19 Eylül 2019 Perşembe 12:16:17
» Devletin seçim bahçedeki sırı: İstanbul’da tespit edilenler şaibe getiriyor, bu iptale götürürmüş.

Devletin seçim bahçedeki sırı: İstanbul’da tespit edilenler şaibe getiriyor, bu iptale götürürmüş.

Evet son darbe son atak devletten gelmişti buda devletin bahçedeki sırrı olarak görmek gerekir. Çünkü İstanbullu kaybetmek demek siyasi rant sağlamanı sonu demektir. Bu rantı kaybetmemek için ve de önceki dönemde yapılan yolsuzlukların bilinmemesi için yapılan siyasi satranç oyununda kimin galip çıkacağı belli. Ama oyunda satranç tahtasındaki piyonlar başarılı olmaz ise devletin bahçesinde oynanana bu oyun tahtası devirmek gerekir. Ve böylelikle bununda bu millete zarları ve çıkacak kaos ortamı önce kime yarayacak? İşte bunu bilen biliyor. Ve böylelikle rant düzeni ve yolsuzluklar devam edecek halk en büyük metropol olan İstanbul’da kargaşa yaratılacak. Bunu emareleri seçimin sonuçlandığı gün telefon ile silahlanmanın önemini anlatan bazı kişiler mevcuttu bu kişiler telefon ile taraftarlarını AKP yönünden silahlanmamız gerekli diye uyarmışlardı… Kıvılcım çıkmasının bekleyen bu kesime verilen talimatlar ile oluşan ortamın son aşamasına geliyoruz. Tavsiyemiz soğuk kanlılığımızı bozmadan ve satranç tahtası devrilmeden bu oyunu bitmesini sağlayacak sağ duyuya hakim olmamızdır… Yoksa İstanbul başta olmakla birlikte birçok İl ve ilçeye yayılacak olgular olabilecektir. Ve de bu olgular sonunda ülke Kaos ortamına girecek ve kurtuluşun olanağı artık anlaşılacaktır… İşte bunu başlangıcı ve sondur. Durdurulmasa sonucu endişe verici bir duruma gelmesi hiç istemediğimiz bir durum olacaktır… Bir kişin bildiği sır iki kişinin bildiği özgür bağımsız medyadır… Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul’da tespit edilenler usulsüzlük noktasında şaibe getiriyor. Aslında samimi bir davranış olsa, bu iptale götürür" dedi. Aşağıdaki haber sizin kararınıza bırakıyoruz biz medya olarak uyarı görevimizi yapmakla mükellefiz...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Devletin seçim bahçedeki sırı: İstanbul’da tespit edilenler şaibe getiriyor, bu iptale götürürmüş.
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 10 Nisan 2019, Çarşamba 06:34:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı, gündemi değerlendirdi.

Değerlendirmelerinde “13-14 bin oyla seçim mi kazanılır” şeklindeki açıklamasına değinen Erdoğan, “Burada itirazlar üzerinde bir şey konuşuluyor. İtirazlar üzerinde konuşulurken, İstanbul gibi bir şehirde, 11 milyona yakın seçmenin söz konusu olduğu bir şehirde, 30 binle başlayacak, süratle iş 13 bine kadar düşecek. Neyle? Yapılan itirazlarla. Ne yapalım biz bunun peşini mi bırakalım? İtirazlar devam edecek. Nihai karar mercii YSK. YSK verir kararı, isterse 1 oy olsun. Orası bu kararı verdiği zaman, ‘eyvallah o zaman başım gözüm üstüne’ dersin. Ama nihai merci neresi, orası.” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz geçmişte benim bir milletvekili adaylığım söz konusu olmuştu. İstanbul’da İl Seçim Kurulu bana mazbatamı verdi, ben milletvekili mazbatasını aldım, tercihli seçim sisteminin olduğu dönemde. O zaman bir arkadaşımız kalktı, ki benim altımda, ben il başkanıyım o ilçe başkanı, onu getirdik aday yaptık, listeye de koyduk. Sonra Ankara’dan YSK’ya başvurdular. YSK’ya başvurmak suretiyle benim milletvekilliğimi elimden aldılar. Tamam dedik kabul ettik.”

'ŞU ANDA BUNLAR BUNU HAZMEDEMİYOR'

Milletvekilliğini elinden aldıklarında mazbatasını aldığını, elinde olduğunu ifade eden Erdoğan, “Mazbatayı iptal ettiler. Şimdi burada İstanbul gibi bir şehirde benim vatandaşım, halkım, ‘benim kalbimin mutmain olması lazım, nereye itiraz yapılacaksa yapılsın’ diyor. 13-14 bin oy fark olduğu zaman seçilmez gibi bir ifade söz konusu değil. Gelin tam manasıyla itirazları ortadan kaldıralım, şaibe şu bu kalmasın, YSK da noktayı koysun, biz de öper başımıza koyarız. Ama şu anda bunlar bunu hazmedemiyor. İtirazları hazmedemiyor. ‘Neye itiraz ediyorsun?’ Niye itiraz etmeyelim ki? Sonuna kadar işin takipçisi oluruz. YSK kararını verdikten sonra da iş biter.” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de bunun örnekleri olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Yalova seçimleri oldu, CHP. Aynı şekilde Ağrı seçimleri oldu, malum. ABD’de bakıyorsun iş öyle bir şey ki, itiraza bile bırakmıyor. Öyle eyaletler var ki yüzde 1 fark varsa tekrar sayılıyor. Bazı eyaletler var yüzde 2. orada da tekrar sayılıyor. Bunlar yapılıyor. Bizimkiler hazmedemiyor. Aynı şey Avusturya’da oldu.” ifadelerini kullandı.

'TEŞKİLATIMIZDA SANDIĞA HAKİMİYETTE EKSİKLİK OLABİLİR'

Sandık güvenliğine yönelik partisine yönelik de özeleştiri de bulunan Erdoğan, "Teşkilatımızın içerisinde sandıklara tam manasıyla hakimiyette, eksiklikler, kusurlar olmuş olabilir" diyerek şu açıklamayı yaptı: 

'ASLINDA SAMİMİ BİR DAVRANIŞ OLSA BU İPTALE GÖTÜRÜR'

— Teşkilatımızda sandıklara tam hâkimiyette, eksikler kusurlar olmuş olabilir. Bu konuda çok iddialı konuşamam. Ama şunu bilmemiz lazım, son bir yasal düzenlemeyle, bir defa sandık kurulları, sandık başkanları kamu görevlilerinden oluşur. Burada, öyle şeyler olur ki, İstanbul’da, bakıyorsunuz, belediyenin personeli, işçi sandık kurulu başkanı olmuş. Bazı yerlerde asker üye. TSK’da görevli, sivil personel de olsa, orada sandık kurulu başkanı olamaz. Bunları tespit etmiş durumda arkadaşlarımız. Tabii bunlar, işe usulsüzlük noktasında şaibe getiriyor. Aslında samimi bir davranış olsa, bu iptale götürür.

'KENDİNE GÖRE BİR ALGI OPERASYONU YAPMAK SURETİYLE GÜYA BU İŞİ LEHİNE ÇEVİRECEK'

Büyükçekmece’de adaylarının Mevlüt Uysal’ın aynı zamanda hukukçu olduğunu belirten Erdoğan, “Şimdi, Mevlüt Bey bana öyle şeyler söylüyor ki ben tabi şaşırdım. Ben Mevlüt’e kendime inandığım kadar inanırım. Diyor ki mesela boş arazide, apartman var, orada seçmen başka yerden taşıma sistemiyle getirilmiş, adres orası gösteriliyor. Onu geç, iki katlı bir bina. Bina dört kat gösterilmiş, dört kat gösterilen binada seçmenler… İşte bunlar, ciddi manada, seçime ciddi manada bir şaibenin karıştığının ispatları. Ve bunu da tevsik ediyorlar.” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

— Şimdi bu tevsik edildikten sonra… Orada bir defa, birinci derecede, İlçe Seçim Kurulu, seçimin yenilenmesini getiriyor. İki, aynı zamanda Büyükşehir’i getiriyor. Büyükşehir’de fark daha büyük. Benzer şeylerin Maltepe’de olduğu da söyleniyor. Şimdi, geçersiz oylar noktasındaki çalışmalarda da buna benzer birçok şeyler vardır, bilemiyorum. Şimdi mesela, bugün açıklama yapıyor muhalefetin başındaki zat…

- Benim için, İçişleri Bakanıyla, Adalet Bakanıyla ne görüştün diyor… Ya ben bu ülkenin Cumhurbaşkanıyım. Ve şu anda devletin başıyım. İçişleri Bakanı da, Adalet Bakanı da benim kabinemin üyeleri. Ben onlarla her zaman her yerde her şeyi görüşebilirim ya. Ne görüştüğümü ben sana mı anlatacağım? Kaldı ki ben aynı zamanda bu partinin genel başkanıyım. Öyle de bir özelliğim var.

— Böyle cahilane, hiç düşünmeden, böyle kendine göre bir algı operasyonu yapmak suretiyle güya bu işi lehine çevirecek. Böyle bir saçmalık olur mu ya? Geçenlerde bir açıklaması var, o da enteresan. ‘O benim cumhurbaşkanım değil’ diyor. Şimdi ben cumhurun başkanıyım. Ve cumhurun başkanı olmam da yeni anayasa değişikliğiyle tevsik edilmiş.

— Ne diyor bu? Yeni Anayasa değişikliğiyle hem partisinin hem cumhurun başı olur, faaliyetlerini beraber yürütür diyor. Şimdi herhalde bu, bir defa anayasa değişikliğinden bile herhalde haberi yok ki, bunu kalkıp bu şekilde söyleyebiliyor.

'ÖNÜMÜZDEKİ TERÖR SORUNUNDAN TAVİZİMİZ ZATEN OLMAYACAK'

Kısa vadede önceliklerinin ne olacağı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Moskova’da Üst Düzeyli İstişare Konseyi ile başladıklarını söyledi. Bunun içinde siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel her şeyin olduğunu belirten Erdoğan, önümüzdeki süreçte bunların hepsinin olacağını ifade etti..

 Bolivya Devlet Başkanı’nın Türkiye’ye geldiğini, Burkina Faso Devlet Başkanı’nın geleceğini söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Bu aralar kabullerimiz var ve arkasından da bizim bazı seyahatlerimiz olacak. Bu arada yine, birçok iş adamları dünya devleri vesaire, onların bizden ziyaret talepleri iş görüşmeleri noktasında talepleri vardı, tabi onlar da gelecekler görüşmelerimiz olacak. Temennim odur ki yatırım vesaire bu tür şeylerde atılacak adımlarla da hemen bir defa önümüzdeki terör sorunundan tavizimiz zaten olmayacak.”

Terörün üzerine üzerine gitmek suretiyle bölgeyi huzurlu bir hale getireceklerinin altını çizen Erdoğan, bir taraftan da ekonomideki yatırımları tepeden tırnağa hızlandıracaklarını ve yatırımların öncelikli planları olduğunu dile getirdi.

'TÜRKİYE 2019'U ÇOK ÇOK HAREKETLİ, ÇOK CANLI OLARAK GEÇİRECEK'

 “Yatırım olacak ki istihdam olsun, üretim olsun.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle noktaladı: “Böylece ülkemizde tekrar o 15-16 yıl önceki gibi yeni bir heyecanı tüm ülkeye inşallah vermiş olacağız. Ve şu anda da zaten gerek Hazine ve Maliye Bakanlığımızın yapacağı açıklaması var, arkadan Tarım Bakanlığı’yla ilgili geniş kapsamlı bir çalıştayımız olacak, Ticaret Bakanlığı’mızın aynı şekilde. Bunlarla yoğun bir şekilde… Zaten devam eden yatırımlarımız var, bu yatırımlarımızın yoğun bir şekilde açılışlarını inşallah yapacağız. Böylece Türkiye 2019’u çok çok hareketli, çok canlı olarak geçirecek. Bunları da şöyle kısa bir zaman içerisinde açıklamalarını yapacağım. İlgili bakan arkadaşlarım yapacak. Tabi turizmi çok önemli görüyorum. 2019-2020 turizmde bizim hakikaten inşallah patlama yıllarımız olacak.”


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir