12 Aralık 2018 Çarşamba 18:35:03
» Kadın istemezse ve de kadın istese! Şirketi kadınların yönetimindeki gruba satılmış...

Kadın istemezse ve de kadın istese! Şirketi kadınların yönetimindeki gruba satılmış...

Onlarca kadına cinsel taciz, cinsel saldırı ve tecavüzle suçlanan ABD'li yapımcı Harvey Weinstein'ın sahibi olduğu Weinstein Company, başında iş kadını Maria Contreras-Sweet'in olduğu yatırımcı grubuna 500 milyon dolara satıldı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kadın istemezse ve de kadın istese! Şirketi kadınların yönetimindeki gruba satılmış...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Dünya - 02 Mart 2018, Cuma 18:06:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

26.02.2018 tarihinde ; 

Aralarında ünlü isimlerin de olduğu onlarca kadına cinsel taciz, cinsel saldırı ve tecavüzle suçlanan yapımcı Harvey Weinstein'ın kurucularından olduğu New York'lu film stüdyosu Weinstein Company iflas açıklamasında bulunacak. Açıklama, şirketin varlıklarını satmak için yaptığı görüşmelerin başarısız olmasının ardından geldi.

 

Buzzfeed'in aktardığına göre, ünlü yapımcının adının karıştığı skandalın ardından zor günler yaşayan Weinstein Company varlıklarını başka bir girişimci gruba satma konusunda yürütülen görüşmelerin başarısız olmasının ardından iflas açıklamasında bulunacağını duyurdu.

 

New York merkezli şirketin 3 kişilik yönetim kurulundan dün yapılan açıklamada şirketin iflas duyurusundan başka çaresi kalmadığı vurgulandı.

 

Açıklamada " Bunun çalışanlarımız, alacaklılarımız ve mağdurlar açısından çok talihsizce olduğunun farkındayız. Yönetim kurulunun şirketin kalan değerini çoğaltmak için tek bir seçeneği kaldı; o da kurallı bir iflas süreci" dedi.

 

Şirket iflas duyurusunun önümüzdeki günlerde yapılabileceğini de belirtti.

 

'SATIŞ GÖRÜŞMELERİ NEW YORK SAVCISININ KAMU DAVASININ ARDINDAN ANİDEN SONLANDI'

 

 
Los Angeles Times'ın (LA Times) aktardığına göre Weinstein Company bir süredir film stüdyosunun varlıklarını başında iş kadını Maria Conteras Sweet'in olduğu yatırımcı grubuna 500 milyon dolara satmak için görüşmeler yapıyordu ancak bu görüşmeler bir sonuca ulaşmadı.

 

LA Times, Contreras Sweet'in yapımcı Weinstein'ın mağdur ettiği kişilere 40 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul ettiğini, yatırımcı grubunun şirketin adını değiştireceğini ve yönetim kurulunda kadınların çoğunlukta olacağı sözünü verdiğini belirtti.

 

Ancak satış konusundaki görüşmeler 11 Şubat'ta New York Savcısı Eric Schneiderman'ın şirkete ve yönetim kurulu üyelerine yönelik kamu davası açmasının ve anlaşmayı sorgulamasının ardından aniden sonlandı.

 

Savcı açıklamasında "Anlaşma Weinstein kardeşleri görevden alıyor ancak geri kalan yönetime dokunmuyor. Bunun kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz" demişti.

 

New York Times gazetesinin haberine göre  Weinstein şiketinin yönetim kurulu ayrıca Contreras Sweet'i stüdyonun çalışmalarını sürdürebilmesi için vermeyi vadettiği ara ödemeyi sağlamamakla de suçladı.

 

Harvey Weinstein, şirketi 2005 yılında kardeşi Bob ile birlikte kurmuştu. Skandalın ardından Harvey Weinstein yönetim kurulu üyeliğinden kovulmuş, kardeşi ise görevini sürdürmüştü.

 

Şirket 'Artist', 'Demir Leydi' ve 'Zoraki Kral' gibi birçok Akademi Ödüllü filmin yapımcılığını üstlenmişti.

 

100'den fazla kadına cinsel saldırı, cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan Harvey Weinstein şu anda seks bağımlılığı nedeniyle tedavi görüyor.

 

Weinstein hakkında ABD ve İngiltere'de yürütülen soruşturmalar olsa da yapımcıya yöneltilmiş resmi bir suçlama henüz bulunmuyor. Weinstein hakkındaki suçlamaları reddetmeyi de sürdürüyor.

 

Bu gün (02.03.218)  Aralarında çok sayıda ünlü oyuncunun da olduğu onlarca kadına cinsel taciz, cinsel saldırı ve tecavüzle suçlanan yapımcı Harvey Weinstein'ın kardeşiyle birlikte kurduğu 'Weinsteın Company' başında iş kadını Maria Contreras-Sweet'in olduğu yatırımcı grubuna 500 milyon dolara satıldı.

 

90 MİLYON DOLAR WEINSTEIN'IN MAĞDUR ETTİĞİ KADINLARA AYRILDI

 

500 milyon doların 90 milyon dolarının Weinstein'ın mağdur ettiği kadınlara ödenecek tazminat için ayrıldığı açıklandı. Seks bağımlılığı nedeniyle bir kliniğe yatan Weinstein hakkında ABD ve İngiltere2de farklı soruşturmalar açılmış olsa da henüz yapımcıya resmi suçlama yöneltilmiş değil. Weinstein suçlamaları reddediyordu.

 

ŞİRKET İFLAS BAŞVURUSU YAPACAKTI

 

Weinstein Company bu hafta başında satış için görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle iflas başvurusu yapacağını duyurmuştu.

 

Ancak New York Savcısı  Eric Schneiderman'ın araya girdiği ve şirketin 277 film de dahil sahip olduğu varlıkları satması konusunda anlaşmaya varıldığı açıklandı.

 

Halihazırda Weinstein şirketinde çalışan 150 personelin de yeni kurulacak işte çalışmak için davet edileceği belirtildi.

 

'YENİ BİR YÖNETİM KURULU VE YENİ BİR VİZYONLA BİR ŞİRKET KURACAĞIZ'

 

Contreras-Sweet yaptığı açıklamada şirketin yeni sahiplerinin 'yeni bir vizyon veyeni bir yönetim kuruluyla bir şirket kuracağını' söyledi.

 

Contreras-Sweet şirketin yeni yönetim kurulunda çoğunluğu da kadınların oluşturcağını belirtti.

 

Weinstein ve aktör Kevin Spacey'in adının karıştığı cinsel taciz iddiaları, geçen yıl sonunda Hollywood'u sarsmıştı.

 

Aralarında ünlü aktrislerin de bulunduğu çok sayıda kadının cinsel taciz,cinsel saldırı ve tecavüz  suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Weinstein, erkek kardeşi Robert ile kurduğu film şirketinden kovulmuş ve yapımcının Hollywood Film Akademisi ile ilişiği kesilmişti.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Değişik Dünya Haber ve yorumları analiz edip yayına vermek için Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir