20 Eylül 2019 Cuma 09:18:45
» Halk ağlıyor Erdoğan gülüyor... Erdoğan'ın zamlı maaşı belli olmuş: Yüzde 26 zam!

Halk ağlıyor Erdoğan gülüyor... Erdoğan'ın zamlı maaşı belli olmuş: Yüzde 26 zam!

Rogg & nok: Evet, Ekonomi! Bir banka % 26 faiz veriyorum diye yaklaşık bir aydır reklam yapıyor... Bir banka % 23 hoş geldin faizi uyguluyorum diye mevzuatları bankasına topluyor imajı verirken birden bire reklamları duruyor. ayın 18 de % 23 olarak para toplayan bu banak % 23 ile bağladığı müşterilerine 2 gün sonra bu faiz % 22'ye birden bire düşüveriyor. bunun sebebini soran ve sorgulayan müşterilerine Merkez bakası oranları düşürdü deniyor... Şimdi elinde belli bir miktar parası olan emekli veya memur bu paraları belli bir miktarda o bankalar Transfer ediyordu. laf aramızda piyasalar çalkalanıyor. Bu çalkantılardan payını alıp ülkeden kaçmak isteyen tefeci bankalar bildiğiniz üzere önce 6 sene önce ünlü bir seks filmlerinden ünlü sözde sanatçı olan bu sözde sanatçı ile reklam filimi çevirerek bu piyasaya bankacı olarak girmişlerdi. Ülkede olan bir daha fazla para toplamak ve kaçarken yıl sonunda göstermelik olarak verdikleri reklam vergileri yılın sonunda daha az vergi gelir ve gider vergilerini ayarlamak için yaklaşık bir aydır %26 faiz oranı veriyoruz diyerek reklam veriyor... Ekonomi Damadın elinde bu durumda kayın pederi ne yapsın diyerek düşündü zannederiz... İşte o nedenle Kayın pederinin yüzünü güldürmek için % 26 zam yaptı. Yalnız bu zam bir bankanın yaptığı gibi 2 günlük aldatma faizi olamayacak veya bir başka bankanın ülkeden kaçmak için toplamay uğrştığı % 26 faiz olmayacak. Bu bir yıl süreli artan zam olacak... Ülkeden kaçanlar kaçacak bankada 100.000 olanlar tekrar banka kapılarında bekleyecek... Çünkü 100.000 kadar olan paraları devlet güvencesinde olduğu söyleniyor... Bunun yanında ya daha fazla parasını bu bakaya % 26 faiz almak için yatıranlar ne olacak. İlerde bunu göreceğiz... İşte asıl ekonomik parasal ortam bu iken her zaman Erdoğan'ın yüzü gülüyor. Çünkü ona giren ve çıkan olmayacak. O rahat ve huzurlu saraylarında otururken halk perişan olmuş onun umurunda mı? O ve onun o çocukları ve çevresi daha ne kadar rahatça bu ortamda uyuyacaklar mı? Yoksa bir gün gelecek kabus görerek o rahat yataklarından uyanacaklar mı? uyandıkları zaman, İşte O zaman neler olacak? Evet, hep tekrar ettiğimiz gibi "Bir kişinin bildiği sır iki kişini bildiği medyadır"... Karar sizlerin işte haberiniz....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Halk ağlıyor Erdoğan gülüyor... Erdoğan'ın zamlı maaşı belli olmuş: Yüzde 26 zam!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Ekonomi - 24 Ekim 2018, Çarşamba 10:31:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

....

Tayyip Erdoğan, bütçe hazırlama yetkisini 24 Haziran seçimleriyle birlikte kendi üzerine alırken, yeni maaşını da kendi belirledi.

 

Buna göre Erdoğan’ın brüt maaşı, bir önceki yıla göre yüzde 26.2 zamlandı.

 

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Parlamenter sistemde belirlenen 2018 bütçesine göre brüt 59 bin lira maaş alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemine geçince brüt maaşı 74 bin 500 TL olarak belirlendi. Erdoğan’ın 2020 maaşı brüt 81 bin 750 TL, 2021 maaşı ise yıllık brüt 1 milyon TL’ye geçerek aylık brüt 87 bin 500 TL tahmin edildi.

 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve toplamda 2 milyar 818 milyon 899 bin TL’lik Külliye bütçesinin kalem kalem ayrıntıları şöyle:

 

-119 milyon TL tüketime: Tüketime yönelik mal ve malzeme alımları kaleminde Cumhurbaşkanlığı 2019 yılında 119 milyon 170 bin TL harcayacak. 2020 yılında bu rakamın 126 milyon 297 TL’ye, 2021 yılında ise 135 milyon 13 bin TL’ye çıkması öngörülüyor.

 

-Temsile 101.5 milyon: 2019 yılında Külliye, yurtiçi ve yurtdışı ziyaretler için “yolluklar” kaleminden 35 milyon TL harcayacak. Tören, açılış ve resepsiyonların da yer aldığı her türlü ağırlama giderleri için ise 2019 yılı bütçesine 101 milyon 500 bin TL konuldu.

 

-Vakıf ve derneklere 12.5 milyon: Vakıf, dernek gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardım yapılması için Cumhurbaşkanlığı ödeneğinden 12.5 milyon TL bütçe ayrılacak. Valiliklerden gelen bilgiler doğrultusuna “hane halkına” 3 milyon TL para aktarılacak.

 

-Başkanlık ofislerine 233.5 milyon TL: Başkanlık sistemi ile birlikte Cumhurbaşkanlığıiçinde, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı özel bütçeli, idari ve mali özerkliğe sahip 4 tane ofis kurulmuştu. Dijital Dönüşüm Ofisi, Finans Ofisi, İnsan Kaynakları Ofisi ve Yatırım Ofisi’ne; 2019 Cumhurbaşkanlığı bütçesinden “yardım” adı altında ödenek ayrıldı. Bu kapsamda “Finans Ofisi’ne” 5 milyon TL, “İnsan Kaynakları Ofisi”ne 8.5 milyon TL, “Dijital Dönüşüm Ofisi”ne 70 milyon TL, “Yatırım Ofisi”ne ise 150 milyon TL bütçe ayrıldı. Böylece 4 “Başkanlık Ofisi” için 2019 bütçesinden ayrılan para 233.5 milyon TY’ye kadar vardı. Bu miktarın 2020 yılında 245 milyon TL’yi, 2021 yılında ise 280 milyonu geçmesi bekleniyor.

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş Ve İnsan Ve de Yaşam, Ölüm Ekonomisi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir