25 Haziran 2019 Salı 14:01:50
» Habip Hamza ERDEM: YANITLARA YANIT

Habip Hamza ERDEM: YANITLARA YANIT

....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Habip Hamza ERDEM: YANITLARA YANIT
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 13 Ağustos 2018, Pazartesi 11:06:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

.....            

 

'Atatürkçü Düşünce Partisi' yazısına verilen yanıtlar arasında yanıtlanmaya değer olanlarına yanıtım olsun.

 

Oysa, gelen yanıtlarda, kimi Naci Beştepe'ye katılıyorum, kimi de Anıl Çeçen'e katılıyorum dedikten sonra, kendi ipe-sapa gelmez düşüncelerini, ki o da düşünce ise kuşkusuz, sıralamaktan öte bir şey bulunmamakta.

 

O arada, çoğu kişi de, Tülay Özüerman gibi, öneriyi anlamadan yazmayı yeğliyor.

 

Herşeyden önce, ben Atatürkçü Düşünce Partisi 'öneri'sini ileri sürdüğüm zaman, "Tam böyle olmasa da, bu anlamda ve bu çatı altında bir 'Siyasal Parti' kurulmalıdır diyorum" demiştim bu bir.

 

İkinci olarak da, bu sıradan bir 'öneri' değil, bir 'önerme'dir diye eklemiştim.

 

Önermedir, çünkü;

 

1° Varolan tüm, yani CHP dahil yüze yakın bütün siyasal partiler 'düzen partileri' olmuşlardır.

 

2° Bu siyasal partilere benzemeyen, yepyeyeni, salt seçim kazanmak üzerine değil, ama tüm toplumsal muhalefeti yürütebilecek bir 'örgütlenme'ye gereksinme vardır.

 

3° Ancak bu, üç-beş aydının bir araya gelerek kuracakları bir 'parti' anlamına kesinlikle gelmeyecek anlamındadır.

 

4° CHP'nin sirkelenmesi ya da kendiliğinden silkinmesi ile 'Atatürkçü çizgiye' geleceğini sanmak bir ham hayaldir.

 

5° 'Atatürkçü düşünce' ya da 'çizgi'nin, parilerüstü kalmasını ileri sürmek de, baştan hiçbir şey yapmamaya karar vermek ve sorumluluk almamakla birdir.

 

6° Oysa bugün yurtiçinde 400'e yakın ve yurtdışında 50'ye yakın olmak üzere 450 civarında 'Atatürkçü Düşünce Derneği' bulunmakta, demek ki, örgütsel açıdan önemli bir 'temel' oluşturmaktadırlar.

 

7° Türkiye'de Ordu ve Polis dahil, tüm kurumları ile 'Devlet' tamamen yıkılmış bulunmaktadır.

 

            8° Hâlâ maaş veren III. Abdülhamit Devleti'ni 'Devlet' olarak görenlere, IŞİD'ın da yani Irak-Şam İslam Devleti'nin de, PKK'nın da maaş verdiğini anımsatmak gerekebilir.  

 

            9° O zaman 'Devlet'i ele geçirmek' diye bir sorunla değil, ama 'yeni bir Devlet kurmak' gibi bir 'görev'le karşı karşıya bulunulmaktadır.

 

10° Bu ve benzeri 'kanıt'lara dayanarak, Türkiye'de Atatükçü Düşünce Dernekleri örgütlenmeleri üzerinden, yeni bir 'Atatürkçü', 'Parti', 'örgüt', ya da adına ne denirse o olan bir 'hareket'ten başka çözüm yolu yoktur demek istiyorum.

 

Bu bir 'önerme'dir diyorum, isterseniz buna teorem deyin, isterseniz 'tez' ve isterseniz 'teori'.

 

Yani sıradan bir 'öneri' değildir.

 

Ki, siz de o kısa aklınızla bir 'karşı öneri' getiresiniz.

 

Ya da, bildik sıradan tarihsel öyküleri sıralayasınız.

 

Önce, 'konu'nun önemini kavrayınız derim.

 

Siz hâlâ ben 'Devlet'ime laf söyletmem, 'Papaz Davası'nda olduğu gibi, ABD'nin karşısında III.Abdülmamit'in arkasındayım diyorsanız, kusura kalmayın ama siz henüz 'Atatürkçü Düşünce'yi özümsemediğiniz gibi, Atatürkçü Çizgi'de falan da değilsiniz demektir.

 

Ve siz 'Parti'-marti kurmak şöyle dursun, 'Dernek salonlarında' bolca 'Atatürk'ün sarı saçları ve mavi gözlerini heyecenla anlatan 'konferans çekmek'ten gayri bir 'iş' yapamazsınız.

 

Oysa, benim 'önerme'mden çıksa çıksa bir 'ulusal seferberlik' çağrısı çıkarılabilir.

 

Ki, gördüğüm kadarıyla henüz bu 'önerme' anlaşılmamıştır.

 

            'Önerme'm üzerinde yeniden düşünülmesini öneriyorum.

http://www.dunya48.com/habip-hamza-erdem/31354-habip-hamza-erdem-ataturkcu-dusunce-partisi

 

Habip Hamza ERDEM

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir