19 Eylül 2019 Perşembe 04:08:16
» Bozuk saat günde bir kere doğruyu gösterir derler; "Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın"...

Bozuk saat günde bir kere doğruyu gösterir derler; "Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın"...

Halkı uyaran CUMHURİYET GAZETESİ bizde yardımcı oluyoruz çünkü gözlem yapıyoruz sonuçları bilmeniz sizlerin özgür bağımsız hakkınız... Şimdiki soru: "Nasıl olacak da bu iddia doru ise bu kişilik evet, nasıl Beraat edecek. Anlayacağınız nasıl aklanacak. Biliyorsunuz bu gün Rusya'da boy gösteren Berat Albayrak "Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın" kampanyasını imzaladı iddiası doğru ise evet, dediği gibi "Bozuk saat günde bir kere doğruyu gösterir" miş doğru diye bilinir mi acaba? yoksa yine siteler ve twitter olguları yavaşlatıp olmazsa kapatılacak mı diyede düşüne bilirsiniz, ama teknolojide bilgiler saklanamaz. saklanır diyenlere sakın inanmayın bir görülen İnternet birde derin İnternet olduğunu biliniz, ve buralarda her türlü bilgiyi biliyorsanız alabilirsiniz. Olgumuzda WikiLeaks, Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan o çocuğu çıkarı için dolu halk için boş Bakan Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen e-postaları yayınladı. Berat Albayrak'ın, Change.org'da "Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın" kampanyasına imza attığı için "teşekkür" edilen bir e-posta dikkat çekiyor. Berat Albayrak, daha önce RedHack tarafından yayımlanan bu e-postalarla ilgili iddialara yanıt vermemişti. Dedik ya bozuk saat bakalım doğruyu göstermiş mi? İlerde kokusu çıkar...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bozuk saat günde bir kere doğruyu gösterir derler;
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Teknoloji - 06 Aralık 2016, Salı 19:44:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

 

 

 

 

WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel hesabından gönderildiği iddia edilen 57 bin 900 e-postasını yayınladı. Yazışmalar Nisan 2000 - 23 Eylül 2016 tarihlerini kapsıyor.

 

BERAT ALBAYRAK E-POSTASINDAN ÇIKTIĞI İDDİA EDİLEN BU SORULARA OLAYIN SOĞMASI VE UNUTULMASI İÇİN YANIT VERMEMİŞTİ ŞİMDİ NE OLACAK?

 

Red Hack- ’in Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel e-postasını ele geçirmesinden sonra parça parça yayımladığı mesajlaşmalarında bakanın Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin petrolünü taşıyan Powertrans Şirketi’nin ortağı olduğu iddiası bir kez daha gündeme geldi. 13 Mart 2015 tarihinde, gazetemizde ‘Enerji bakanı yapılan Erdoğan’ın damadına petrol kıyağı’ başlıklı haber yayımlanmasının ardından Berat Albayrak, bakanlık resmi sitesinden haberi yalanlamıştı. Albayrak haber nedeniyle savcılığa şikâyette de bulunmuş ancak kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmişti. Ancak RedHack’in yayımladığı yazışmalardaki iddialara göre Albayrak, Powertrans Şirketi’nin neredeyse tek karar verici yöneticisi gibi görünüyor. Zira, şirkete personel alımından yemek ödeneğinin miktarına kadar her şey Enerji Bakanı’nın onayına sunuluyor.

İşte Albayrak’ın şirketle ilişkisini ortaya koyan o e-postalar:

ALINACAK PERSONEL ALBAYRAK’A DANIŞILIYOR

RedHack’in yayımladığı tarihi belli olmayan personel alımıyla alakalı e-postaya göre B.Y. adlı kişi Albayrak’a şöyle diyor: “Merhaba Berat Bey. Powertrans’a alınması için onay verdiğiniz; E.Y.’nin Ticaret Müdürlüğü’ne, Uzman Yrd. olarak 1.500 TL ücret ile (standart uzman yrd. ücreti) M.E.’nin Lojistik Müdürlüğü’ne, Uzman Yrd. olarak 1.500 TL ücret ile (standart uzman yrd. ücreti) A.K.’nın Saha Personeli olarak 1.500 TL ücret ile (standart yeni mezun saha personeli ücreti), M.N.B.’nin Habur Bölge Yöneticisi olarak 5.000 TL ücret ile başlatılması. Ankara’ya şoför pozisyonu ile alınan Y.U.’nun ücretinin 1.500 TL olarak belirlenmesi hususunu; Görüş ve değerlendirmenize... Irak bölgesinde Irak Enerji Bakanı tarafından yönlendirilen ve işe alımı yapılan kişi sayısının 9’a ulaşmış olduğunu; Bilgilerinize sunarım.”

20 Haziran 2013 tarihli bir e-postaya göre de B.Y., Albayrak’a şu soruyu yöneltiyor: “Powertrans, yol yardımının yeni bilet ücretlerine göre düzenlenmesini; yemek yardımının çevredeki diğer şirketlerle paralel olarak 5 TL artırılmasını talep ediyor. Uygunluğunu onayınıza sunarım. Saygılarımla.”

MUHALEFETİN İTİRAZI RAPOR EDİLİYOR

RedHack’in yayımladığı yazışmalardan birinde Tahsin Yazar, Berat Albayrak’a 09.02.2013 tarihinde CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın Powertrans şirketine ilişkin TBMM’de yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamaları iletiyor. Tahsin Yazar’ın iletisinde yer alan bilgiler şöyle:

“Milletvekili Aytun Çıray, Irak Kürt Yönetimi ile hükümetin ‘gizli bir petrol anlaşması’ yaptığını, petrol sevkiyatında Powertrans şirketine ‘ayrıcalık tanındığını, Türkiye’yi ‘oyun masasına’ sürüklediğini savundu. İşadamı Mehmet Habbab, Powertrans’ın Çalık’a ait olduğunu ifade etti. Powertrans, Singapur merkezli iki şirkete ait. Şirketlerin temsilcileri, ‘özel vergi danışmanı’ Sovereign Trust Singapur’da birlikte çalışılan iki finansçı. Şirketin yöneticisi ise daha önce Çalık’ta çalışan AKP’li Ahmet Şadi Güngör.

Irak Kürdistanı’nda hükümetin kurduğu petrol oyunu ve oyunun aktörleri açığa çıktı. CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, hükümetin Kürt Bölgesel Yönetimi ile ‘gizli’ bir anlaşma yaptığını, Irak Merkezi Hükümeti ile ipleri geren bu anlaşmanın Cumhuriyet tarihindeki en büyük kumar olduğunu öne sürerek Meclis’e bir soru önergesi verdi. Önergede, Irak Kürdistanı’ndan Temmuz’dan bu yana kamyonlarla ham petrol taşımacılığı gerçekleştiren ve bu konuda tek yetkili olan Powertrans şirketine de yer verildi. Çeşitli kaynakların Çalık Grubu’na ait olduğunu belirttiği Powertrans için Çıray, bu anlaşmaya zemin teşkil eden çerçeve düzenleme anlaşmasının ise daha önceden imzaladığını ifade etti.

Çıray şöyle devam etti: “Türkiye, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile henüz imzalanmamış, meclisten geçirilmemiş bir anlaşmayı fiilen hayata geçirmiş durumda. Neye dayanarak? Çerçeve anlaşmaya dayanarak Bu petrolü üreterek Türkiye’ye getiren Genel Energy şirketinin genel müdürü Tony Hayward 17 Ocak 2013’te Uluslararası haber ajanslarına bir açıklama yaptı. Hayward, petrol sevkıyatına cevaz veren anlaşmanın niteliğinin ‘devletten devlete’ olduğunu söyledi. Bu gizli anlaşmalar dış politikada cumhuriyet tarihinin en büyük kumarıdır.”

Bu e-postayı gönderen Tahsin Yazar o dönem Çalık Grubu’nda Enerji İşleri Hukuk Direktörlüğü yapıyordu. Berat Albayrak Enerji Bakanı olunca Tahsin Yazar’ı kendisine danışman olarak atadı.

Çıray gündeme getirdi

Powertrans adını kamuoyu gerçekten de ilk kez CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi, ardından da 2013 yılında dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili verilen gensoru önergesinde partisi adına yaptığı konuşmada duydu. Çıray, gensoru sırasında yaptığı konuşmada Kuzey Irak petrolünün Powertrans şirketi tarafından yapılacak boru hattı ile pazarlanmaya çalışıldığını, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Kuzey Irak bölgesel yönetimine Powertrans şirketine petrol taşımacılığı işini vermesi için öneride bulunup bulunmadığını sormuş, son olarak da TBMM’ye verdiği soru önergesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde İsrail Enerji Bakanı Yuval Steiniz ile özel bir görüşme yapıp yapmadığı sorusunu yöneltmişti.

ALBAYRAK’IN YANITSIZ BIRAKTIĞI SORULAR

İnternette yayımlanan yazışmaların ardından haberlere yayım yasağı getirilirken; Berat Albayrak’ın yanıtsız bıraktığı sorular şöyle:

* Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi petrollerini taşıyan Powertrans adlı şirkette yönetici olduğunuz ileri sürülüyor. e-postalara göre, işe alınacak personel de yol yardımı da işçilerin günlük yemek gideri de sizin onayınıza sunuluyor. Bu şirkette yöneticilik yaptınız mı?

* Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış’ın “Potus ve Beyefendi” kitabında “bölgedeki petrolün taşınması için çıkan imtiyazlı bir kararın ardından ortakları gizlenen Powertrans’ın en büyük parayı kazandığı, o dönem sizin bu şirketle ilişkili olduğunuz” yazılmıştı. Ortaya çıkan belgeler doğru ise yeni bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

[Haber görseli]Güler’in ‘medya merakı’

Yalçındağ’a ait olduğu iddia edilen e-postalarda (kendisi çalınan günlükler diyor) Jandarma Komutanı Yaşar Güler, Yalçındağ’a “Aydın Bey sizi tekrar bu göreve getirmeseydi belki bugün Doğan Grubu olmayacaktı” diyor.

Orgeneral Yaşar Güler’e soruyoruz: Bir medya grubundaki değişiklikler sizi neden ilgilendiriyor? Yalçındağ gelmeseydi Doğan Grubu’nu “kurtulamayacak” hale getiren faktör nedir ve bunu yapacak güç kimdir?

 
Yayınlanan maillere göre Berat Albayrak'ın Change.org'da "Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın" kampanyasına imza attığı iddia edildi. Mehmet Ekinci tarafından Ocak ayında başlatılan kampanyada Erdoğan için "Uluslararası Ceza Mahkemesin'de yargılanmasını talep ediyoruz" ifadesi yer alıyor.

İddialar arasında Change.org'dan, kampanyaya katıldığı için Berat Albayrak'a bir "teşekkür" e-postası atıldığı görüntüsü yer alıyor.

CUMHURİYET GAZETESİNDE İSTESENİZ BAKINIZ : Darbe girişiminden 9 saat önce... Berat Albayrak'a 'Erdoğan'a çok korumalı 5 milyon liralık zırhlı araç alalım' e-postası

 

 

Erdoğan ve medya kontrolü propaganda makineleri

 

 
Pazartesi, 5 Aralık günü, ThePressProject ile işbirliği içinde Wikileaks Türk Enerji Bakanı ve damat Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak e-postalar yayınladı. mesajları Erdoğan hükümetinin 2013 kitle gösterileri karşı bir propaganda mekanizması ve psikolojik savaş organize nasıl diğer şeyler arasında ortaya, ama aynı zamanda heyecan 6.000 hesaplarının bir "ordu", sen amacı iktidar partisi AKP pozisyonları teşvik etmektir. Albayrak muhalefet medyayı kontrol etmek için hükümetin Erdoğan aktif rol gibi görünüyor yanı sıra...
 
 
 

Saygılar…    

 

Özgür Bağımsız Gazeteciler…

 

Bilirsiniz ya Söylenmeyenleri söyleyen Hepimiz biriz Hepimiz gazeteciyiz 

 
 
 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Teknoloji, Bilim Ve De Terör Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir