11 Aralık 2018 Salı 17:46:33
» Halûk Tarcan : ANNELER BABALAR DİKKAT!...

Halûk Tarcan : ANNELER BABALAR DİKKAT!...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Halûk Tarcan : ANNELER BABALAR DİKKAT!...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 06 Ocak 2018, Cumartesi 13:18:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

 

Arkadaşlarından görenek, çocuklar piyano çalmak isterler.

 

Piyasada kendini piyano öğetmeni diye tanıtan pek çok sahtekâr vardır.

 

Genelde, Piyano çalmak kolay sanılır…Tuşlar hazır , biraz nota öğrenmek, parmakları tuşlara yerleştirmek....işte!.. piyano çalmak başarılmiştir.

 

Aslaında Piyano gerektiği gibi ondan güzel tınılı , bazen kaife gibi, bazen trompet ,bazen viyolonsel gibi gögüsten , derinlerden gelen bir ses elde etmek yılların çilesi sonunda elde edilir.

 

Konservatuarlarda genelde bir saz çalabilmek için 6 yıla ıhtiyaç varken , Sokaktan toplama piyano hocasıyla anne baba belki çok kabiliyetli olan çocuklarının yeteneğinin  törpülendiğinin farkında bile olamayacaklardır..

 

Pek çok ana baba , çocuklarının piyanodan tanıdıkları bir melodinin birkaç notasını duymakla mutlu olabilirler ; çocukları artık piyano çalmaktadır.

 

Onlara sorarsanız “zaten çocuklarının virtüoz olmasının düşünmemediklerini ileri sürerler, Biraz bir şeyler çalmaları yeterlidir.  ..

 

“Biraz çalmak” biraz piyanist , ya da piyano çalıcı olmak diye kavram, meslek  olamaz. Bu ,biraz doktor olmak,biraz avukat olmak , biraz general olmak gibi bir şeydir…

 

Bu konuda sokaktan toplama piyano hocası çocuğa biraz “..O Sanna …”Bir süre sonra berbat bir şekilde “Macar danslarını kekelettirir”…hele bir de “hapy Birt day!.. “ İngilizce bilmeyen benim yazdığım gibi(!)öğretilirse,

 

Tamam…Anne  Babanın kulaklarında  yarım yamalak kalmış bu melodilerin kırıntılarını duymak onlaı mutlu kılar.

 

 Son on yıldır çocuklarda Piyano çalma hevesi adetâ sârî bir hastalık gibi yayılmıştır.

 

 

Okullardai özellkle özel okullarda ayni zamanda piyano dersleri de verilmektedir. Hattâ , Piyano dersi olmayan hiçbir özel okul yoktur.

 

Piyano çalmanın bir de bilimsel yanı vardır. Piyanodan istenilen sesi çıkarmak onun bilimsel tarafını bilmekle gerçekleşebilir.

 

Parmak , el , bilek ,ön-kol, kolun bütünü tümüyle vücut, icra öncesi , icra esnası ve sonra gevşetmek çok çetin ve devamlı çalışmaları gerektiren elemanlardır.

 

Anna ve babar , isterseniz çocuğunuzu bana getiren durumu konusunda bilimsel durumunu bilgilerinize sunayım...

 

A.S.L.A.  Ü.C.R.E.T.  A.L.M.A.M.

 

SAYGILAR  

 

Halûk Tarcan

 

534.416.19.02   

 

haluktarcan@haluktarcan.com

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir