19 Eylül 2019 Perşembe 12:14:52
» Bir sitem !!! Ama Ne zaman bu mühim... İşte sizden gelen bir haber...

Bir sitem !!! Ama Ne zaman bu mühim... İşte sizden gelen bir haber...

Profesör Dr. Ahmet Vefik Alp: Cumhurbaşkanımız 20 yıl önce hazırladığım ‘Üçlü Tüp’ projemi de müjdeledi, ancak yine benden hiç bahsetmedi…!
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bir sitem !!! Ama Ne zaman bu mühim... İşte sizden gelen bir haber...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sizden Gelenler - 18 Kasım 2018, Pazar 16:32:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

İstanbul ulaşımının her geçen gün daha vahim bir tablo çizmesinin bir nedeni de ana ulaşım akslarının doğu-batı yönünde doğrusal olması, Şehri çemberleyen dairesel raylı ve lastik tekerlekli sistemlerin kurulamamış olmasıdır.

 

Muhtemel Deprem de ulaşımın kilitli kalması zayiatı katlar.

 

Bu nedenle ‘Çemberler Sistemi’ ni Istanbul için hazırladım.

 

Boğaziçi’nin güneyinde, metro ve lastik tekerlekli araçlar için ve ikiye ayrılarak uygulanan Marmaray ve Avrasya Tüp projelerime kuzeye yapılacak çok amaçlı Üçlü Tüp projem de eklenirse hem Köprüler bakım, tamir, deprem, kaza, savaş koşulları için yedeklenmiş, hem de Istanbul’a raylı ve lastik tekerlekli araçlar için Çemberler Sistemi nin iki ayağı Çemberyol ve Çemberray kurulmuş olur. Marmara Denizi üzerinde planladığım, çok defa yayınlanan transit TransMar Yüzer Viyadükprojem ile de Çemberler Sistemi tamamlanır.

 

Ancak Marmara Denizi üzerinden çevre ve doğaya duyarlı Pendik-Yeşilköy OtoRay Yüzer Geçiş ‘TransMar’ projem yerine Hükümetimiz Kuzeyden 3. Köprü yü tercih etti. Bence yanlış yaptı. 3. Köprü zarar ediyor ve Istanbul’un son akçiğerleri Kuzey Ormanları’nı riske atıyor. 3. Havalimanı’ nın da Kuzeye kaydırılmasıyla Sarıyer ve Beykoz ormanlarının ölüm fermanı da imzalanmış oldu.

 

Şehitler ve FSM Köprüleri arasındaki ÜçlüTüpgeçiş projemi de 1999 larda açıklamıştım. 20 yıl sonra Cumhurbaşkanımız bu projeyi 3 Katlı Tüp olarak müjdelediler. Böylece, ‘Istanbul Çemberler Sistemi’ nin tamamlanması için Pendik-Yeşilköy Yüzer Viadük TransMar geçişinin yapılması ve sistemin kurulması kaldı.

 

Cumhurbaşkanımız Üç Katlı Tüp projemin yapılacağını müjdeledi, ancak benden yine hiç bahsetmedi. Bendeniz bu projeleri hazırlayalı 20 yıl oldu…

 

Fikir emeğine saygı çağdaşlığın en güçlü göstergelerinden bir tanesidir.

 

Profesör Dr. Ahmet Vefik Alp      Mimar  Kentbilimci

 

Türk Mimarlar ve Plancılar Odaları Üyesi

 

Amerikan Mimarlar Enstitüsü Üyesi

 

Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü Üyesi

 

Uluslararası Mimarlık Akademisi Üyesi ve Bölge Başkanı

 

İşte;

 

Ahmet Vefik Alp üçlü tüp projesini 15 yıl önce çizmişti…

 

Yayın Tarihi: 2 Mart 2015 Yazar: Kadir Toprakkaya Manşet

 

İstanbul’da turizm dinamiklerini değiştirecek dev proje, 15 yıl kaybedilmesinin ardından tekrar gündeme geldi. Dünya Mimarı Ahmet Vefik Alp’in yıllar önce “bunlar imkansız, uçuk şeyler” yorumlarıyla karşı karşıya kalan devasa projeleri günümüzde bir bir gerçek oluyor. Türk siyasetinin kısır döngüsü ve kutuplar arasındaki düşük kaliteli rekabetin faturasını milyonlarca vatandaş, kaybettiği yıllar ile ödüyor. “Kamu yararına her zaman hazırım” mesajı vermesine rağmen uzun yıllar önüne taş koyulan Ahmet Vefik Alp, İstanbul için çözüm anahtarını elinde bulundurduğu diğer projelerini de kamuoyu ile paylaşmaktan geri kalmıyor. İstanbul Boğazı’nın altından geçecek üç katlı tüp projenin büyük heyecan yaratmasının ardından Y. Müh. Mimar ve Kentbilimci Ahmet Vefik Alp, çalışmanın İstanbullulara hayırlısı olmasını diledi. Aynı zamanda Kadıköy Life Dergisi Köşe Yazarlığı’yla da kalemini konuşturan Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü Üyesi; Uluslararası Mimarlık Akademisi Üyesi ve Bölge Başkanı Ahmet Vefik Alp’in öngördüğü ve hayata geçirmek üzere hazırlıklarını tamamladığı projenin 15 yıl aradan sonra hayata geçirilmek üzere gündeme gelmesi ise, milyonların uzun yıllardır kaybettiği modern ulaşım koşullarını gözler önüne serdi.

 

AHMET VEFİK ALP: BENDENİZLE AYNI NOKTALARA GELMELERİ BENİ UMUTLANDIRIYOR…

 

İstanbul ulaşımının her geçen gün daha vahim bir tablo çizmesinin bir nedeni de ana ulaşım akslarının doğu-batı yönünde doğrusal olması, şehri çemberleyen dairesel raylı ve lastik tekerlekli sistemlerin kurulamamış olmasıdır. Boğaziçi’nin güneyinde raylı ve lastik tekerlekli araçlar için inşa edilmekte olan Tüplere Boğaziçi Köprüsü’nün altında yapılacak çok amaçlı OtoRay üçlü bir Yüzertüp eklenirse hem Köprüler bakım, tamir, deprem, kaza, savaş koşulları için yedeklenmiş hem de İstanbul’a raylı ve lastik tekerlekli araçlar için Çemberyol ve Çemberray Sistemi kurulmuş olur.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir