17 Ağustos 2019 Cumartesi 16:54:05
» Bazıları unuttu haberdi geçti dediler! Bizler unutmadık, unutturmayacağız..

Bazıları unuttu haberdi geçti dediler! Bizler unutmadık, unutturmayacağız..

Bazıları unuttu haberdi geçti dediler! Bizler unutmadık, unutturmayacağız... Unutulduğu zaman ilerde Unutuluruz. Evet, "Berberoğlu'nun çığlığını duyun artık!" diyen Yarkadaş vardı...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bazıları unuttu haberdi geçti dediler! Bizler unutmadık, unutturmayacağız..
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Hapisten Yazan Yazarlarımız - 19 Ağustos 2018, Pazar 15:34:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
...
"Berberoğlu'nun çığlığını duyun artık!"
 
 
Ay bu ay, Evet,
 
 
Tarih 08/08/2018,
 
 
Yarkadaş, "420 gündür süren adalet arayışına gözlerinizi kapatmayın" dedi.
 
 
Barış Yarkadaş, cezaevinde tutulan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun "sessiz bir çığlık attığı"nı belirterek yargıya çağrı yaptı. 
 
 
Sosyal medya hesabından dava sürecine ilişkin görüşlerini paylaşan Yarkadaş şu ifadeleri kullandı:
 
 
"Milletvekilimiz Enis Berberoğlu tam 420 gündür cezaevinde tutuluyor! Hiç kimse bunun 'bağımsız yargının kararı' olduğu yalanını söylemesin! Rahip Brunson için yapılan pazarlıklar, artık yargının ilkelerine değil, siyasetin ihtiyaçlarına göre karar verildiğini açıkça gösteriyor.
 
 
 Berberoğlu, 'suçlu' değil; siyasi bir rehine olarak tutuluyor cezaevinde. Yerel mahkemeden İstinaf'a, Yargıtay'dan AYM'ye uzanan talimatlı yargı zinciri, siyasi operasyonun bir aparatı olarak görev yapıyor. EB, bu adaletsizliğe 'sessiz bir çığlık'la isyan ediyor! Duyun Berberoğlu'nun çığlığını artık!
 
 
KİMSEYLE GÖRÜŞMÜYOR
 
 
 Bir aydır avukatları da dahil olmak üzere hiç kimseyle görüşmeyen Berberoğlu'nun çığlığı, haksızlık ve hukuksuzluğu yerle bir edecek mutlaka... Berberoğlu'nun 420 gündür süren adalet arayışı, şimdiden tarihe geçti. Türkiye, Berberoğlu davasını izlerken adaletsizliği gördü... Bu adaletsizliğe göz yummayın!
 
 
 Berberoğlu davası bir 'sıcak patates' gibi tutanı yakıyor. Hiçbir hakim adil bir karar veremiyor. Dava oradan oraya sürükleniyor. Ve bu trajedinin yol açtığı adaletsizlik tam 420 gündür sürüyor. Şimdi bu adaletsizliğe son vermek için bir fırsat var.
 
 
HİÇBİR DELİL YOK!
 
 
 Yargıtay 17. Ceza Dairesi, hakkında hiçbir delil olmadığı halde aylardır sürüncemede bırakılan bu dosyayı ellerini vicdanlarına koyarak değerlendirmelidir. İstinaf Mahkemesi'nin Berberoğlu hakkında açıkladığı üç hüküm; bırakın tahliyeyi beraat için yeterli gerekçelerdir.
 
 
 Enis Berberoğlu'nun hakları iki kez gasp edilmiştir. Bunun birincisi haksız tutuklama ve keyfi cezalandırmadır. Diğeri ise Anayasa'nın 83. maddesine göre; milletvekili seçilmiş olmasına rağmen cezaevinde tutulmasıdır. Bu haksız tutum; hukuk tarihinde utançla anılacaktır.
 
 
İLAÇ DA KULLANMIYOR
 
 
Bu utancı tarihe not düşen EB, sağlığının bozulması tehlikesine rağmen artık ilaçlarını da kullanmıyor. 
 
 
Sayın hakimler şimdi bir düşünün: 
 
 
Bir insan nasıl bir haksızlık duygusu yaşadığını düşünmektedir ki; ilaçlarını bırakmayı bile göze almaktadır? Düşünün ve kararınızı verin...
 
 
ADALET İSTİYORUZ!
 
 
 Kuşkusuz ki; adaletsizliğe uğrayan sadece Berberoğlu değil... Yüzbinlerce insan adaletin kırıntısına hile hasret. AKP iktidarı, CHP'den HDP'ye, sosyalistlerden muhalif muhafazakarlara dek kimseye yaşam hakkı tanımıyor. Berberoğlu davası bunun en somut örneklerinden sadece biri..."
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok: Hapishanedeki Gazeteciler ve durumlarını Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir