25 Haziran 2019 Salı 11:37:17
» CHP’li İzmir Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Aksoy: “Belediyecilik meslek haline getirilme

CHP’li İzmir Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Aksoy: “Belediyecilik meslek haline getirilme

CHP’li İzmir Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Aksoy: “Belediyecilik meslek haline getirilmemeli, belediye başkanlığı hizmet için yapılır; biz hizmet etmeye geleceğiz. 2 dönem sözümüz var, sonra bayrağı yeni arkadaşlara teslim edeceğiz.”
Paylas
CHP’li İzmir Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Aksoy: “Belediyecilik meslek haline getirilme
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Türkiye - 03 Ocak 2019, Perşembe 01:32:33
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

CHP’li İzmir Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Aksoy: “Belediyecilik meslek haline getirilmemeli, belediye başkanlığı hizmet için yapılır; biz hizmet etmeye geleceğiz. 2 dönem sözümüz var, sonra bayrağı yeni arkadaşlara teslim edeceğiz.”

İsmi ilçenin en güçlü aday adayı olarak anılan Aksoy, CHP’li Menemen Belediyesi’nin görevini teslim alarak uzman kadrosuyla hazırladığı projelerini uygulamaya koymak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İzmir’in Menemen ilçesinin CHP’den Belediye Başkanı Aday Adayı olan Serdar Aksoy, ipi göğüslemeye hazır.

Serdar Aksoy, henüz yerel seçim tarihi açıklanmadan projelerini tamamlayarak aday adaylığını ilk duyuran isim. Seçim çalışmalarına Nisan 2018 itibariyle başlayan Aksoy, Menemen halkıyla sık sık bir araya geldi. Aksoy, esnaf ziyaretleri, mahalle ziyaretleri ve toplantıların yanı sıra sözlü ve yazılı yayın organları aracılığıyla projelerini Menemen halkına ulaştırdı.

BELEDİYECİLİK MESLEK DEĞİL, HİZMET!

Aksoy, aday adaylığını ilan ederken çok uzun dönemler belediye başkanlığının sürdürülmesini doğru bulmadığını, belediyeciliğin bir meslek haline dönüştürülmemesi gerektiğini belirterek 2 dönem sözü verdi. Aksoy, iki dönem sonunda bayrağı yeni isimlere devredeceğini belirtti.

Mevcut Belediye Başkanı CHP’li Tahir Şahin ile dostça bir rekabet sürdüren Aksoy, siyasette vefayı düstur edindiğini kaydederek Şahin ile ilgili “Tüm hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Tahir Şahin benim ağabeyimdir; ancak belli bir süre sonra hizmet için yeni isimlere koltuğu bırakmak gerekir” dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

12 Eylül öncesi Ordu Fatsa’da bağımsız belediye başkanı seçilen Fikri Sönmez’in (Terzi Fikri) belediyecilik ve yönetim anlayışını benimsediğini belirten Aksoy, öncelikle AKP ve MHP’nin temsil ettiği bürokratik, halktan kopuk belediyecilik modelini eleştirerek bu tarz yöneticiliğe karşı halk meclislerini, sonrasında da mahalle meclislerini devreye sokacağını belirtti.

Belediye Başkanı olduğu takdirde şeffaf belediyecilik anlayışının sağlanacağının sözünü veren Aksoy, Halk Meclisleri’nin kurulacağını ve böylelikle ‘söz ve yetkinin’ Menemen halkında olacağını söyledi. Aksoy, oluşturulacak Halk Meclisleri’nde her partiyi ve Menemen’deki her mahalleyi temsil edecek kişilerin yine oylama sonucunda seçileceğini belirtti.

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN BAĞIMLI OLMA ÖZGÜR OL!

Aksoy, “Sağlıklı nesiller için bağımlı olma özgür ol” sloganıyla uyuşturucuya karşı mücadelede de vatandaşın yanında olacağının sözünü veriyor.

Menemen’e Bağımlılıkla Mücadele Merkezi kuracaklarını ifade eden Aksoy, projeyle ilgili “Bu projede ilk adım koruyucu ve önleyici çalışmalar yürütmek ve toplumsal bilinci yükseltmektir. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimleri ile merkezimizde sürekli eğitimler yapacağız. Gençlerimizi bağımlılıktan korumak için spor, sanat, iş atölyeleri, istihdam imkanları sağlayacağız. Bu konuda ailelere psikolojik destek ve danışma hizmeti vereceğiz. Bağımlı bireyleri psiko-sosyal destekle tıbbi tedaviye yönlendireceğiz. Bu aşamada ilk randevu, refakatçi eşliğinde ulaşım ve muayenenin gerçekleşmesi aşamasında uzman ekiplerimiz yanlarında olacak. Tedavi gören bireylere sosyal destek, öğrenci ise eğitiminin devamı, yetişkin ise istihdam sağlayarak sosyo-ekonomik devamlılık sağlayacağız. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı kaderiniz değil. Gelin birlikte mücadele edelim” ifadelerini kullandı.

HER ALANDA PROJE, HER ALANDA GÜÇLÜ KADRO

  • MENEMEN TARIM VE HAYVANCILIK KOOPERATİFİ:

Menemen’in bir tarım ve hayvancılık şehri olduğunu kaydeden Aksoy, “Menemen, yoğurt, süt, peynir, ıspanak, çilek, üzüm, Antep fıstığı, bal ve diğer ürünleri ile tanınırken bugün neredeyse Menemen’imizde tarım ve hayvancılık bitmek üzere. Tarım ve hayvancılığı yeniden ayağa kaldırmak için Menemen Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi’ni kuracağız. Atıl durumdaki mera ve tarım arazilerini proje içine alarak tarımsal üretime yeniden kazandıracağız. Vahşi sulamadan damlama ve yağmurlama sistemine geçerek, modern sulama yöntemini sağlayacağız.” dedi.

  • KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ:

Aksoy, kadınlarla ilgili pozitif ayrımcılık yapacaklarını kaydederek bunu Kadın Dayanışma Merkezleri açarak hayata geçireceklerini ifade etti. Aksoy, Merkez’de kadınlara ekonomik, sosyal ve psikolojik destek verilirken şiddete maruz kalan kadınlara ise hukuksal ve sosyal destek sunulacağını belirtti. Aksoy ayrıca, Merkez’de kadınlara nakdi yardım, gıda ve giyim yardımının yanı sıra kreş ve oyun bahçeleriyle hizmet verileceğini, gebelikte kadın sağlığının yakından takip edileceğini ve doğumdan itibaren çocukların 14 yaşına kadar bakım ve psikolojik takiplerinin yapılacağını ifade etti.

  • SOKAK HAYVANLARI MAHALLEMİZİN SAKİNİDİR

Menemen’de iki adet Özgür Hayvan Barınağı kuracaklarını ifade eden Aksoy, hayvanların doğal ortamlarından koparılmadan korunacağını, bunun veteriner hekimler ve gönüllülerle sağlanacağını belirtti. Gezici Hayvan Hastanesi kuracaklarını ifade eden Aksoy, sorunu olan sokak hayvanlarına yerinde müdahale edeceğini ve HAYTAP ile organize çalışacaklarını söyledi.

 

 


Ali Haydar Çelebi
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir