19 Temmuz 2019 Cuma 12:07:38
» "Doktorların işine son veremezsiniz"

"Doktorların işine son veremezsiniz"

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Sağlık - 01 Şubat 2018, Perşembe 14:33:20
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
....
Yarkadaş: "Hukuksuzca gözaltına alınan doktorları bu kez de işten atarak sindirmeye çalışıyorlar."
 
 
Barış Yarkadaş, gözaltına alınan TTB Başkanı Raşit Tükel ile TTB yöneticisi Taner Gören'e görevden üç ay uzaklaştırma cezası verildiğini duyurdu. Yarkadaş, Dr. Şeyhmus Gökalp'in işine son verildiğini de açıkladı. 
 
 
Sosyal medya hesabından doktorlara yönelik gelişmeleri duyuran  Barış Yarkadaş, "AKP'nin  muhalif doktorlara yönelik uygulaması tam bir aydın kırımıdır" ifadesini kullandı.
 
 
AKP'YE ÇAĞRI YAPTI
 
 
"Görevden uzaklaştırma ve işten atma kararını derhal geri çekin" çağrısı yapan Yarkadaş, "Henüz ifadeleri bile alınmamış olan doktorlara 'hüküm giymiş kişi' muamelesi yapamazsınız" tepkisini gösterdi. 
 
 
Yarkadaş sosyal medya hesabında ise şu görüşleri paylaştı:
 
 
"AKP talimat verir de İstanbul Üni. Rektörlüğü durur mu! İÜ yönetimi, TTB Başkanı Raşit Tükel hakkında, gözaltına alındığı gün, üç aylığına görevden uzaklaştırma kararı almış... Yazıklar olsun bu kararı alanlara! Onlar; mesleğin onurunu değil, iktidarı savunmanın utancını yaşayacaklar!
 
 
İÜ'de Tükel'i görevden uzaklaştırma kararına imza atan yöneticiler; şunu unutmayın ki; Raşit Tükel üniversitenizde en yüksek oyu alarak Rektörlük hakkını kazanmıştı.  Sandıkta yenemediğiniz ve hakkını gasp ettiğiniz Tükel'e hukuksuzluklarınızla da başeğdiremezsiniz! Yaptığınızın adı tam anlamıyla fırsatçılıktır!
 
 
İÜ'nün 'fırsatçı' yönetiminin  yüz kızartıcı bir kararı ise şu: TTB yöneticisi, Prof. Dr. Kardiyolog Taner Gören de İÜ'nün kararıyla görevinden üç ay uzaklaştırılmış.. Hem de gözaltına alındığı sabah... AKP, Taner Gören'e Yaşar Kemal'in, Vedat Türkali'nin doktoru olmanın bedelini ödetiyor...
 
 
Ya Merkez Bankası'na ne demeli!  TTB yöneticileri arasında bulunan Dr. Şeyhmus Gökalp'in Diyarbakır Merkez Bankası'ndaki işine son verildi. Ayıptır ayıp! Dr. Gökalp hangi yüz kızartıcı suçu işledi de görevine son verdiniz? Muhaliflere düşmanca davranmayın!
 
 
AKP'nin Hipokrat yeminine bağlı kalan doktorlara uyguladığı baskının adı; AYDIN KIRIMIDIR! AKP, yaşatma misyonuna sahip çıkan doktorları hedef alarak, topluma gözdağı vermeye ve sindirmeye çalışıyor. Oysa ki; aydın düşmanlığı hiçbir iktidarı yaşatmadı!"
 
 
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SKANDAL MESAJ​
 
Yarkadaş, doktorlara yönelik düşmanca tavrın bununla sınırlı olmadığını belirterek İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün bilgisayarlarına yüklenen bir mesaja da dikkat çekti. 
 
 
Yarkadaş, "İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, bilgisayarlarını açtıklarında "TTB yönetimi milletten özür dilemelidir" mesajıyla karşılaşıyorlar. Türkiye, böyle düşmanca bir tavra, hiçbir zaman şahit olmadı. AKP, kendisiyle birlikte emrindeki bürokratların da akıl sağlıklarını yitirmesine neden oldu" dedi. 
 
 
Barış Yarkadaş, konuyu TBMM gündemine taşıdığını da ekledi. Yarkadaş, konuya ilişkin sorularının Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanmasını istedi. 
 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş ve Terörü Sahada İzleyen Sanal Ortamda Görülen Yüzünü Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir