10 Aralık 2018 Pazartesi 21:46:22
» Bile bile lades oluyor zannederiz; bakınız ansızın 2019'da geleceğim iddiası var...

Bile bile lades oluyor zannederiz; bakınız ansızın 2019'da geleceğim iddiası var...

Gündem yaramayan ama gündem yaratanların gündeminden devam eden haberler. Böyle başa böyle tarak hesabı, gündem yine muhtarlar üzerinden yürüyor; Dün; partili diktatör olan Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Öncelikle Erdoğan'ın beni gündeme alması, beni son derece mutlu ediyor." demişti. Ardından, "Ama ne hikmetse bir gün karşıma çıkıp benimle konuşmak istemiyor" demişti. Erdoğan'ı kendisine meydan okumaya davet eden Kılıçdaroğlu, "El mi yaman bey mi yaman, bir görelim" diye konuşmuştu. 19.12.2017: partili diktatör Recep Tayyip Erdoğan’ın 7-8 Aralık’taki Yunanistan ziyareti sırasında ortalıkta görünmemesi nedeniyle Yunan medyasının dikkatini çeken Savunma Bakanı Panos Kammenos, sessizliğini bozmuştu... 15.12.2017 tarihinde ki haberde ise Kocyas, ülkesinin Türkiye ile olan sorunlarını, partili diktatör olan Erdoğan’dan başka kimsenin çözemeyeceğini söyleyip CHP’yi aşırı milliyetçilikle suçladı. Kocyas "Erdoğan daha önce Lozan’ın yeniden yapılandırılmasından bahsediyordu, sonunda 'Lozan bir şekilde güncellenebilir' dedi. Bu bizim için kazanç değil mi?" diye sormuştu...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bile bile lades oluyor zannederiz; bakınız  ansızın 2019'da geleceğim iddiası var...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 23 Aralık 2017, Cumartesi 13:27:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Her haber bir bütünün parçalarıdır şimdi bizraz geriden haberleri aktarlım;

 

15.12.2017: Hürriyet'ten Yorgo Kirbaki'nin haberine göre Kammenos, Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen 11 Aralık’da TBMM’de yaptığı konuşmasına değinmişti.

 

Hürriyet'ten Yorgo Kirbaki'nin haberine göre Kammenos, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen 11 Aralık’da TBMM’de yaptığı konuşmasına değindi.

 

Selanik’te konuşan Kammenos  "Ana muhalefet lideri yine 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiğini söyledi. En iyi durumda, Uluslararası Hukuk’un ve anlaşmaların hükümlerinden haberi yok. En kötü durumda ise Yunanistan’ın egemenliğinden şüphe ediyor, topraklarımızı talep ediyor" dedi.

 

Kammenos hemen ardından, Sparta Kralı Leonidas’in MÖ 480 yılında Thermopile geçidinde teslim olup silahlarını bırakmasını isteyen Pers komutan Serhas’a söylediği 'Molon lave' (Gel de al) sözünü tekrarladı.

 

Kammenos "Cevabımız 'gel de al'dır. Öyle öğrendik. Tarihimiz bunu öğretiyor” diye konuşmuştu.

 

Parlamento Dış Politika Komisyonu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen haftaki Yunanistan ziyaretini değerlendiren Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas şunları söyledi: "Türkiye ile aramızdaki pratik meseleleri Erdoğan’dan başkası çözemez. Erdoğan geri adım atmazsa Kıbrıs sorunu çözülebilir mi? Hadi ben Türk Dışişleri İçişleri, AB ve Savunma Bakanları'na üç çalım atayım. Ne değişecek? Türkiye’de iktidarın merkezi Erdoğan’dır. Başka kiminle konuşsanız, ne yükümlülüklerini yerine getirecek ne de sözünü tutacak."

 

Hürriyet'ten Yorgo Kirbaki'nin haberine göre Kocyas,  Binali Yıldırım ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de Ege adaları ile ilgili konuşmalarına da değindi: "Kemalist muhalefet maalesef aşırı milliyetçi bir noktaya geldi. Yıldırım ise çok dikkatli cevaplar verdi."

 

"Türkiye zor bir komşu. Keyfimize göre davranamayacağımız bir komşu. Örneğin, diyelim ki, benim canım Türkiye’den kimseyle görüşmek istemiyor. Bu dış politika mı? Hıncımı almak için dış politika yaparsam ülkemin bölgedeki yerini mahvetmiş olurum. Dış politika, benim hıncım, öfkem ve kavga niyetim değildir” diyen Kocyas şöyle devam etmişti:

 

  • Daha önce Türkiye’den hiç Batı Trakya’da Türk kökenli olmayan Pomak ve Roman’ların da bulunduğunu kabullenen biri çıktı mı? Erdoğan, İstanbullu Rumlar’a 1950’lerde yapılanlar için özür diledi.
  • Daha önce Lozan’ın yeniden yapılandırılmasından bahsediyordu, sonunda 'Lozan bir şekilde güncellenebilir' dedi. Bu bizim için kazanç değil mi?
  • Erdoğan, Yunanistan’ın toprak bütünlüğü ile ilgili bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Buna gerçekten inanıyor mu? İnanmıyor mu? Zaman gösterecek. Ama ilk kez Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı böyle bir şey söylüyor.

 

Hürriyet'ten Yorgo Kirbaki'nin haberine göre Kammenos, Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen 11 Aralık’da TBMM’de yaptığı konuşmasına değinmişti.

 

Selanik’te konuşan Kammenos  "Ana muhalefet lideri yine 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiğini söyledi. En iyi durumda, Uluslararası Hukuk’un ve anlaşmaların hükümlerinden haberi yok. En kötü durumda ise Yunanistan’ın egemenliğinden şüphe ediyor, topraklarımızı talep ediyor" demişti.

 

Kammenos hemen ardından, Sparta Kralı Leonidas’in MÖ 480 yılında Thermopile geçidinde teslim olup silahlarını bırakmasını isteyen Pers komutan Serhas’a söylediği 'Molon lave' (Gel de al) sözünü tekrarlamışdı.

 

Kammenos "Cevabımız 'gel de al'dır. Öyle öğrendik. Tarihimiz bunu öğretiyor” diye konuşmuştu.

 

Dün TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan'ın AK Parti 120. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasının 13 dakikasını CHP ve kendisine ayırmasıyla ilgili şunları söylemişti:

 

 

"Öncelikle Erdoğan'ın beni gündeme alması, beni son derece mutlu ediyor. Ama ne hikmetse bir gün karşıma çıkıp benimle konuşmak istemiyor. Kendisine şu cesareti verebilirim; sevgili Erdoğan, sen 'dünyaya meydan okuyorum' diyorsun, gel bir de bana meydan oku bakalım. El mi yaman bey mi yaman, bir görelim."

 

Erdoğan'ın konuşmasında kendisini, 'rızkını ticaretle kazanan kişilere çamur atmakla' suçladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, rızkın helal bir kavram olduğunu, hayatın her alanında alnının teriyle rızkını kazananlara şükran borçlu olduklarını dile getirdi.

 

'ÖNCE ZARRAF İÇİN NE DİYORSUN BUNU BİR KONUŞ'

 

Türkiye'nin ayakları üzerinde durmasında alnının teriyle emek sarf edenlerin payı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

"Benim merak ettiğim nokta şu; Rıza Zarraf için Erdoğan bugüne kadar tek bir olumsuz cümle kullanmadı. Rıza Zarraf rızkını helalden mi elde etti? Dört bakana rüşvet verdi, genel müdüre rüşvet verdi. Beni suçluyorsun, rızkını ticaretle kazananları eleştirdiğimi söylüyorsun. Ben asla ve asla eleştirmedim. Sen önce şu Rıza Zarraf için ne diyorsun bunu bir konuş bakalım."

 

Kendisinin çalışan, kazanan, vergisini ödeyen tüm yurttaşlara saygılı olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, "Ben vatandaşın vergisini koruma derneğinin de başkanlığını yaptım, sivil hayatımda. Kim vergi ödüyorsa onun haklarını korudum. Ne ben, ne yakınlarım hiçbir zaman gidip Man Adası'nda veya Malta Adası'nda, Türkiye'de vergi ödememek için şirket kurmadılar. Şimdi ben Erdoğan'a sormak istiyorum; senin yakınların Man Adası'ndaki şirketle hangi ticari ilişkiler içindeler? Sana küçük bir çocuğun anlayabileceği dilden soru soruyorum" ifadesini kullandı.

 

Sorularına "bir şirket satıldığı" yönünde yanıt verildiğini belirten Kılıçdaroğlu, hangi şirketin satıldığının, ne kadar para kazanıldığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.

 

'KARŞIMA ÇIKSIN HESAPLAŞALIM'

 

Kızmadan, sinirlenmeden, hakaret etmeden sadece soru sorduğunu ve sorularına yanıt istediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, sadece tüyü bitmemiş yetimin, kazanan üreten, vergisini ödeyen vatandaşın hakkı için sorduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

"Sizler aldığınız her kuruşun vergisini para elinize geçmeden ödüyorsunuz. Bu beyler gidecekler Man adalarında şirket kuracaklar, ortaklıklar yapacaklar, Türkiye'de vergi vermemek için her türlü dümenin peşinde olacaklar. Ben bunu soracağım, benim aleyhime milyonluk tazminat davaları açacaklar. Açmazsanız namertsiniz. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar savunacağım ve koruyacağım. Benim kızımın dairesiyle uğraştılar, diğerleriyle de uğraştılar. Ben ona bir soru daha sorayım; senin bütün organların beni dinliyor, çocuklarımın, eşimin telefonunu dinliyor. Ben hiçbir zaman dönüp de çocuklarıma, 'Oğlum paraları sıfırladınız mı?' demedim. Sen söyledin. Çık bakalım cevap ver; o paralar ne paralarıydı? Ne kadar açık ve net sorular soruyorum; yüreği varsa karşıma çıksın, cesareti varsa karşıma çıksın, adamsa karşıma çıksın. Karşıma çıksın, hesaplaşalım."

 

Bu gün ise Böyle başa böyle tarak hesabı, gündem yine muhtarlar üzerinden yürüyor; Kocaeli'de STK'lar ve muhtarlarla bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yerlilik ve millilik' eleştiriyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, "Yunanistan Ege Adaları'nın 18'ini işgal etti. Dile getiriyorum. 18 Ada ile ilgili cümle kuramıyorlar. Yunanistan Savunma Bakanı cevap verdi bana 'Gel de al' diye. 2019'da geleceğim ve o adaların tamamını alacağım" ifadesini kullandı.

 

Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Korkudan cevap bile veremiyor. Hani sen dünya lideriydin. Süleyman Şah türbesini kendi topraklarımızdan kaçırdık. Kimse bana yerlilik ve millilikten bahsetmesin. Kendi topraklarını terör örgütüne bırakacaksın, sonra da kalkıp yerlilik ve millilikten bahsedeceksin" diye konuştu.

 

SEN NE YERLİSİN NE DE MİLLİ'

 

 

Muhtarlar için kanun teklifinde bulunacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Biz bu kanunu yapıp Meclis'e vereceğiz. Güçleri yetiyorsa gelsinler beraber bu kanunu çıkaralım. Muhtarlar mademki demokrasiyle geldi, onlara saygı göstermek siyasetin görevidir. Muhtarlar güçlendikçe bu ülkede gerilim olmaz" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Hiç kimse memnun değil yaşamından. Efendim büyüme arttı. Büyüme arttıysa çiftçi niye isyan ediyor. Kamyoncular neden memnun değil. Sen vergi kaçırmak için Man Adası'na gideceksin. Ben bunun hesabını sorunca her türlü hakareti edeceksin. Sonra da yerli ve milliyim diyeceksin. Hadi canım oradan. Sen ne yerlisin ne de milli."

 

'ASGARİ ÜCRET 2 BİN LİRA OLMALI'

 

 Kılıçdaroğlu, asgari ücretin en az net 2 bin lira olması gerektiğini söyledi.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Siyasi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir