19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:09:53
» İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak, Bunun yanında Maratonu'na yabancı ambargosu...

İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak, Bunun yanında Maratonu'na yabancı ambargosu...

A.A yine siyasi oluşuma yalakalığını Türk halkından aldığı para ile yapıyor, şöyle ki sporu siyasete böyle alet ediyor işte; Vodafone 38. İstanbul Maratonu, "15 Temmuz göstermelik olarak siyaset spora karıştıran A.A "15 temmuz şehitleri için koşuyoruz" manşetin attı siyasi sloganıyla yarın gerçekleştirilecek dendi". Fakat İstanbul Maratonunda şimdiye kadar erkeklerde 11 Türk, 26 yabancı atlet birinci oldu, kadınlarda ise 25 yarıştan 24'ünü yabancılar, sadece birini Türk atlet kazandı. Vodafone 38. İstanbul Maratonu nedeniyle yarın bazı yollar 06.00'dan itibaren trafiğe kapatılacak ve en son geçen yarışmacının ardından kademeli olarak trafik akışına açılacak.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak, Bunun yanında Maratonu'na yabancı ambargosu...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Spor - 12 Kasım 2016, Cumartesi 12:07:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.A yine siyasi oluşuma yalakalığını Türk halkından aldığı para ile yapıyor, şöyle ki sporu siyasete böyle alet ediyor işte;  ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor AŞ tarafından bu yıl, "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenecek Vodafone 38. İstanbul Maratonu, yarın koşulacak.

Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek, maraton, 15 kilometre (yarı maraton) ve 10 kilometre yarışları ile 8 kilometrelik halk koşusu, Anadolu yakasından start alıp, Avrupa yakasında son bulacak. Ayrıca tekerlekli sandalye yarışı da düzenlenecek.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına bu yıl, "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenecek etkinliğe çok sayıda sporcu ve vatandaşın katılması bekleniyor. Toplam 8 kilometrelik halk koşusu etabına da yine bu amaçla, "Kahramanlar Koşusu" adı verildi.

 

Startlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü önünden

Organizasyon kapsamında düzenlenecek yarışların startı, Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yakın noktalardan verilecek.

Toplam 42 bin 195 metre mesafeli parkuru bulunan maraton ile 15 kilometrelik yarı maraton yarışları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafede oluşturulacak start noktasından saat 09.00'da başlayacak.

Maraton sporcuları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçtikten sonra, Beşiktaş sapağından ayrılarak Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inecek ve sahil yolunu izleyerek Karaköy'e ulaşacak. Galata Köprüsü'nden sonra Eyüp'e yönelen maratoncular, Feshane'den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı'ya inecek. Bakırköy'den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı'na kadar uzanan parkur, parkın içinden geçerek Sultanahmet'e çıkacak. Yarış, At Meydanı'nda, Sultanahmet Camisi'nin giriş kapısı ile Dikilitaş'ın arasında son bulacak.

Yarı maratonda ise sporcular, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a inecek. Dolmabahçe, Fındıklı, Tophane, Galata Köprüsü istikametini izleyerek Eminönü'ne gelecek atletler, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde finişe varacak.

Etkinlikte 10 kilometre yarışı, 15 Temmuz Şehitler köprüsü gişelerine 500 metre mesafede bulunan start noktasından saat 09.10'da başlayacak. Sporcular, Eminönü'nde bulunan İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde yarışı tamamlayacak.

İBB Spor AŞ, katılımcı sayısını maraton için 10 bin, yarı maraton için 12 bin 500 ve 10 kilometre yarışı için de 15 bin 500 kişiyle sınırladı.

Doksan elit atlet yer alacak

Bu yıl yine altın kategoride koşulacak olan Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nda 90 elit atlet yer alacak.

Elit atlet bazında bu yıl rekor katılım olduğuna dikkat çekilirken, 28'i Türk olmak üzere toplam 90 elit atletin maratonda ter dökeceği paylaşıldı.

İki kıtayı birleştiren tek maraton olma özelliği taşıyan yarışta elit atletlerin, Türkiye, Belarus, Eritre, Etiyopya, Güney Afrika, Kenya, Rusya ve Ukrayna ağırlıklı olduğu vurgulandı.

Erkeklerde Kenyalı Peter Kiptoo Kiplagat, Vincent Kiprop Chepkok, Etiyopyalı Shura Kitata Tola, Tariku Jufar Robi, Birhanu Gedefa, Ukraynalı Olekandr Sitkovskyy, Cibutili Mümin Gala, kadınlarda ise Etiyopyalı Fatuma Sado, Sechale Dalasa, Kenyalı Agnes Barsosio ve Litvanyalı Diana Lobacevske, maratonda yarışacak önemli isimler olarak dikkati çekiyor.

 

 

Vodafone'un sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Maratonu bu yıl 38. kez düzenleniyor.

İstanbul'da yarın yapılacak maraton öncesi, erkeklerde şimdiye kadar düzenlenen 37 yarıştan 11'ini Türk, 26'sını ise yabancı atletler kazandı.

İlk kez 1979 yılında koşulan ve Hasan Saylan'ın kazandığı maratonda, erkeklerde birincilikler ilk 4 yıl Türk atletler arasında paylaşıldı. Erkeklerde son yıllarda yabancı atletlerin üstünlüğü göze çarpıyor. Düzenlenen son 23 maratonda da ilk sırayı yabancı sporcular aldı.

Türk atletlerin dışında erkeklerde maratonda şimdiye kadar 12 Kenyalı, 7 Etiyopyalı, 2 İngiliz, birer kez de Danimarkalı, Zimbabweli, Litvanyalı, Fransız ve Faslı atletler birinci geldi.

Geçen yılki maratonda birincilikleri erkeklerde Kenyalı Elias Kemboi Chelimo, kadınlarda ise Etiyopyalı Amane Gobena elde etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Eyüp'te Silahtarağa Caddesi Alibeyköy istikameti, Bahariye Caddesi Alibeyköy istikameti, Hz. Halid Bulvarı, Feshane önü, Yavedut Caddesi (Haliç Sahil yolu), D-100 Kuzey yol Haliç Köprü bağlantı yolu (Yavedut Caddesi Eyüp istikametine dönüş yapılmayacak), D-100 Güney yol Haliç Köprü bağlantı yolu (Ayvansaray Caddesi Balat ve Eyüp istikametine dönüş yapılmayacak) ve Savaklar Caddesi kapalı olacak.               

Eyüp'te alternatif yollar Rami Kışla Caddesi, Eyüp Sultan Bulvarı, Topçular Caddesi, Düğmeciler Caddesi, D-100 Kuzey Yol, D-100 Güney Yol şeklinde belirlendi.               

Fatih'te trafiğe kapatılacak yollar şöyle:               
"Ayvansaray Caddesi ve Ayvansaray Caddesi'ne bağlı sokak ve caddeler (Balat Sahil yolu), Mürselpaşa Caddesi ve Mürselpaşa Caddesi'ne bağlı sokak ve caddeler (Balat Sahil yolu), Abdülezelpaşa Caddesi ve Abdülezel Caddesi'ne bağlı sokak ve caddeler (Balat Sahil yolu), Kadir Has Caddesi ve Kadir Has Caddesi'ne bağlı sokak ve caddeler (Balat Sahil yolu), Atatürk Bulvarı Unkapanı Köprüsü, Aksaray istikameti (Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi istikametine dönüş yapılmayacak), Atatürk Bulvarı Unkapanı Köprüsü, Taksim istikameti (Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi istikametine dönüş yapılmayacak), Atatürk Bulvarı Unkapanı Köprüsü, Taksim istikameti (Balat Sahil yolu Kadir Has Caddesi istikametine dönüş yapılmayacak), Atatürk Bulvarı Unkapanı Köprüsü Aksaray istikameti (Balat Sahil yolu Kadir Has Caddesi istikametine dönüş yapılmayacak), Unkapanı-Yenikapı arası Atatürk Bulvarı-Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Langa Bostan Sokak, Namık Kemal Caddesi (Küçüklanga Caddesi'nden itibaren kapatılacak), Ragıp Gümüşpala Caddesi ve Ragıp Gümüşpala Caddesi'ne bağlı sokak ve caddeler (Eminönü Sahil yolu), Cemil Birsel Caddesi, Galata Köprüsü (iki yönlü), Reşadiye Caddesi (Sirkeci Sahil yolu), Ankara Caddesi, araba vapurları girişleri, Sahil Kennedy Caddesi (Sirkeci-Bakırköy arası), Rauf Orbay Caddesi (Ataköy 1. Kısım ışıklardan itibaren), Gülhane Parkı sahil alt girişleri, Ayasofya Meydan, Alemdar Caddesi, At Meydanı Caddesi, Divanyolu Caddesi, Cankurtaran (Ahırkapı Sokak ve Ahırkapı İskele Sokaktan Sahil istikametine dönüş yapılmayacak), Çatladıkapı (Aksakal Sokak ve Küçük Ayasofya Caddesinden Sahil istikametine dönüş yapılmayacak), Kumkapı (Kumluk Sokaktan Sahil istikametine dönüş yapılmayacak), Kumkapı Balık Hali ve Balıkçılar Çarşısı."               

Fatih'te alternatif yollar Fevzipaşa Caddesi, Yavuz Selim Caddesi, Nevşehirli İbrahim Paşa Caddesi, Şehzadebaşı Caddesi, Vezneciler Caddesi, Kadırga Liman Caddesi, Türkeli Caddesi, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi olacak.               

Beyoğlu ve Beşiktaş'ta şu yollar kapatılacak:               
"Zincirlikuyu D-100 Kuzey Katılımı (kuzeye mecburi yön yapılacaktır), Metrobüs durakları (Beşiktaş istikameti), ATV önü-Hoş Sohbet Sokak ve civarı, Merkez Komutanlığı Işıklar, Opel Gerçek önü, Sait Çiftci Köprü Katılımı (E-5 güney katılım), Sabancı Lisesi önü, Yıldız ışıklar, Akdoğan Sokak girişi, Ressam Hamdibey Sokak, Bostancı Veli Sokak, Abbasağa Sokak, Hasfırın Sokak, Serencebey Sokak, Ortaköy dönüşleri, Beşiktaş Meydan, Vestel ışıklar, Palangalar ışıklar, Ortaköy Meydan, Kadırgalar Caddesi toprak yol dönüşleri, Mete Kavşağı, Gümüş Cadde başı (Taksim), Gümüşsuyu'ndan toprak yola iniş, Dolmabahce ışıklar, Kahve Dünyası önü (Setüstü gelişi), Akyol Caddesi başı, Meclis-i Mebusan Yokuşu başı, Aydilimi Pastanesi yanı, Kabataş ışıklar, Fındıklı ışıklar, Deniz Liman çıkışı, Salı Pazarı ışıklar, Boğazkesen Cadde gelişi, Boğazkesen ışıklar, Tophane ışıklar, Nargileciler çıkışı, Revani Sokak gelişi, Kemeraltı ışıklar, Karaköy Meydan, Perşembe Pazarı ışıklar, Azapkapı'dan Tarlabaşı'na mecburi istikamet, Kardeşim Sokak, Kasımpaşa'dan Tarlabaşı'na mecburi yön ( Unkapanı'na akım verilmeyecek), Perşembe Pazarı'ndan Tarlabaşı'na mecburi yön (Unkapanı'na akım verilmeyecek), Şişhane Meydan'dan Bankalar Cadde girişi, Tarlabaşı'ndan Perşembe Pazarı'na giriş, Şişhane Işıklar'dan Kasımpaşaya mecburi yön, Kasımpaşa'dan Unkapanı köprü ayrımı, Perşembe Pazarı'ndan  Unkapanı Köprü ayrımı."               

Beşiktaş ve Beyoğlu'nda Ortaköy istikametinden gelenler Eski Yıldız Caddesi Barbaros Bulvarı'na, Gümüşsuyu Caddesi'nden gelenler Miralay Şefik Bey Sokak'tan Divan Kavşağı'na, Mete Kavşağı'ndan gelenler Divan Kavşağı'na, Dolmabahçe ve Sütlüce tünellerini kullanacak olanlar Şişli Bomonti Akar Caddesi'ne yönlendirilecek. Balmumcu'dan gelenler Merkez Komutanlığı'ndan ters istikamete tekrar Balmumcu'ya verilecek.               

Tarlabaşı Bulvarı ve Yedikuyular Caddesi trafiğe açık olacak.               

Üsküdar ve Ataşehir-Kadıköy sınırları içerisinde Kısıklı Caddesi'nden (Altunizade Köprü üstünden) D-100 kuzey-güney katılım, Kuşbakışı Caddesi Petrol-İş önünden D-100 Karayolu güney katılım, Mahir İz Caddesi'nden (Altunizade Köprü Üzerinden) D-100 kuzey-güney katılım, Tophanelioğlu Caddesi Gold Bilgisayar önü D-100 güney-kuzey katılım, Beylerbeyinden Boğaziçi Köprüsü kuzeye katılım, D-100 Fenerbahçe ve Göztepe istikametinden gelip TEM ve Boğaziçi Köprüsü ayrımına katılım noktaları, Batı Ataşehir Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu istikametine katılım, kuzey Ataşehir'den Rıdvan Dedeoğlu'na katılım ve Mustafa Kemal Köprüsü altından kuzeye katılım kapatılacak.               

Çevre yollarından güney Zincirlikuyu ayrımı (Beşiktaş-Levent ayrımı), Fenerbahçe Göztepe'den Gelip TEM ayrımına katılım (Göztepe'den gelip TEM E-5 kuzey ayrımı), Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu istikametine katılım (Kuzey Çamlıca turnikelerden geliş Kozyatağı ayrımı), FSM turnikelerden gelip 1. Çevre Yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım, Mustafa Kemal Köprü altından kuzeye katılım, Altunizade köprü altı koşunun başladığı yer, maraton ile koşu arası, Park girişi maratonun başladığı yer park çıkışı, park çıkışı turnikeler arası ve kuzey turnike sahası trafiğe kapalı olacak.               

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanacak tüm sürücüler kapatma noktalarından en kısa güzergahtan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü istikametine yönlendirilecek.    


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Spora ve Siyasete Etkileri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir