23 Ağustos 2019 Cuma 15:24:48
» Gülen'in iadesi gündemlerinde yokmuş !!! Zaten olsa idi Adam olurdu şimdi bir palyaço..

Gülen'in iadesi gündemlerinde yokmuş !!! Zaten olsa idi Adam olurdu şimdi bir palyaço..

Tarih 18.11.2018 işte haberimiz: Batı savaş kolu lideri olan ABD Başkanı Donald Trump, "Fethullah Gülen'in iadesi gündemimizde yok" dedi... Bu adada Dış işlerine boş gözler ile bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Amerika ile olan ilişkilerimizi 20'sinde Washington'a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz" dedi. Unutmayalım 24 Aralık onların Noel günü onlara 4 gün önce " Merry Christmas" demesi için gidiyor. Artık gerisini siz düşünün...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Gülen'in iadesi gündemlerinde  yokmuş !!! Zaten olsa idi Adam olurdu şimdi bir palyaço..
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Özel Haber - 23 Aralık 2018, Pazar 12:35:51
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRME ARZUSUNDAYIZ"

 

Reuters'ın aktardığına göre, California'ya gitmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Başkanı, Gülen'in iadesi için yollar arandığı yönündeki haberleri yalanladı.

 

Trump ayrıca, "Erdoğan ile iyi geçiniyoruz, Türkiye ile ilişkileri güçlendirme arzusundayız" ifadelerini kullandı.

 

Evet,

 

Bu adada Dış işlerine boş gözler ile bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Amerika ile olan ilişkilerimizi 20'sinde Washington'a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz" dedi. Unutmayalım 24 Aralık onların Noel günü onlara 4 gün önce " Merry Christmas" demesi için gidiyor. Artık gerisini siz düşünün...

 

Reklamımın  iyisi, kötüsü olmaz Çavuşoğlu, New York'taki temasları kapsamında, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nda, Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya geldi.

 

'İLİŞKİLERİMİZİ GEREN İKİ KONU VAR'

Batı savaş kolu lideri olan ABD ile ilişkileri değerlendiren ve ilişkilerde çalkantılı günler yaşandığının bir gerçek olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, ''Herkes konuyu Rahip Brunson meselesine götürmeye çalıştı ya da bu problemle sınırlamaya çalıştı ama esas bizim ilişkilerimizi geren iki konu var. Bunlardan bir tanesi ABD'nin Suriye'de YPG/ PKK'ya destek vermesi. Aynı örgüt olduğunu bilmesine ve kabullenmesine rağmen, bu iş birliğini de zaruri görmesi gerçekten büyük bir hatadır'' diye konuştu.

 

Menbiç'te üzerinde mutabık kalınan yol haritasının uygulamaya çalıştıklarını, ortak devriyelerin başladığını ancak bu yol haritasının sadece eünbiç ile sınırlı olmadığını belirten Çavuşoğlu, Fırat'ın doğusundaki bölgelerin istikrara kavuşturulmasının da bu yol haritasının bir parçası olduğunu söyledi.

 

Reklamımın iyisi, kötüsü olmaz diyen Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

 

'TERÖRİSSTLERİ BERTARAF EDEBİLİRSEK, OZAMAN İLİŞKİLERİMİZ SAĞLIKLI BİR DÜZEYE GELEBİLİR'

 

 

''Bu konuda birlikte adımlar atabilirsek ve bizim için tehdit oluşturan bu teröristleri buradan bertaraf edebilirsek, o zaman gerçek anlamda ABD ile ilişkilerimiz daha sağlıklı bir düzeye gelebilir. İkinci bir konu da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütüne karşı ve bu terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen'e karşı bizim ulaştırdığımız dosyaların ve iade taleplerimizin bugüne kadar yerine gelmemesidir. Bu da ciddi bir gerginlik sebebi olmuştur. Her iki konuda da biz Türkiye olarak yüzde yüz değil yüzde bin haklıyız.''

 

Dış işlerine boş gözler ile bakan ve  Reklamımın iyisi, kötüsü olmaz diye düşünen  Çavuşoğlu, "Amerika ile olan ilişkilerimizi 20'sinde Washington'a geçerek mevkidaşım Mike Pompeo ile enine boyuna değerlendireceğiz'' dedi.

 

'FBI, ABD'DE BU ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BURADAKİ İHLALERİNİ İNCELEMEYE BAŞLADI'

 

Yalandan kim ölmüş!!! FETÖ'ye karşı ve Fetullah Gülen'in iadesi konusunu en son Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesinde ABD Başkanı Donald Trump'a aktardığını belirten Dış işlerine boş gözler ile bakan ve  Reklamımın iyisi, kötüsü olmaz diye düşüncesi altında Çavuşoğlu, şunları söyledi:

 

''Son zamanlarda FBI, ABD'de bu eli kanlı terör örgütünün buradaki ihlallerini incellemeye başladı. Yani kapsamlı bir soruşturma başlattılar ve bu kapsamlı soruşturmada daha bu aşamasında bu terör örgütünün değişik eyaletlerde Amerikan kanunlarını nasıl ihlal ettiğini, bankaları nasıl dolandırdığını, vergi kaçakçılığını nasıl yaptığını, bunu nasıl profesyonel yöntemlerle yaptığını ve kimleri nasıl kullandığını görmeye başladılar. Bu Amerikalıların bizzat bizlere de söylediği bir bilgidir. Biz de kendilerine gerekli bilgileri veriyoruz. Biz de zaten kendilerine şöyle basit bir soruşturma başlatıp bunların o karanlık yüzünü görmeye başlayacaksınız dedik. Şimdi bu terör örgütünün karanlık yüzünü burada FBI görmeye başladı, soruşturmalarda görüyorlar.''

 

Türkiye'nin sorunlarını aşmak için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan yine yanlış politik çıkarları için siyaset yapmaya çalışan Çavuşoğlu, yaşanan sorunların siyasi yollardan barışçıl bir şekilde çözülmesi için gayret sarf ettiklerini ifade etti.

 

Dış işlerine boş gözler ile bakan ve Reklamın iyisi, kötüsü olmaz diye her zaman düşünen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

'SURİYE'NİN TOPRAKLARINDA GÖZÜMÜZ YOK'

 

''İdlib konusunda Rusya ile imzaladığımız bir muhtıra, Suriye'de oyun kurallanı tekrar değiştirdi ve barış için önemli bir fırsat oldu. Büyük bir felaketi, dramları önlemiş olduk. Arkasından dörtlü zirve, şimdi Astana toplantıları ile bir taraftan bu ateşkesi kalıcı kılmak amacımız, diğer taraftan da siyasi çözüm için anayasa komisyonun oluşturulması için çaba sarf ediyoruz ve tüm bu çabalarda Türkiye, kilit ülkedir. Türkiye en önemli aktördür çünkü herkes de biliyor ki Türkiye'nin herhangi bir gizli gündemi yok. Suriye'nin topraklarında gözü yok. Suriye'nin sınır bütünlüğünü, toprak bütünlüğünü, herkesten daha fazla ve samimi bir şekilde destekliyor.''

 

Irak ile ilgili sözde yanlış politikaların unutdurmak için değerlendirme de bulunan Çavuşoğlu, Irak'ın imarı aşamasında olduklarını ve en büyük miktarı kredi olarak Türkiye'nin vadettiğini ve şimdiden Japonya dahil tüm dünyadan Türk firmaları ile birlikte Irak'ın yeniden inşası konusunda iş birliği yapmak istediklerini dile getirdi.

 

İşte Dış işlerine boş gözler ile bakan ve  Reklamımın iyisi, kötüsü olmaz diye düşünen Çavuşoğlu, şöyle konuşmaya devam etti:

 

ABD'NİN TEK TARAFLI EKONOMİK SALDIRILARI, TÜM DÜNYAYI ETKİLİYOR'

 

''ABD'nin tek taraflı ekonomik saldırıları, kararlar, İran üzerindeki yaptırımlar sadece bizi değil tüm dünyayı etkiliyor, Japonya dahil. Geçen günlerde Japonya'daydım, o yüzden Japonya'yı örnek verdim. Herkesi etkiliyor. Biz tek taraflı bu tür kararları doğru bulmuyoruz, sağlıklı bulmuyoruz. Bölgemizin istikrarı açısında da çok zararlı buluyoruz. Avrupa ve Avrupa Birliği'nin de böyle düşünmesi özellikle önemli. Biz bu yaptırımlara karşı olduğumuzu, başından samimi bir şekilde söyledik. Bizimle ilgili bir istisnanın ortaya çıkması ya da böyle bir kararın çıkması olumlu ama biz sadece kendimizi düşündüğümüz için değil bölgenin istikrarı ve ekonomik kalkınması için bu adımların yanlış olduğunu söylüyoruz ve bu konuda Amerikalılarla görüşmelerimiz devam edecek.''

 

Dövizdeki dalgalanmalara da değinen çok iyi bir reklamcı olduğu biline ve kendini her ortamda lanse eden Çavuşoğlu, ekonomik saldırılardan sonra Londra merkezli özellikle de döviz kurunda ciddi bir dalgalanma olduğunu ifade etti.

 

Mevlüt Çavuşoğlu, ''Aldığımız tedbirler, açıkladığımız yeni paketler ve Hazine ve Maliye Bakanımızın ekibiyle beraber ortaya koyduğu yeni politikalar sayesinde ve verdiğimiz güven ve istikrar sayesinde giderek durum düzeliyor. Her şey bitti dersek rehavete kapılmış oluruz. Esasen bu tür krizlerden de ders çıkararak sistemimizi daha da güçlendirmemiz lazım. Sistemimiz zayıf olsaydı zaten yıkılırdık ama bizim daha dayanıklı, daha güçlü, ekonomimizin de daha güçlü olması lazım. Özellikle de tasarruf yapmasını toplum olarak da ülke olarak da hep beraber öğrenmemiz gerekiyor. Şimdi dövizde yine Türk lirasının değer kazandığını görüyoruz. Dolar, avro düşüyor. İstediğimiz seviyeye yavaş yavaş, birden düşmesi değil ve sağlıklı bir şekilde gitmesi önemli. Yine istatistiklere, rakamlara baktığımız zaman ihracatımız artıyor. Büyümemiz düzenli bir şekilde devam ediyor'' diye konuştu.

 

'BİZİM NE ABD İLE NE DE AVRUPA İLE PROBLEMİMİZ YOK'

 

Yalandan kim ölmüş acaba!

 

Evet,

 

Dış işlerine boş gözler ile bakan dediğimiz  ve  Reklamımın iyisi, kötüsü olmaz diye düşünen Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ile 20 Kasım'da Washington'da yapacağı görüşmeye ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

 

''Özellikle FETÖ konusunda yeni belgelerimizi kendisine vereceğiz, isim listesi dahil başkan Trump'a iletilmek üzere. Diğer taraftan Halkbank ve diğer davalarla iligili konuları da yakından takip edeceğiz ama Münbiç,YPG/PKK gibi güvenlikle iligili konuları ve ikili ilişkilerimizin, özellikle üzerinde durduğumuz konuları ve bölgesel iş birliği ile ilgili konuları da değerlendirme fırsatı bulacağız. Bizim ne ABD ile ne de Avrupa ülkeleri ile bir problemimiz yok. Durup dururken de hiç kimseyle kavga etme diye bir derdimiz yok. Biz her ülkeyle ilişkileri sağlıklı götürmek isteriz ama her ülke de Türkiye ve Türk milletine saygı duymasını bilmeli ve güvenilir bir dost olduğunu göstermelidir.''

 

Bu haberin özeti şu:

 

Dervişe sormuşlar...


- Allah nerededir.


Derviş cevap vermiş;

 

-Allah görünmezdir, Allah Sağınızda, solunuzda aşağınızda, yukarınızdadır...

 

 

Bunu duyan bir çocuk...

 

-Allah yok desene be..

 

Demiş...

 

İşte uzun lafın kısası bunlar Eski ortaklarını almayı düşünmüyorlar, çünkü eski ortakları yasalar önünde ifade verdiği zaman başlarına gelecekleri biliyorlar... Onunu için batarken batmamayı düşünerek bir müddet daha eski ortakları olan şerefsizin üzerinden siyaset yapıyorlar...

 

Dünya ve Batı savaş kolu lideri bu olayları sürüncemede bırakma çabası içindeler...

 

Artık Bundan sonra günah çıkarsalar da "Allah affetsin" deseler de sonlarının yakın olduğunu görüyorlar hep uyardık bizi Türk ulusu olarak Ortadoğu'nun her konuda tampon ülkesiyiz. DÜNYAYA seslendik bizim içimizi bozarsanız dünya kendi kendin yer ve büyük savaşlar patlak verir demiştik...

 

Gerisini siz getirin...

 

Bizde önceden Merry Christmas diyelim çünkü neler olacağının farkında bile değilsiniz biz önceden uyaralım "Bir kişini bildiği sır iki kişini bildiği Medyadır..."

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir