10 Aralık 2018 Pazartesi 21:45:45
» "Kalamış Parkı'nı yok etmek kente ihanettir"

"Kalamış Parkı'nı yok etmek kente ihanettir"

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 06 Ocak 2018, Cumartesi 15:07:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

Yarkadaş: "AKP iktidarı, gözünü şimdi de şarkılara konu olan Kalamış Sahili'ne dikti. Kalamış'ı anılarımızdan silmeyin."
 
 
Gazeteci kökenli ve yazar olan şimdileri İstanbul Milletvekili olan Barış Yarkadaş, "AKP iktidarı, Kadıköylülerin şarkılara konu olan Kalamış Sahili'ni ve parkını da yok etmek istiyor. Bunun adı kente ihanet etmektir" tepkisini gösterdi. 
 
 
Kadıköy Kent Konseyi, Kalamış Sahili'nde "Kent ve Yaşam Şenliği" düzenledi. Şenliğe Milletvekillnin partisi PM Üyesi Kadir Öğüt, Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı.
 
 
"KALAMIŞ'I DA YOK EDECEKLER"
 
 
Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer'in ev sahipliğnde düzenlenen şenlikte gazetecilere açıklama yapan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Kalamış Marinası genişletilmek ve halkın nefes aldığı bu alan da marinaya dönüştürülmek isteniyor. Bu bir katliamdır" dedi.
 
 
Şarkılara konu olan Kalamış'ın doğal yapısının bozulmasının, kentlilerin belleğini silmekle eşdeğer olduğunu da belirten Yarkadaş, "Bu kötülüğü Kadıköylülere yapmayın" çağrısında bulundu.
 
 
"HALK BURADA NEFES ALIYOR"
 
 
Kıyıların betona dönüştürülmesiyle birlikte, halkın yürüyebileceği, bir araya gelip nefes alabileceği tek bir alanın bile kalmayacağını belirten Yarkadaş şöyle konuştu:
 
 
"Kalamış Sahili Türkiye'nin en ünlü alanlarından biri... Münir Nurettin'in o eşsiz şarkısıyla anılan bir bölge... Dolayısıyla kent belleğinde önemli bir yer tutuyor. Şimdi burası da yok edilmek ve buraya beton binalar dikilmek isteniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AKP'li Büyükşehir Belediyesi bu girişimden derhal vazgeçmelidir. Kalamış Sahili, beton bir mezarlığa dönüştürülmemelidir."
 
"KENTE İHANETTİR"
 
 
Kadıköy'e ilişkin değişikliklerin masa başında planlanmasının doğru olmadığını da belirten Yarkadaş, "Burayı sadece Kadıköylüler değil, İstanbul'da yaşayan herkes kullanıyor. Halk bu parka gelerek denizi izliyor, yürüyor ve nefes alıyor. Halkın kullandığı bu sahili marinaya dönüştürmek, kente ihanettir" dedi.
 
 
Etkinliğe katılanlar, çeşitli müzik gruplarının verdiği konserin ardından, kıyıların imara açılmasını protesto etmek amacıyla imza kampanyası da başlattı. Kampanyaya Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Kadir Öğüt, Ali Narin ve Aykurt Nuhoğlu da katıldı. 
 
 
Öte yandan Kent Konseyi adına yapılan açıklamada, Kadıköy Sahili'ne yapılmak istenen cami projesinin iptal edilmesi de istendi. Konsey, sahildeki atık tesisinin "İleri Biyolojik Atık Tesisi''ne dönüştürülmesini de talep etti. 
 
 

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Yaşam ve Düzen Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir