25 Ağustos 2019 Pazar 19:51:05
» He güzel bir memleket ve muarefe! Evet bu ne güzel bir marifet Gürsel Erol'ada uyarı cezası geldi..

He güzel bir memleket ve muarefe! Evet bu ne güzel bir marifet Gürsel Erol'ada uyarı cezası geldi..

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a uyarı cezası verdi... Bu ardada Fazıl Say'dan Hatipoğlu'na: Siz ne işle uğraşıyordunuz? sorusu da geldi... Bu soru genele yayılmalı bizce... Birde gündeme şöyle bir haber düştü... Düşük profilli biri vardı ya! İşte son başbakan olan şimdiki zaman diliminde, başbakanlığı altın tepside biat ettiği ağabeyine sunan daha sonra Ağabeyi tarafından ödüllendirilen Bin İn ali olarak da bilinen kişilik vardı ya... İşte Türkiye kalmış gibi konuşarak "Türkiye anında karşılık verir…" Mesajı bazı yandaş yeni yapılana medyada biraz önce manşet oldu... Çok güzel işte ülkemiz siyaset yapıyor. Buyurun irdeleyelim... Yanlış anlayanlar ne yapacaklarını biliyorlar. O yüzden sakın yorum yazmayın suçlanırsınız.... Burası tek adı kalan medyasız yorumsuz, hapistekilerden yetim yalız bırakılan gazetecilerin bulunduğu ülke Türkiye... Bunu yanında yinede bir kişinin bildiği sır iki kişinin bildiği medyadır... Diyoruz... Çünkü bu ülke bizim... burada doğduk burada öleceğiz...Bizlerin tek silahımız kalemimiz o kırılmadıkça az çok kızsanız da darıl sanız da yazıp yorum yapacağız...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
He güzel bir memleket ve muarefe! Evet bu ne güzel bir marifet Gürsel Erol'ada uyarı cezası geldi..
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 22 Kasım 2018, Perşembe 16:47:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Doğru veya yanlış ne olursa olsun bakın ne işler ile uğraşıyor bu bizim muhalefet ne güzel değil mi bu bizim ülke.... 

 

Erol, izinsiz televizyon programına çıktığı gerekçesiyle disipline sevk edilmişti.

 

'Türkçe Ezan' söylemi nedeniyle Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz partiden ihraç edilirken, Gürsel Erol'a sözlü savunma hakkı verilmişti.

 

Evet,

 

Bu ardada Fazıl Say'dan Hatipoğlu'na: Siz ne işle uğraşıyordunuz? sorusu da geldi...

 

Bu soru genele yayılmalı bizce...

 

Fazıl Say'ın, paylaşımının altına yorum yapan Var Mısın Yok Musun yarışma programıyla ünlenen Hakan Hatioplu'na verdiği, "Siz ne işle uğraşıyorsunuz?" yanıtı sosyal medyada gündem oldu.

 

Var Mısın Yok Musun ve Survivior yarışmalarıyla tanınan Hakan Hatipoğlu, Fazıl Say'ın paylaşımın altına "Bende de kandil veya bayram tebriği yazınca oluyor aynısı... Şaka gibi" yazdı.

 

Birde gündeme az öce  şöyle bir haber düştü...

 

Düşük profilli biri vardı ya işte son başbakan olan bu kişilik...

 

Şimdi ki zaman diliminde çıkarı için başbakanlığı altın tepside biat ettiği ağabeyine sunan kişilik...

 

Daha sonra Ağabeyi tarafından ödüllendirilen Bin İn ali olarak da bilinen kişilik vardı ya...

 

İşte Türkiye kalmış gibi konuşarak "Türkiye anında karşılık verir…" mesajı bazı yandaş yeni yapılana medyada biraz önce manşet oldu...

 

Yunanistan ve Kıbrıs Rum Yönetimi’nin uluslararası hukuka aykırı davrandığını ifade eden TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Kıbrıs Adası etrafında münhasır ekonomik bölge de dahil uluslararası sularda her türlü deniz altı kaynakların ortaya çıkarılmasında mutlaka KKTC ile güneyin anlaşması gerekir. Bu bir kırılma noktasıdır. Bu konuda araştırma yapacak büyük petrol şirketleri ayağını denk almak mecburiyetindedir. Doğu Akdeniz’in, KKTC’nin menfaatlerine, ülkemizin çıkarlarına aykırı her türlü oldu bittiye Türkiye anında karşılık verir ve gereğini yapar. Denizlerdeki hak ve menfaatlerimizde bir milim bile geri adım atmayacağımızı cümle alem bilmelidir” dedi. 

 

İzmir’de bulunan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Koca Piri Reis Gemisinin 40 Yıllık Serüveni’ kutlama etkinliğine katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen etkinlikte, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından DEÜ Devlet Konservatuarı’nın dinletisi ile Piri Reis araştırma gemisini anlatan belgesel filminin gösterimi yapıldı. 

 

“YUNANİSTAN AYMAZ, UZLAŞMAZ TUTUMUNU SÜRDÜRÜYOR”

‘Denizlerimizin yaşlı kurdu’ diye tanımladığı Koca Piri Reis gemisinin Türkiye’ye geldiği yılları hatırlatan TBMM Başkanı Yıldırım, o dönemlerde öğrenci olduğunu ve tersanede gemi inşaatı yaptığını belirterek, “O dönem yine bir kriz vardı. Ege’de yaşanan bu krizin doğal sonucu olarak Türkiye’nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini gözetmek amacıyla böyle bir yola gidilmişti. Denizleri yeniden keşfetmek, imkan ve kabiliyetlerimizi ortaya çıkarmak için Almanya’da inşa ettirilen bu gemi o günlerde büyük heyecanla Türkiye’ye getirildi. O yıllar Soğuk Savaş yılları. Almanya bugünkü gibi değil, batı-doğu diye ikiye ayrılmış. Dünya kapitalist ve komünist sistem diye iki kutuplu vaziyet var. SSCB henüz dağılmamış, bugün o gün olduğu gibi Yunanistan kıta sahanlığı konusunda aymaz, uzlaşmaz tutumunu sürdürüyor. Koca Piri Reis gemisi o şartlarda, zor şartlarda yaptırdığı yürekli bir gemi, hafızası olan bir gemi. Sadece insanların hikayesi olmaz. Evlerin de, elbiselerin de, gemilerin de hikayesi vardır. Hatıraları canlandırırlar. Geçirdikleri tarihi evreler o eserlere anlam kazandırır. Koca Piri Reis gemisi de hafızası olan gemidir. Ekonomik değeri yanında tarihi fonksiyonlara sahip, tıpkı Nusret Mayın gemisi gibi, Gazi Mustafa Kemal’in Savanora’sı gibi. Denize indirildiğinde Türk-Yunan ilişkileri tarihin en gerilimli noktaya taşınmıştı. Doğu Akdeniz'de çıkan kriz uluslararası kuruluşların devreye girmesiyle durduruldu” diye konuştu.

 

BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIMIZI CÜMLE ALEM BİLMELİ”

 
Bugün Yunanistan ve Kıbrıs Rum Yönetimi'nin uluslararası hukuka aykırı olarak Türkiye’nin deniz yetki ve menfaatlerini gasp etmek yolunda aynı şekilde hareket ettiklerini söyleyen Yıldırım, "Kıbrıs Adası’nın etrafında bulunan hidrokarbonların ortaya çıkarılması meselesinde ciddi bir kriz yaşanıyor. Denizler insanlığın ortak mülküdür. Dolayısıyla bunu tek taraflı olarak bir ülkenin, toplumun sahiplenmesi ve bundan menfaat elde etmesi asla ne ulusal ne uluslararası hukuka uyan bir şey değildir. Dolayısıyla Kıbrıs Adası etrafında münhasır ekonomik bölge de dahil uluslararası sularda her türlü deniz altı kaynakların ortaya çıkarılmasında mutlaka KKTC ile güneyin anlaşması gerekir. Bu bir kırılma noktasıdır. Bu konuda araştırma yapacak büyük petrol şirketleri ayağını denk almak mecburiyetindedir. Doğu Akdeniz’in, KKTC’nin menfaatlerine, ülkemizin çıkarlarına aykırı her türlü oldu bittiye Türkiye anında karşılık verir ve gereğini yapar. Denizlerdeki hak ve menfaatlerimizde bir milim bile geri adım atmayacağımız cümle alem bilmelidir” dedi.

 

“ANLAŞMA BİR TÜRLÜ İMZALANAMIYOR”

 

Türkiye’nin 2023, 2071 hedeflerine ulaşmada denizlerin etkinliğinden de bahseden Yıldırım, “Biz denizlerimizin fakir bekçileri değil, zengin sahipleri olmaya devam edeceğiz. Bugün denizlerimizin karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri kirliliktir. Aynı tehdit bütün dünya denizleri için geçerlidir. Denizleri temiz tutmak hem de deniz dibindeki kaynakları ortaya çıkarmak mecburiyeti vardır. Anlaşma hala devreye girmemiştir. Sebebi deniz kaynaklarının nasıl müşterek değerlendirileceğine dair bir anlaşmanın BM üye ülkeler çapında henüz sağlanamamış olmasıdır. Değişik anlaşmazlıklar da var. Yunanistan ile aramızda örneğin kıta sahanlığı ve denizlerimiz. Okyanuslardaki deniz kime ait, herkese ait. Bunları ortaya çıkaracak teknoloji kimde var, bir avuç ülkede var. Bu nedenlerden dolayı bu anlaşma bir türlü imzalanamıyor, yürürlüğe giremiyor” ifadelerini kullandı.

 

Yıldırım, Koca Piri Reis gemisine 14 küçük büyük araştırma gemisi eklendiğini de sözlerine ekledi. Yıldırım, gemi ile ilgili yapılacak her türlü çalışmaya destek olacağını ifade ederek, “Koca Piri Reis’in emekliye ayrılma vakti geldiyse onun da izzetle, ikramla gereği yapılır ve tarihteki şerefli yerini alır. Bu konuda üniversitemizin yapacağı her türlü teşebbüsü desteklediğimiz ifade etmek isterim” dedi.

 

Piri Reis gemisinin Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’ne bağlı dört araştırma gemisinden biri olduğunu ifade eden DEÜ Rektörü Prof.  Dr. Nükhet Hotar ise, “Ülkemizin denizcilik alanındaki bilimsel araştırmalarını geliştirmek ve stratejik öneme sahip konularda devletimizin ilgili kurumlarına destek olmak amacıyla 1978 yılında denize indirildi. Ülkemizin bilimsel deniz araştırmalarındaki ilk gemisi olan Piri Reis, aradan geçen 40 yılda ulusal birçok görevi başarıyla icra ederken üniversitemiz bünyesinde dünyanın farklı noktalarına da giderek uluslararası alanda bilim insanlarımızın başarılı araştırmalar yapmasını sağladı. Ülkemiz adına ciddi sorumluluklar üstlenen Piri Reis’in bugünlere gelmesinde başta üniversitemizin değerli mensupları olmak üzere bilim insanlarının, deniz adamlarının ve tabii ki destekçilerimizin rolü çok büyüktür. Onlar sayesinde çıktığımız her seferde ülkemizin bilimdeki bayrağını dalgalandırmanın haklı gururunu yaşadık. Günün şartlarına ve teknolojisine uygun şekilde inşa edilen gemimiz, yıllar içinde ihtiyaçları karşılayacak şekilde revize edilmiş, böylece hareket kabiliyeti sürekli iyileştirilerek yeni araştırmalar için göreve hazır halde tutulmuştur. Buradaki temel amaç, üniversitemiz ve bilim dünyası adına her zaman daha iyisini yapabilmek olmuştur” diye konuştu.

 

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitü Müdürü Prof. Dr. Günay Çiftçi de geminin tarihi hakkında bilgiler verdi.

 

 

İşte güzel ülkemiz, tek adı kalan Türkiye siyaseti...

 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Siyasi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir