10 Aralık 2018 Pazartesi 08:30:57
» Burası Tayyipistan olduğuna göre 'Teşekkür' mesajından dolayı 6 yıl hapiste normaldir...

Burası Tayyipistan olduğuna göre 'Teşekkür' mesajından dolayı 6 yıl hapiste normaldir...

Rogg & Nok; Fikirler ve düşünceler baskı altına alınırsa "fikir ve düşünce bir balon gibidir" bu balon sıkıştırılırsa genleşme kat sayısı hesaplanmaz ise bu balon parlar ve bu patlayış nükleer bombadan daha fazla etki meydana getiri, bu balonun içindeki hava ne olursa olsun genleşme kat sayısı hesaplanarak yavaş yavaş boşatmak gerekir o çıkan havayı bazıları tarafında Absürt olarak görünse de ( Kelimenin Türkçe karşılığı "saçma" dır. Mantık kurallarına aykırı, insan beyninin herhangi bir anlam ve ifade getiremediği durumlarda absürt olarak açıklanabilir.) o fikir ve düşünceleri yine fikir ve düşünce yolu ile yapılabiliyorsa yapılmalıdır fakat baskı altında olan fikir ve düşünceler düşünce ve fikir ölçüsünde kalmaması ve kargaşa yatılması içi bu tür olgular diktatör yönetiminde olur ve bu kargaşaya engel oluruz dense de sonunda engel olunmayacak eylemsel durumlara ülke getirilir... İşte dünya ve Tayyipistan'ın trajikomik hukuk skandalı: Semih Özakça ve Acun Karadağ'ın beraat ettiği davada ceza alan 'Liseli Dev Genç'e binlerce teşekkür' paylaşımı, örgüt içinde yer aldığının kanıtı sayıldı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Burası Tayyipistan olduğuna göre 'Teşekkür' mesajından dolayı 6 yıl hapiste normaldir...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 23 Aralık 2017, Cumartesi 12:04:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi, KHK ile atıldığı işine geri dönebilmek amacıyla 290 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen'e 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçesini açıkladı. Gülmen'in iddianamede anlatılan basın açıklaması, oturma eylemi ve açlık grevi eylemlerini örgüt talimatı doğrultusunda gerçekleştirdiğine dair yeterli kanıt elde edilemediği belirtilen kararda, açlık grevi eyleminin tek başına suç olmadığı kaydedildi.

 

Mahkeme, iki tanığın beyanları ile Gülmen'in sosyal medyada paylaştığı 'Liseli Dev Genç'e binlerce teşekkür' mesajı ile Eylem Ataş adlı kişinin fotoğrafının yer aldığı mesajın suça kanıt olduğunu belirtti.

 

'BASIN AÇIKLAMASI VEYA AÇLIK GREVİ SUÇ TEŞKİL ETMEYEN EYLEMLER'

 

 

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 33 sayfalık gerekçeli kararında, "basın açıklaması, oturma eylemi veya açlık grevinin münhasıran ayrı bir suç teşkil etmeyen eylemler oldukları" vurgulandı.

 

Kararda, mahkemenin yaklaşık 5 ay tutuklu yargıladığı Özakça'nın örgüt mensubu olduğuna ilişkin delil olmadığı belirtilirken, şu ifadeler kullanıldı:

 

"Münhasıran suç teşkil etmeyen bu eylemin örgüte yardım suçunu oluşturması için, kişinin örgüte yardım etme kastıyla hareket etmesi zorunludur. Bu kasıtla eyleme başladığı ortaya konmayan bir kişinin eylemine sonradan farklı grup, kişi ve örgütlerin destek vermesi ya da sahip çıkması bu zorunluluğu değiştirmez. Eylemin bu andan itibaren suça dönüşmesi için de kişinin en azından o andan itibaren örgüte yardım etme kastıyla eylemine devam ettiğinin her türlü şüpheden uzak, somut ve inandırıcı deliller ile ispatlanması zorunludur."

 

İKİ İTİRAFÇI, İKİ MESAJ

 

Mahkeme, Nuriye Gülmen'in yaptığı açlık grevi ve oturma eylemi konusunda da Semih Özakça ile aynı değerlendirmelerde bulundu. Ancak Gülmen ile ilgili iddianamede, sanığın DHKP/C'nin Eskişehir yapılanması içinde faaliyet gösterdiğine dair bir iddianın mevcut olduğu ifade edilen kararda, itirafçı tanıklar Berk Ercan ve Fatih Solak'ın, "Nuriye Gülmen'in örgüt üyeliği kapsamında tutuklu kalıp tahliye olduktan sonra cezaevinde yaşadıklarına dair özgeçmiş raporu hazırlayıp örgüte sunduğunu, sanığın Eskişehir ilinde örgüt içerisinde faaliyet gösterdiğini, tanık Fatih Solak'ın örgüte katılmasına ön ayak olduğunu, Eskişehir ilindeki örgüt üyelerine ve sempatizanlarına ideolojik eğitim verdiği" yönündeki beyanlarına dikkat çekildi.

 

Gülmen hakkında toplam iki kez silahlı terör örgütü üyeliği, iki kez silahlı terör örgütü propagandası ve bir kez halkı kanuna aykırı toplantı veya yürüyüşe özendirmek ya da kışkırtmak suçlarından dava açıldığı anımsatılan kararda, şu sonuca varıldı:

 

"Tanıklar Berk Ercan ve Fatih Solak'ın sanığın örgüt üyesi olup örgüt içerisinde faaliyet gösterdiğine dair beyanları, terör örgütünün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini övme, meşrulaştırma ya da bu yöntemleri teşvik etme niteliği bulunmadığından münhasıran propaganda suçunu oluşturmamakla birlikte terör örgütü ile bağlantılı olduğu değerlendirilen kişi ve kurumlarla ilgili paylaşımları (04 Aralık tarihli 'Liseli Dev Genç'e binlerce teşekkür' içerikli paylaşım, terör örgütlerince sahiplenildiği belirtilen Cemhe Heval kod adlı Eylem Ataş adlı kişinin fotoğrafının yer aldığı 29 Kasım 2016 tarihli paylaşım) birlikte değerlendirildiğinde sanığın bu eylemlerinin bir bütün halinde örgüt hiyerarşisinde yer alarak örgüt içinde faaliyet göstermek ve bu suretle TCK'nın 314/2. maddesinde düzenlenen silahlı terör örgütü üyeliği suçunu oluşturduğu sonucuna varılmıştır."

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Adalet Ve Terör Oluşumunu Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir