çünkü her akşamın susarsak karanlık bir sabahı oluyor.

Buna da alışmayalım buda ikinci dersiniz olsun...

Şimdi özel bir kanalda DHA da yayınlan bildiriye bakalım;

Bu bildiriye göre manşette "'Zeytin Dalı Harekâtı'nda 23'üncü gün; 1266 terörist öldürüldü" haberi veriliyor halbuki TSK olsa idi "1266 terörist etkisi hale getirildi" derdi.

Haber özetinde ise "Suriye'nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda, 23'üncü güne girildi. "Bİr" askerin şehit olduğu ve terör hedeflerinin havadan ve karadan altına alındığı Afrin kırsalında devam eden çatışmalarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1266'ya yükseldi."

Bu acele yazılmış bir özet, "Bİr" yazısına dikkat çekelim... 

 

Dün yeni güne geçmeden aynı kanal 1480 terörist sayısı vermişti...

 

 

Bu günkü fark 214 terörist yanlış verilmiş görülüyor...

 

Psikolojik algılama olur ama bir yayın organı böyle bir hata yapmaması gerekir...

 

Fark 214 terörist olunca düşünmek gerekiyor...

 

 

"ne amaçla bu haber dün verildi?"

 

"niye doğru bilgiler resmi kayıtlar ile bildirilmiyor?"

 

Gibi sorular akılara geliyor.

 

Birde sahada neler olduğunun remi yollardan bilmemiz gerekmez mi?

 

Gibi sorular aklımıza şu anda geliyor...    

TSK'nın 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de, 72 savaş uçağının havalanmasıyla başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda 23'üncü güne girildi. TSK birlikleri ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının Kilis ve Hatay'dan giriş yaptığı Afrin kırsalındaki 40'ı aşkın köy ve kritik noktanın ele geçirildiği harekâtta, derinlik oluşturularak ilerleyişe devam ediliyor.

1 ASKER ŞEHİT OLDU

Harekat kapsamında terör hedeflerinin karadan ve havadan ateş altına alınmasına devam edildi. Cinderes ve Ömer Uşağı dünden itibaren yoğunlaşan çatışmalar da yer yer devam ediyor. Dün 2'si kırıma uğrayan helikopterde olmak üzere 11 askerin şehit olduğu bölgede bugünkü çatışmalarda da 1 asker şehit oldu. TSK'dan bu konuya ilişkin açıklamada, "Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.


TERÖR HEDEFLERİ HAVADAN VE KARADAN VURULUYOR

Harekat kapsamında terör unsurlarından arındırılması hedeflenen Afrin'in Cinderes, Bafelyun Tepesi, Şeyh Huruz Dağı, Kefer Cenne, Şeran ve Racu beldesi bölgeleri havadan ve karadan ateş altına alınmaya devam ediyor. TSK'ya sait savaş uçakları Afrin'deki terör hedeflerini havadan, sınır hattında konuşlu birlikler de obüs ve çok namlulu roketatarlar ile karadan terör mevzilerini baskı ateşi altına almayı sürdürüyor. TSK tarafından tam isabetle vurulan terör hedeflerinden yükselen dumanlar, Kilis ve Hatay sınırından da görülüyor.


SINIRA ASKERİ SEVKİYAT

Öte yandan sabah saatlerinde Zeytin Dalı Harekatı bölgesine askeri sevkiyat yapıldı. Doğu bölgesinden çıkan aralarında tank ve obüslerin bulunduğu konvoy, sınır hattına gönderildi. Güvenlik önlemleri arasında bölgeye sevk edilen obüs, tank ve zırhlı araçların Kilis ve Hatay sınırında konuşlandırılacağı öğrenildi.


1266 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

TSK'dan da yapılan açıklamada 23'üncü gününe giren Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 1266 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği bilgisi paylaşılan açıklamada şöyle denildi: "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 19 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. 86 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1266 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

Bu kanal TSK : Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. haberini biraz önce geçdi yine resmi sitesinde haber yayına hazırlasnırken hiç bir bilgi yoktu....

"Dün 2'si kırıma uğrayan helikopterde olmak üzere 11 askerin şehit olduğu bölgede bugünkü çatışmalarda da 1 asker şehit oldu. TSK'dan bu konuya ilişkin açıklamada, "Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi."

 

Dün: "23:00 sıralarında haber yayına hazırlanırken Şehit sayısı 11'e yükselmişti bunu daha önceden biliyorduk, DHA: Zeytin Dalı Harekatı'nın 22'nci gününde, 2'si kırıma uğrayan helikopterde bulunan pilot subay, 11 asker şehit oldu. Harekat kapsamında 118'i bugün olmak üzere toplam 1480 terörist de etkisiz hale getirildi. buna göre TSK açıklamalar yaparken son olarak 04.02.2018 tarihinde 932 demişti şimdi bu habere göre fark 548 daha terörist etkisi hale getirildi bilgisi DHA tarfından verildi. DHA 23:00 da verdiği haberin aynı türde aynı patrona bağlı olan Hürriyet gazetesi haberi ise şöyle idi;Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Hatay'a geldi. İçinde en az 60 askeri zırhlı aracın olduğu konvoyda çeşitli illerden gelen özel komando birlikleri de yer aldı. Bu habere bizler sahadan ve savaş bölgesinde bulunan gazeteci muhbir ve çalışan arkadaşlarımızdan daha değişik haberleri alıyoruz ama kim bilir diyerek resmi yayımlana bilgiler olmayan haberleri size vermiyoruz... İşte olasılık olarak bilanço böyle 84 şehidimiz vardı 10.02.2018 tarihinde..." haberini vermiştik...

Haberin sonunda ise bir hesap yapmıştık:

 

 

 

Sarayda oturan ve askerin üzerinden siyset yapan partil Diktatör ise Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir helikopterin düşürüldüğünü açıkladı ve "Bunun bedelini katbekat ödeyecekler. Bütün bunlar olacak. Bir savaşın içindeyiz. Verdiğimiz kayıplar da olacak" dedi.

 

Şimdiki sorulardan bazıları:

 

Diktatörün O çocukların niye bu savaşa katılmadı, niye bu halk kayıp veriyor niye kendisi kayıp vemiyor?...

 

 

Kumda oynayarak ve korumalar ile dolaşarak bu sözleri söylemesi doğal mı sizce?

 

Bizle hâlâ alışamadık ama onalar siyasi çıkarları için köpeklere hakaret olacak ama kudurmuş köpekler gibi askeri üzerinden hâlâ siyaset yapıyorlar..

 

"Alışmak kudurmuştan beterdir" deler...

 

 

 

1 şehitte birdir 10 şehitte birdir bizim için...

 

Hepsi Arslan yavruları ve Arslan gibi emir aldıklarında şehit olan vatan evlatlarıdır...

 

Hiç biri bazı şefsiz şereflinin dediği gibi "kelle" olarak sayılmaz...

 

Bu vatan evlatları vatan için her kim sebebi ne olursa şehit odu ise bizim içimiz yanar...

 

Şehitlikte rütbe veya unvan olmaz...

 

Her kim; bizler daha önceden askerlik yapan kişiler şunu biliriz "emir demiri keser emir sorgulanmaz ve gereği şehit olma uğruda bile olsa yapılır"

 

Şimdi dışarıdan bakarak komuta sistemin ve komuta edeni eleştire biliriz...

 

Fakat sahada neler olduğunu ve nasıl olduğunu bilemeyiz...

 

Bu ölçüde askerde emir alıp şehit olmuşsa onu nenenini sorgulayamayız hepsi vatanın evladır...

 

Daha öncesi şehitin  şehit olduktan sonra öncesi kimseyi ilgilendirmez ve sorgulanmaz...

 

Tabii olarak bunu saray eşrafında ki sarayın o çocukları bilmez..

 

Çünkü saraylarda oturup şehitler üzerinden siyaset yapanlar bu olguyu anlamazlar...

 

Birde şehidin arkasında bıraktığı yaşarken hep şehit olan vatan evlatlarını da bu şerefsiz şerefli o saray eşrafı ve o çocuklar kumda oynarken şehit nedir onu bilemez olanları anlamaz. Çünkü onlarda saray eşrafı gibi kumda oynayarak büyümeye çalışan çocuklardır....

 

Bunun yanında bu saray eşrafının yanındaki yalakaları da bu hesabı bilemez ve saray soytarısı olarak etrafta dolaşırlar... Yalakalık etmek onların doğasında ve genetik yapılarına enjete edilmiş bir oldudur... 

 

Evet,

 

Her resmi olarak yayılana şehit haberlerimizin öncesi bir rakamsal olasılık haberi veriyoruz:

 

1 Şehit:

 

Yaşıyorsa 1 Anası ve babası vardır. Ve de bunlar Saraylarda oturup şehit olanları ardından onları kullanarak siyaset yapmaz, içleri kan ağlayan iki vatan evladı bu vatan için yetiştirip şehit verdikleri şehit için ağlar...

 

En azından şehittin iki kardeşi varsa; Bunlarda Babacım deyip paracıklarını sıfırlayan o çocuklar olmadıkları için ve anne ve babaları saray eşrafından olmadıkları için kardeşleri için canları yansa da yine istendiği zaman kardeşleri gibi şehit olacaklarını haykırırlar ve anne ve babalarını şefli çocukları olarak "Vatan sağ olsun" derler ve şehitlerin arkasından onlarda siyaset yapmazlar....

 

Evet,

 

Birde şehit yaşarken bir sevdiği veya bir eşi ol bilir. Bu sevdiği veya eşi saray efradından olmadığı için onlarda sevdiği şehidin arkasına sığınarak siyaset yapmazlar... Ağıt yakıp geleceklerini düşünüp bu günde onu vatan toprağına vermek için mezarı başında ağlar veya suskun kalarak o şerefsizlere göz yaşlarını göstermezler...

 

Bu olguda, bu durumda birde şehit şehit omadan bir çocuk yapmış ise ve o çocuk için umutları var iken şehit olmuş ise, o Çocuklarda saray eşrafındaki o çocukları gibi sarayın bahçelerinde oynamadan cami avlularında yetim kaldıklarını bazen anlayıp bazen anlamadan şehittin arkasından, bilinçli veya bilinçsiz olarak son görevlerini yaparlar...

 

Bu hesaba saray eşrafının ve yalakalarının alı ermez kısaca yaşarken bir şehidin ardında yaklaşık 6 yaşayan şehit olduğunu bilmemiz gerekir...

 

Buna göre her şehit yedi şehit olarak toplamda verdiğimizi gösterir...

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir