19 Eylül 2019 Perşembe 04:10:41
» Dünya nerede biz neredeyiz bakınız labaratuarda 'genetiği değiştirilmiş köpek' üretilmiş...

Dünya nerede biz neredeyiz bakınız labaratuarda 'genetiği değiştirilmiş köpek' üretilmiş...

Evet, Dünya nerede biz neredeyiz bakınız bizler Allahverdi biz aldık derken yıllardır biriktirdiğimiz bilim ve teknolojiyi unuturken veya bir şeytanın azına barken dünya neler ile uğraşıyor. isterseniz hiç bakmayın belki öğrenmekte günümüzde günah sayılır. Halbuki bilim Çin'de bile olsa gidip bulu demişler. Onlar demiş bizimkiler dinlememiş. hikayemizdeki işte bizim Memiş'ler şimdi nerede imişler. Burası Türkiye olduğunu düşünmeden bu haberi veriyoruz ilginizi çeker mi, çekmez mi? Bilemiyoruz çünkü bizler teknolojiyi takip ediyoruz ama sizlerden bazıları şeytanı işte tüm sorun burada.. sorunları çözmek için Atatürk gibi düşünün... belki sonunuz hayırlı olur ama bazılarınız sizler bir kere "evet" çektiniz ve hala çekiyorsunuz... Dünya sizlerden uzakta yaşıyor bunu bile göremiyorsunuz...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Dünya nerede biz neredeyiz bakınız labaratuarda 'genetiği değiştirilmiş köpek' üretilmiş...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Teknoloji - 17 Temmuz 2017, Pazartesi 01:19:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Lun Lun (Ejderha) takma adı verilen köpeğin dünyaya geldiği SinoGene şirketinin Pekin’deki laboratuvarını ziyaret etti ve Çinli bilimcilerle bir araya geldi. Laboratuvarı gezen Sputnik muhabirleri, sadece Lun Lun ile değil, ona tıpatıp benzeyen iki klon köpekle daha karşılaştı.

 

VE KARŞINIZDA, 'LUN LUN'

 

Küçük steril odada taşıyıcı anneleriyle birlikte kalan 3 köpek yavrusunun annelerinin genlerini taşımadıkları, SinoGene şirketinde özel olarak yetiştirilen Pingo (elma) cinsinden bir köpekten klonlandıkları anlaşıldı. Çinli bilimciler, testlerin 3 köpeğin yüzde 99,9 oranla birbirilerine benzediklerini açıkladı.

 

Genleri değiştirilmiş köpeklerin dış görünüm ve davranış şekli olarak diğer yavru köpeklerden farklı olmadığı anlaşıldı, her üçü, kendilerini ziyaret için gelen insanlara doğru koşarak kendilerini sevdirdi.

 

Çinli yetkililer, bir deney çerçevesinde 10 köpek üretmeye çalıştıklarını, ancak sadece 2 köpeğin genetiğinin değiştirilebildiğini, bazen de yapılan denemelerin belirsizlik faktörü nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanabildiğini anlattı. Yetkililer, klon köpeklerin üreme güçlerini koruduklarını ve 10 aylık olduklarında çiftleşmeye başlayabildiklerini, planlanan gen değişikliklerinin bir sonraki nesle taşındıklarını belirtti.

 

'SÜPER KÖPEK Mİ, DEĞİL Mİ' TARTIŞMASI

 

Klon köpeklerin kanlarındaki yağ oranının yüksek olduğunu aktaran uzmanlar, köpeklerin yaşamının tedaviye ve beslenme şekline bağlı olduğunu ifade etti. Bazıları şimdiden Lun Lun’a ‘süper köpek’ dese de şirket çalışanları bu konuda aynı fikirde olmadıklarını söyledi. Süper köpeklerin çok gelişmiş hareket ve koku alma kabiliyetine sahip olabildiklerini ve özel bir takım işlerde kullanılabildiklerini söyleyen bilimciler, kendilerinin genleri revize etme yöntemiyle yarattıkları köpeklerin, ileride insanlarda olan hastalıklara yakalanabildiklerini ve bu nedenle ‘süper köpekler’ olmadıklarını vurguladı.

 

'AMAÇ, ARAÇLARI MEŞRU KILAR'

 

Çinli bilimciler, genetiği değiştirme teknolojilerinin tıp biliminin gelişmesi bakımından büyük önem taşıdığını, bu teknolojilerin sayesinde çeşitli ödemlerin ve genetik hastalıkların tedavi edilebildiğini ifade etti. SinoGene Genel Müdürü Mi Dzidun, “Hayvan modellerinde ilaçların güvenli olup olmadıkları ve gösterdikleri etkiler araştırılabiliyor. Daha önce bu tür deneylerde çok az sayıda köpek kullanılırdı, zira köpeklerin genlerini değiştirme süreci oldukça karmaşık. Bu araştırmaları, köpeklerde ve insanlarda hastalıklarının benzer şekilde geliştikleri ve iki türün genlerinin de benzerlik gösterdiği için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Şirket çalışanlarının köpeklerin üzerinde ateroskleroz, otizm, kas distrofisi ve diyabet gibi hastalıkları denedikleri anlaşıldı. Uzmanlar, bu deneylerin sayesinde hastalıkların ortaya çıkma risklerinin, belirti sıklıklarının, önleme ve tedavi yöntemlerinin araştırılabildiğini kaydetti.

 

'GELECEĞE DÖNÜK PLANLAR YAPABİLECEĞİZ'

 

Şirketin uzmanları, yaptıkları araştırmaların bir sonraki adımında genetiği değiştirilmiş kedileri dünyaya getirmek olduklarını söyledi. Dzidun, “Ancak şu anda gerekli teknolojiler elimizde yok, ayrıca deneyim ve bilgi birikimi yamamız gerekir, o zaman ileriye dönük planlar da yapabileceğiz. Bu bilgilerin sayesinde ileride tüm Kedigiller ailesinde ve özellikle Amur kaplanı, bazı leopar türleri ile ilgili araştırmalar yapabilir duruma geleceğiz” diye konuştu.

 

Çinli yetkili, şirketin araştırmaları konusunda açıklık ilkelerine bağlı olduğunun ve bilimin gelişmesi için buluşlarını dünya toplumu ile paylaşmaya hazır olduğunun altını çizdi.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Araştırma grubu tarafından alınan Sputnik News Doğu savaş Kolunun verdiği yorumsal Ham Haberler...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir