11 Aralık 2018 Salı 11:06:51
» Gündem yaratmak ve kendin gündemde tutmak için konuşmuş... Şaban Dişli'de istifa etmiş...

Gündem yaratmak ve kendin gündemde tutmak için konuşmuş... Şaban Dişli'de istifa etmiş...

Partili diktatör olan Recep Tayyip Erdoğan Nijerya cumhurbaşkanı Buhari ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "3 belediye başkanımızın istifalarını en kısa sürede vereceğine inanıyorum" demiş buda gündem olarak veriliyor. Bizde kendi yorumuz ile gündem yapana destek verelim. ama kızmasın biz bildiğimiz gibi yazacağız... eyer herhangi bir fikri veya danışmanlarının bir fikri yani düşüncesi varsa bize üye olup yazabilirler bizde onları yazılarını yayınlar ve yorumlarımıza katarız. Tabii ki bu cesaret ister... Önce o akıl hocalarına sormaları gerek... kendileri özgür iradeleri ile ne diktatör nede yalakaları karar veremiyor bunu da çok iyi biliyoruz. Ama biz öneriyoruz, kendinizi kendi fikir ve düşünceniz ile savunun ve bunu alışkanlık edinin sonra sizi savunacak kimse kalmayabilir... bu arada haber yayına hazırlanırken bir haber dana geldi Şaban Dişli bu görevinden az önce istifa etti. Korku bacayı sarınca Dişli, istifa dilekçesinde "Partimi ve Sayın genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim" demiş. ne talimat almış bu söylenmedi... Niye milletvekilliği hala duruyor kimi kandırıyorsunuz desek bu sıcak gündemde nasıl olu acaba? Bizden yorumsal haber vermek karar sizlerin. Zor bir karar, millet olmanı onurunu ulus olmanın ve toplum olmanı karı sizleri bekliyor zor ama kolaylaştırmak da sizlerin elinde bununda farkındayız. Umudunuzu kaybetmeden bilimsel verilere dayanarak bu olgudan kurtulabilirsiniz. Mantığınızı kullanın:
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Gündem yaratmak ve kendin gündemde tutmak için konuşmuş... Şaban Dişli'de istifa etmiş...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 19 Ekim 2017, Perşembe 14:09:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eski adı Türkiye, yeni adı Tayyipistan, Nijerya’nın yanında olduğunu her zaman ifade etmiştir. Eski adı Türkiye, yeni adı Tayyipistan, Nijerya’nın Kendi ulusun işlerin hallletmiş gib terörizmle mücadele konusundaki çalışmalarını ve ülkedeki çatışma problemleri hangi anlamda desteklemeye devam edecekmiş? Nijerya’ya silah ithalatı konusunda Eski adı Türkiye, yeni adı Tayyipistan ne gibi adımlar atacakmış dersiniz?

Öncelikle Boko Haram ile ilgili terör mücadelesinde en önemli dayanışmamız Kendi ülkesinde olmaya hava attığı istihbaratmış duydunuz mu?.

 

Evet kendi ülkesinde kendine malif kesim araştırmaktan terör ile uğraşmayan İstihbarat konusunda Nijerya’nın istihbarat örgütüyle bizim MİT’in dayanışması büyük önem arz etmekteymiş. Bir defa her türlü olmayan ve kendi çıkarları için bulunup saklanan sırlar ile bilgi alışverişini yaparak bunların yollarını göstemelik olalarak kesmeleri gerekiyormuş ve buna varlarmş.

 

Diğer konuya gelince, bunların biri Dubai çıkışlı İstanbul üzerinden gitmiş, ama nasıl gitmiş? Neyse devam edelim; diğeri İstanbul çıkışlı 1000 adet av tüfeğiyle ilgili sorun demiş. Olayda her iki konteynırda da bir usulsüzlük söz konusu imiş usulsuzlüğün başlangıç noktası nesi diye soralım mı? Her neyse devam edelim habere; Her iki usulsüzlük de Eski adı Türkiye, yeni adı Tayyipistan dışında ne yazık ki yapılmış iddiası bu haberde inanırsanız var. Teyyipistan bağlı Gümrük müsteşarlığımız konuyu muhataplarıyla sözde görüşüyormuş ve olay en kısa zamanda kedi lehlerine olarak aydınlatacakmış. Bu konudaki gizli kapaklı kalan herhangi bir şey sözde olmayacakmış.

Partili diktatör Polonya dönüşünce belediye başkanlarına ilişkin sözleriniz gündeme oturmuş veya oturtmuşlar desek daha anlam kazanır çünkü ben de varım demesi için böyle bir gündem yartılması gerkliydi... “İstifa etmezlerse bedeli ağır olur” şeklinde ifadeniz var. demişler;  Direnme durumunda süreç nasıl işleyecek? Diye bilmiyormuş gibi sormuşlar...

 

Lamia hanım çok tehlikeli sorular soruyorsun ya demiş. “Bedeli ağır olur” demedim. diyerek kıvırma yolunu açan çünkü sorulacak sorular dah önceden belirleniyor neyse,  “Gereği neyse yapılır” dedim. diye konuşmuş...

 

Bizim partitili diktatörümüz, devamında ise; Olaya bakın, şu an itibariyle üç belediye başkanımız istifalarını verdiler.

 

Şimdi 3 belediye başkanımız daha var.

 

Onlar da en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum.

 

Nerden bu inaca kapıldı bilmiyoruz aslında biliyoruz ama devlet sırrı olduğundan biline geçekleri dile getiremiyoruz.

 

Evet,

 

Devam edelim verilen haberimize, demiş ki,  İlgili arkadaşlarımız görüşmelerini tallimat ile yapmışlar.

 

Şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içindelermiş diyor...

 

Algılama ve uyutma haberi böyle.

 

Çünkü kendilerin Allah affedeceğini umarak yine enide sonuda Allaha sığınacakları ve böylelikle sıyrılacaklarını umuyor.

 

Devam edelim; Yine söylüyorumuş.  Gereği neyse gereği yapılacaktır diye tehdit ettiğini haberde veriliyor.

 

Devamında ise Çünkü yetgisiz biat eden yetkili kurulları varmış...

 

Bu konuyla ilgili kararını onlar vereceklermiş...

 

Bu söylevvide her hangi yanlış algılamada bu biat eden kişileri sorumsuz oldukları halde sorumlu tutacağını ve sıyrılacağını umut etiğinin bir göstergesi olarak söylediği açıkça görülüyor.

 

Yine her neyse diyelim son sözlerini haber nasıl vemiş ona bakalım. Arkadaşları varmış eskiden arkadaşı Cemaat denilen FETÖ idi bunu untmalalım "arakadaşını söyle seni tanıyayım" derler işte o tür arkadaşları ilgili özellikle bir olumsuzluk sürecini tahrik etmek değil tam aksine din sömüürcü teşkiları da olduğunu biliyoruz bunları mafya türü çalıştıklarınıda bıliyoruz işte o teşkilarlar vaastatsı ile bu noktada varmış olduğu karar süreci imiş.

 

Ve de bu haber Flaş olarak Hürriyet.com.tr de verildi ham olarak okumak isteyen Tıklaya bilir...

 

Şaban Dişli hakındaki algılama ham haber olgular olgunlaşıyor ama asıl suçlu hâlâ yürütmenin başında bunu unutmayın...

 

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığına geçtiğimiz günlerde atanan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, istifa dilekçesinde 'Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim' dedi.

 

DARBECİ GENERALİN AĞABEYİ

 

15 Temmuz darbe girişiminin önemli isimlerinden olduğu iddia edilen eski tümgeneral Mehmet Dişli'nin de abisi olan Şaban Dişli'nin partide üst düzey görevde kalması başta muhalefet partileri olmak üzere kamuoyundan da büyük tepki almıştı. Dişli, kardeşi Mehmet Dişli'nin "Yurtta Sulh Konseyi Üyesi" olduğu yönündeki iddiaların ardından, son AK Parti kongresinde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesi dışında kalarak Genel Başkan Yardımcılığı görevini bırakmıştı.

 

Ancak Dişli, 30 Ağustos'ta Erdoğan'ın Ak Parti Genel Merkez Danışmanlığına getirilmişti.

"ARKADAŞLARIMIN YORUMLARI BENİ RAHATSIZ ETTİ"

 

Dişli, bugün genel merkeze verdiği istifa dilekçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek şöyle dedi:

 

"Bu şerefli göreve atanmamın ardından gerek basın gerek sosyal medya gerekse parti içinden birçok arkadaşımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor. Partime ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman hangi makam ve mevkide olursa hizmet etmeyi bir onur olarak kabul ediyorum. Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim."

 

Ve de bunları çıraklık döneminde Atatürk sevdalısı bı şairimiz Süleyman APAYDIN şunları yamıştı.

 

Hepsi doğru çıktı...

 

Çünkü millet ulus olmayı bu kavramları hâlâ bilemiyoruz: 

 

Yıkın Heykellerimi

 

Ey milletim 
Ben Mustafa Kemal'im 
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim 
Hala en hakiki mürşit değilse ilim 
Kurusun damağım dilim 
Özür dilerim 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Özgürlük hala 
En yüce değer 
Değilse eğer 
Prangalı kalsın diyorsanız köleler 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı 
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı 
Baş tacı edebiliyorsanız 
Sanatın içine tüküren adamı 
 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Yetmediyse acısı şiddetin savaşın 
Anlamı kalmadıysa 
Yurtta sulh dünyada barışın 
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Özlediyseniz fesi peçeyi 
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi 
Hala medet umuyorsanız 
Şıhtan şeyhten dervişten 
Şifa buluyorsanız 
Muskadan üfürükçüden 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek 
Karaçarşafa girsin diyorsanız 
Yobazin gazabından ürkerek 
Diyorsanız ki okumasın 
Kadınımız kızımız 
Budur bizim alın yazımız 
 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
 
Fazla geldiyse size 
Hürriyet cumhuriyet 
Özlemini çekiyorsanız 
Saltanatın sultanın 
Hala önemini anlayamadıysanız 
Millet olmanın 
Kul olun 
Ümmet kalın 
Fetvasını bekleyin şeyhülislamın 
Unutun tüm dediklerimi 
Yıkın diktiğiniz heykellerimi 
RAHAT BIRAKIN BENİ
 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir