13 Aralık 2018 Perşembe 03:44:57
» Bu satıştan dolayı yargılanacaksınız

Bu satıştan dolayı yargılanacaksınız

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Bu satıştan dolayı yargılanacaksınız
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 08 Mayıs 2018, Salı 18:18:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

AKP'lilere "Medya organlarını sansüre uğratıyor ve bu organları boğuyorsunuz" tepkisini gösterdi. 

 

 
Barış Yarkadaş, Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satışının durdurulmasını istedi. Yarkadaş, Rekabet Kurumu'nu göreve çağırdı. AKP'liler ise bu çağrıya tepki gösterdi.
 
 
 
"Basın Özgürlüğü" üzerine verdiği araştırma önergesi üzerine TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Barış Yarkadaş, "AKP iktidarı 2019 seçimleri öncesi muhalefetin nefes alabileceği ve kendisini ifade edebileceği tüm alanları bloke ediyor ve kapatmaya çalışıyor. Aykırı ve muhalif tek ses bile duyulmasın diye  ağır bir sansür uygulanıyor" dedi. 
 
 
 
"RTÜK SİTELERE CEZA KESEBİLECEK"
 
 
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen "İnternet sitelerini RTÜK denetimine tabi tutma" yasasını da eleştiren Yarkadaş, "Netflix, bluTV, puhutv, Twitter, YouTube gibi yayın organları Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun denetimine sokuldu. Artık Radyo ve Televizyon Üst Kurulu bu mecralara da cezalar uygulayabilecek" diye konuştu. 
 
 
SANSÜR KAFESİ!
 
 
Üzerinde çeşitli internet sitelerinin logolarının bir kafes içine hapsedildiği görüntünün bulunduğu görseli de milletvekillerine gösteren Yarkadaş, "Bunun adı sansür kafesidir. Twitter'ın özgürlükle özdeşleşmiş olan kuşu artık RTÜK'ün kafesinin içine girmiştir" dedi. 
 
 
Yarkadaş şöyle konuştu: 
 
 
"Dün gece sosyal medyayı da istediğiniz gibi sansüre uğratacak düzenlemelerin adımlarını attınız, bu kanunla özgürlükleri kafese kapattınız. Ama size bu da yetmiyor, interneti kafese kapattığınız gün Aydın Doğan'ın gazete ve televizyonlarını da kendinize yakın olan Demirören Grubuna satın aldırdınız... Ve böylece medyanın yüzde 70'i tek bir kişinin eline, AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Demirören'in eline geçti...  AKP'yi destekleyen yayın organlarının oranı yüzde 90'a ulaştı. Burada özgürlükten bahsedemezsiniz, bu düzenin adı "tek adamın tek sesli düzeni"dir. 
 
 
"CİNAYET İŞLEDİNİZ; SUÇLUSUNUZ!"
 
 
Yarkadaş'ın bu sözlerine itiraz eden AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz "Satmasaydı, satmasaydı" diye tepki gösterdi.  Yarkadaş ise sözlerini şöyle sürdürdü:
    
 
"Basında yarattığınız tekelleşme, halkın haber alma ve kamuoyunun özgürce oluşma hakkını ortadan kaldıracaktır. Gazetelerin dağıtım ağı tek bir partinin eline geçmiştir, bu da muhalif yayınların halka ulaşmasını engelleyecektir. Yarattığınız bu medya ortamı yüzünden binlerce gazeteci daha işsiz kalacaktır. Tekelleşme haberin ve gerçeğin ölümü demektir. Bir cinayet işlediniz beyler, size bu cinayeti iktidarı kaybetme korkunuz işletiyor! İktidarı kaybetme korkunuz yüzünden işlediğiniz bu cinayetle tarih önünde anılacaksınız ve suçlu olarak yaftalanacaksınız."
 
 
REKABET KURUMU'NU GÖREVE ÇAĞIRDI
 
 
AKP'lilerin tepki gösterdiği sözlere Yarkadaş şu şekilde karşılık verdi:
 
 
"Bu suçları neden işlediğinizi biliyoruz. Hâkim ve savcıları parti kadrolarından atıyorsunuz. Danıştay Başkanının kızına jet torpil yapıyorsunuz. Hâkimlerin ve savcıların AKP'lilerden oluştuğunu kamuoyu bilmesin diye medya organlarını sansüre uğratıyor ve bu organları boğuyorsunuz.  Buradan Rekabet Kurumu'na bir çağrıda bulunalım: Rekabet Kurumu, Aydın Doğan'ın elinden zorla alınan ve Demirören Grubuna verdirtilen bu yayın organlarının satışını derhâl durdurmalıdır. Çünkü bu, halkın haber alma hakkının ve rekabet ortamının ortadan kaldırılmasıdır. AKP sadece rekabet ortamını değil adaleti de ortadan kaldırmıştır. Onlara bu yüzden bugün Fatih Sultan Mehmet'in bir sözüyle seslenmek istiyorum. 'Adalet mülkün temelidir' diyoruz, anlamıyorsunuz, belki Fatih'in sözleri kulağınıza bir küpe olur. Bakın, ne demiş Fatih Sultan Mehmet: Bu sözleri size söylemiş: 'Aklı öldürürsen, ahlak da ölür; akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür; adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür.'
 
 
"YARGILANACAKSINIZ"
 
 
Yarkadaş, konuşmasına şöyle devam etti: 
 
 
"Hem adaleti hem devleti öldürüyorsunuz. Yargılanamayacağınız bir düzen kurabilmek adına hâkim ve savcıları il ve ilçe başkanlarından, gençlik kollarınızdan, kadın kollarınızdan seçiyorsunuz. Ama emin olun ki; ne yaparsanız yapın kurduğunuz bu baskı ve dikta düzeni hiçbir şekilde sizin açınızdan zafere ulaşmayacak ve ayakta kalamayacak. Er ya da geç bizlerin mücadelesiyle Türkiye'de adalet yeniden tesis edilecek ve adalet yeniden tesis edildiğinde sizler de adil bir şekilde yargılanma şansına kavuşacaksınız. Çünkü tarih önündeki suçlarınız artık yargılanmayı hak ettiğinizi gösteriyor. Sadece Aydın Doğan'ın elinden medyasını alıp başka bir şirkete devrettirmeniz bile yargılanmanız için yeterli bir sebeptir."
 
 
AKP'Lİ VEKİL GAZETECİLERİ TEHDİT ETTİ
 
 
Yarkadaş'ın konuşması sonrası söz hakkı isteyen AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, CHP'li vekilin Rekabet Kurumu'nu göreve çağırmasını "Otoriterliğin örneği" diye niteledi. Yarkadaş ise "Ben kurumu görevini yapmaya davet ediyorum" cevabını verdi. İnceöz'den sonra söz alan AKP'li Hasan Turan ise "Türkiye'de gazeteciler özgürdür. Avrupa'da gazeteciler sokaklarda baygın bulunuyor" dedi. Yarkadaş bunun üzerine yeniden söz aldı ve Turan'ın sözlerini eleştirdi. Yarkadaş şunları söyledi: 
 
 
"Sayın konuşmacı önergemiz hakkında konuşurken tozpembe bir tablo çizdi, belli ki sarayın çıkardığı majestelerinin pembe gazetesini   okuyarak güne başlıyor. Tabii, majestelerinin gazetelerini okuyup anlatırken diğer yandan gazetecileri tehdit etmeyi de elden bırakmıyor, diyor ki: "Bakın, Amerika'da, İngiltere'de gazeteciler sokak ortalarında baygın bulunuyor, başınıza bunlar mı gelsin istiyorsunuz?" Sayın Konuşmacı, bunları zaten Türkiye'deki gazeteciler yaşıyor. Şu anda 165 gazeteci yazdığı "tweet", yaptığı yorum, attığı başlık yüzünden cezaevinde. AKP iktidarı gazetecilerin üzerinde tam anlamıyla bir Demokles'in kılıcı oldu. Efendim, geçmişte gazeteler kapatılmış. Peki, geçmişte gazeteler kapatıldı diye sizin şimdi gazete kapatma hakkınız mı doğdu? Bunu bir söyleyin."
 
 
"KONUŞTUKÇA BATIYORSUNUZ"
 
CHP'li Yarkadaş, AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan'a cevap verdiği konuşmasını şöyle tamamladı: 
AKP'li yöneticiler hâkim yapılmıyormuş. Sadece benim tespit edebildiğim 116 hâkim ve savcı daha geçen gün atandı. Milletvekili adaylarınız, belediye başkanı adaylarınız şu anda koltuklarına oturdular. Neyle? Kırk saniyelik bir mülakatla. Kim yaptı bu kırk saniyelik mülakatı? Basri Bağcı, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı. Beyefendiyi ödüllendirmek için AİHM'e göndermek istediniz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi "Basri Bağcı'nın hukuki birikimi yetersizdir." dedi ve geri gönderdi. Ne yaptınız onun için? Hemen bir ödüllendirme mekanizmasını devreye soktunuz, dediniz ki: "Kırk saniyede yüzlerce AKP'liyi hâkim yaptınız, o hâlde ödülün Yargıtay üyeliğidir." İşte sizin anlayışınız budur. Tek parti döneminde olup bitenleri anlatıp sanki Türkiye'de şu an her şey güllük gülistanlıkmış gibi bir tablo çizmeyin, aslında konuştukça batıyorsunuz."
 
 
BASRİ BAĞCI'DAN AÇIKLAMA
 
 
Öte yandan, Yargıtay Üyesi Basri Bağcı,  Barış Yarkadaş'ı arayarak, "AİHM'e çağırıldım ancak yargıç olarak atanmadım. AİHM'e çağrılmadığım bilgisi doğru değil" ifadesini kullandı. Yarkadaş da bu görüşmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir