19 Mayıs 2019 Pazar 12:46:01
» HOLLANDA PARLAMENTOSU ÖNÜNDE EYLEM YAPIYORMUŞ...

HOLLANDA PARLAMENTOSU ÖNÜNDE EYLEM YAPIYORMUŞ...

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
HOLLANDA PARLAMENTOSU ÖNÜNDE EYLEM YAPIYORMUŞ...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Dünya - 21 Şubat 2018, Çarşamba 15:10:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

.....

Değerli Basın Mensupları,

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Genel Başkan Yardımcıları İnci Özdil ve Ali Mercan, Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım ve Hollanda Temsilcisi Ahmet Uyar, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin sözde Ermeni Soykırımı'nı tanıyan bir yasa çıkartma girişimine karşı, Lahey'de bulunan Temsilciler Meclisi (Tweede Kamer der Staten-Generaal) önünde bir basın açıklaması gerçekleştirecektir. 

Bilgilerinize sunarız, saygılarımızla.

Vatan Partisi

Basın Bürosu

Tarih: 20 Şubat 2018, Salı

Saat: 13.00 (TSİ 15.00)

Yer: Hollanda Temsilciler Meclisi önü / Lahey (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De Nederlandse tak van de Turkse Vatan Partij, geeft een persbericht voor de Tweede Kamer

Voor de vertegenwoordigers van de pers.

De Partijsecretaris van de Vatan Partij (Turkije) Utku Reyhan, de Vice-Voorzitters İnci Özdil en Ali Mercan, de Partijvertegenwoordiger in Europa, Beyhan Yıldırım, en de Partijvertegenwoordiger in Nederland, Ahmet Uyar, zullen tegen het wetsvoorstel van het Nederlandse Parlement ( de Tweede Kamer der Staten-Generaal) waarin de vermeende  volkerenmoord op de Armeniërs wordt erkend, een persbericht wordt gehouden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in Den Haag.

Datum: dinsdag 20 februari 2018

Tijd: 13.00 uur 

Plaats: voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in Den Haag

-

Vatan Partisi

Merkez Basın Bürosu

basin@vatanpartisi.org.tr

Serdar Savaşer (Merkez Basın Bürosu Başkanı) - 0531 846 4545

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Genel Başkan Yardımcıları İnci Özdil ve Ali Mercan, Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım ve Hollanda Temsilcisi Ahmet Uyar, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin sözde Ermeni Soykırımı'nı tanıyan bir yasa çıkartma girişimine karşı, Lahey'de bulunan Temsilciler Meclisi (Tweede Kamer der Staten-Generaal) önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklama şu şekilde:

"Ermeni kırımı yapıldığı iddiası, Birinci Dünya Savaşında da emperyalist bir propaganda idi, bugün de. O zaman İngiltere vardı bu kampanyanın merkezinde, şimdi ABD. Üzülerek görüyoruz ki, Türkiye'nin Afrin'de ABD destekli terörle savaştığı koşullarda, Hollanda da ABD'nin emperyalist yalanına alet olmaya başladı. 

SOYKIRIM BİR SUÇ TANIMI    

Soykırım, bir suç tanımıdır, hukuki bir kavramdır. Soykırım suçu, Birleşmiş Milletler'in 1948 Soykırım Sözleşmesinde tanımlanmıştır. Suçun varlığına yalnızca suç olduğu iddia edilen eylemin yapıldığı ülkenin mahkemesi veya yetkili Uluslararası Ceza Mahkemesi karar verebilir. Hollanda Meclisi`nin ya da herhangi bir ülkenin meclisinin “soykırım”a hükmetme yetkisiyoktur.

AİHM'NİN ÜÇ KARARI

AİHM'nin üç ayrı kararı artık bu konuda tartışmaları bitirmiştir. 

Birinci karar:  AİHM  2. Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası” diye anılan yargılamadaki 17 Aralık 2013 günlü kararı.

İkinci karar: AİHM Büyük Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası”nda aldığı 15 Ekim 2015 günlü karar. 

Üçüncü karar: AİHM'nin Ali Mercan, Ethem Kayalı, Hasan Kemahlı ile İsviçre Devleti arasındaki davada aldığı 28 Kasım 2017 tarihli karar. 

Ayrıca Yüksek Mahkeme, aynı zamanda yukarda andığımız her üç kararında çok önemli bir hukukî saptamada bulundu: 1915 olayları “Holocaust” diye anılan Yahudi soykırımından farklıdır, aynı sınıflamaya konamaz. 

Bilindiği gibi Yahudi Soykırımı, yetkili mahkeme kararıyla hükme bağlanmıştı. Oysa 1915 yılında işlenen eylemlerin soykırım suçunu oluşturduğuna ilişkin bugüne kadar yetkili mahkeme kararı yoktur. O nedenle “Ermeni soykırımı” iddiaları, bütünüyle hukuk dışıdır. 

PARLAMENTOLARIN VE HÜKÜMETLERİN YETKİSİ YOK

BM Soykırım Sözleşmesini ve AİHM kararlarını okuyanlar, parlamentoların, hükümetlerin, cumhurbaşkanlarının, belediyelerin, üniversitelerin vb  soykırım konusunda hüküm vermeye yetkili olmadığını görürler. 

Nasıl Ajax-Feyenoord maçında gol kararını Hollanda Parlamentosu veremezse, Ermeni soykırımı kararını da veremez. 
Soykırıma hükmetmek için, herhangi bir mahkeme bile yetkili değildir. Ancak Birleşmiş Milletler Sözleşmesinde belirtilen iki mahkeme karar verebilir. Bu nedenle bugüne kadar yetkili olmayan kurumlarca alınan bütün kararlar, uluslararası hukuka aykırıdır. 

Hal böyleyken, Hollanda'da hukukdışı önergeyi Meclis'e sunan Hıristiyan Birliği (CU) Mv. Sayın Joel Voordewind basına yaptığı açıklamada, sözde soykırımı tanımanın uluslararası hukukun bir gereği olduğunu belirtmiş ve Hollanda'yı uluslararası hukukun başkenti olarak tanımlamıştır. Bu açıklamadan, sayın vekilin ve arkadaşlarının uluslararası hukukun başkentinde uluslararası hukuktan bihaber olduklarını anlıyoruz. Eğer haberdar olsalardı, soykırıma hükmetme konusunda Hollanda Meclisi'nin değil, hemen yanıbaşlarındaki Lahey Adalet Divanı'nın veya Türk mahkemelerinin yetkili olduğunu bilirlerdi. Yine Lahey Adalet Divanı (Uluslararası Ceza Mahkemesi), 3 Şubat 2015 kararında, tehcirin soykırıma hükmetme konusunda yeterli bir neden sayılamayacağını ilan etti. Hollandalı vekiller, BM 1948 Soykırım Sözleşmesi, AİHM'nin Perinçek kararları ile Lahey kararlarını takip etmiş olsalardı, işte o zaman uluslararası hukuka uygun hareket etmiş olurlardı.  

HUKUK YOK, ABD'NİN İKİNCİ İSRAİL PLANINA DESTEK VAR

Hollanda Parlamentosu, Ermeni Soykırımını tanıma kararı alırsa, bu kararın hiçbir hukukî değeri yoktur. Hollanda, ABD emperyalizminin “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail devleti kurma girişimini desteklemiş olur, o kadar. Bu desteğin ABD girişimini bozguna uğramaktan kurtarma şansı da yoktur. Hollanda, Türkiye'ye düşmanlığını ilan etmiş olur. 

Kararın siyasal değeri de işte bu kadardır. 

Tartışma ve düşünceyi açıklama özgürlüğü, 1915 olaylarında ne oldu, nasıl ve niçin oldu konusundadır. Hiç kimse mahkemenin yerine geçip “1915'te falanca kimse soykırım suçunu işledi” diye hüküm kurma özgürlüğüne sahip değildir. 

DANİMARKA MECLİSİ'NİN ÖRNEK KARARI VAR

Danimarka Meclisi, 26 Ocak 2016 günlü oturumunda, 1915 olaylarında Ermeni soykırımı yapıldığına ilişkin önergeyi reddetti. Danimarka Meclisi ve Hükümeti, görüşmelerde Hükümetin ve Parlamentonun bu konuda yetkili olmadığını saptadı. Bu uygulama, Avrupa'da Avrupa Hukukunu uygulama niyeti olan bütün devletler için yol gösterici değerdedir.

AVRUPA'DA HUKUK ÖĞRETİSİ, MECLİSLERİN YETKİSİ OLMADIĞINI SAPTIYOR

Avrupa'da eskiden emperyalistlerin Ermeni soykırımı yalanları öğretiliyordu. AİHM'nin Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davaları kararlarından sonra, siyasal kurumların Ermeni soykırımına hükmetme yetkisinin bulunmadığı öğretiliyor. Bu konudaki örnekleri Kaynak Yayınları'nın yayınladığı “Perinçek-İsviçre Davası AİHM Büyük Daire Kararı” adlı kitabın başında yer alan “AİHM Kararlarının Kazanımları” başlıklı sunuştan okuyabilirsiniz.

DOĞRU STRATEJİ  VE DOĞRU SİYASET GÖREVİNİN BAŞINDA

Vatan Partisi yöneticileri, 2005 yılından bu yana 10 yıllık mücadelede, yürüyüşlerle, toplantılarla, mitinglerle İsviçre'deki yasa dışı tutumu bilinçli olarak çiğnediler, gözaltına alındılar, mahkum edildiler, AİHM'de İsviçre Devletine karşı dava açtılar ve en sonunda AİHM kararlarını Türk milletine armağan ettiler. Böylece tartışma bitti. Kazanacaklarını biliyorlardı. Çünkü Ermeni sorununda, bilime dayanan ve cesaretle uygulanan doğru stratejiyi ve siyaseti izlediler. Partimiz, dünyanın neresinde olursa olsun, Türkiye'yi soykırımcı ilan etmeyi amaçlayan her türlü emperyalist yalanın karşısına dikilmeye devam edecektir. 

Vatan Partisi olarak Almanya'dan sonra, Türkiye-Hollanda ilişkilerinin de normalleşmesini savunuyoruz. Türk dostu olmak Hollanda'nın çıkarınadır. Hollandalı milletvekillerini, meclislerine gelecek böyle bir tasarıya oy vermemeye, iki ülke arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmeye çağırıyoruz."

ulusal.com.tr


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir