21 Şubat 2018 Çarşamba 06:20:15
» 'Kapanma partisi' de özel yaşammış!

'Kapanma partisi' de özel yaşammış!

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
'Kapanma partisi' de özel yaşammış!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 03 Şubat 2018, Cumartesi 02:50:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

....

TBMM Başkanı Kahraman, okullardaki şeriat özentisi, gerici uygulamaları koruma kalkanına aldı. Kahraman, 'kapanma partisi' adı verilen törene ilişkin sorularımı da geri yolladı."
 
 
 
İstanbul Milletvekili ve gazeteci kökenli Barış Yarkadaş, Şanlıurfa'daki bir okulda düzenlenen 'kapanma partisi'ne ilişkin sorularının da TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından geri gönderildiğini açıkladı. Yarkadaş, "Meclis Başkanı Kahraman, laiklik karşıtı uygulamaların meclisteki hamisi misyonunu üstlendi" diye konuştu. 
 
 
Şanlıurfa'ya bağlı Bozova'nın Hacılar Ortaokulu'nda düzenlenen "kapanma partisi'' adlı etkinliği ortaya çıkaran  İstanbul Milletvekili ve gazeteci kökenli Barış Yarkadaş'ın Bakan İsmet Yılmaz'a yönelttiği altı maddelik soru önergesi geri gönderildi.
 
 
YİNE 'ÖZEL YAŞAM' GEREKÇESİ
 
 
Ortaokul öğrencilerini tesettüre sokan  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni G.İ.'nin yönetmelik dışı uygulamasına ilişkin sorularını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a yönelten Yarkadaş, TBMM Başkanı Kahraman'ın engeliyle karşılaştı. Yarkadaş'ın verdiği bilgiye göre, TBMM Başkanı Kahraman, "Okuldaki uygulama özel yaşama ilişkindir, bunlara ilişkin soru soramazsınız" diyerek önergeyi geri gönderdi. 
 
 
''LAİKLİK KAVRAMINI GÖRÜNCE...''
 
 
İsmail Kahraman'ın tavrına tepki gösteren Yarkadaş, "Meclis Başkanlığı koltuğunda oturan kişi, içinde 'laiklik' kavramı geçen her soruyu geri göndermeyi alışkanlık haline getirdi. Soruları okuyup okumadığından bile şüpheliyim" dedi. 
 
 
Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
 
 
"Şanlıurfa'da yaşanan skandalı medyaya ve TBMM'ye taşıdıktan hemen sonra, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a çeşitli sorular yönelttim. Skandalın ortaya çıktığı gün, okulun ismi ve yeri belli değildi. İki gün sonra ise hem okulun, hem de skandala imza atan öğretmenin ismi belli oldu. Biz o günkü önergemizde, konuya ilişkin sorular yöneltmiştik. Kahraman bunları sormamızı iç tüzüğe aykırı bulmuş ve geri göndermiş. Oysa ki; soru önergemizden iki gün sonra, soruşturma açıldı. Öğretmenin ve okulun ismi de ortaya çıktı. Meclis Başkanı Kahraman, bu gerçeğe rağmen, hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor ve sorularımızı geri yolluyor."
 
 
'İSTİFA EDECEK MİSİNİZ?' SORUSUNU DA BEĞENMEDİ
 
 
Meclis Başkanı Kahraman'ın okuldaki uygulamaya ilişkin açılan soruşturmadan bi haber olduğunu da belirten Yarkadaş, sözlerine şu şekilde devam etti: 
 
 
"Meclis Başkanı, MEB'in laikliğin yok edilmesine ilişkin tavrını sorgulamamızdan rahatsız oluyor. Okullarda her geçen gün artan şeriat propagandasını sorgulamamızı engellemeye çalışıyor. Bakana 'Bu uygulamalar karşısında neden sessiz kalıyorsunuz?' diye soruyorum, o soruyu da geri gönderiyor. Muhalefet milletvekili olarak bakana 'İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?' sorusunu yöneltiyorum, o sorunun da üstü çiziliyor. Altı soruluk önergemde, dört soru 'iç tüzüğe aykırı' bulunuyor Kahraman tarafından..."
 
 
"KAHRAMAN MECLİSİ TIKIYOR"
 
 
Yarkadaş, Kahraman'ın muhalefetin denetim görevini yerine getirmesini engellemek için görevini kötüye kullandığını ve 'tıkaç' haline geldiğini de belirttti. Yarkadaş, şöyle konuştu: 
 
 
 "MEB İsmet Yılmaz'a 'Bu konuyu da geçiştirecek misiniz? Soru önergelerine neden cevap vermiyorsunuz? Size şu ana kadar kaç soru önergesi geldi?' diye sordum aynı önergede... İsmail Kahraman bu sorumu da 'Bunlar özel yaşama ilişkindir. İç tüzüğün 96 ve 97. maddesine göre bunlar özel yaşama ilişkin sorulardır' gerekçesini gösteriyor."
 
 
"ŞERİATA KORUMA KALKANI"
 
 
 
İstanbul Milletvekili ve gazeteci kökenli Barış Yarkadaş "Kahraman bu tavrıyla bilinçli bir tutum sergiliyor. Soruları geri göndererek, muhalefetin denetim görevini yerine getirmesini engelliyor. Ayrıca, gerici ve şeriatçı uygulamaların hamisi rolünü üstleniyor ve  ettiği yemine bağlı kalmıyor" dedi. 
 
 
Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
 
"Okullarda küçücük çocuklara 'kapanma partisi' düzenlemek, özel yaşama ait olamaz! Biz bu dayatmacı anlayışı teşhir ettik ve AKP'nin baskıcı ve karanlık yüzünü gösterdik. Kahraman, bu tavrımızdan rahatsız oldu. Bir hafta önce de 'Şeriat Andı'na ilişkin sorularımı geri yollayarak aynı hamiliği sürdürdüğünü göstermişti. Kahraman, nerede gerici ve şeriatçı uygulama varsa, onu savunuyor. Öyle ki; MEB soruşturma açmış olmasına rağmen, onu bile görmezden geliyor. Şanlıurfa'daki 'kapanma partisi'ni MEB bile savunamıyor. İsmail Kahraman ise MEB'i bile  geride bırakıyor ve sorularımızı engelliyor."
 
 
"LAİKLİKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"
 
 
TBMM Başkanı Kahraman'ın meclisi çalıştırmamak için çaba gösterdiğini de belirten Yarkadaş, tepkisini şöyle ifade etti:
 
 
"Kahraman'a göre kamusal alanda küçücük çocuklara zorla türban taktırmak da Bakan İsmet Yılmaz'a bunları sormak da 'özel yaşam'mış... Kahraman, Meclis Başkanı değil, Meclisi Çalıştırmama Başkanı ünvanını almalıdır. Bu tavrıyla, başkanı olduğu meclisi tasfiye etmenin aparatlarından biri haline gelmiştir. Kahraman ne yaparsa yapsın, hem laikliği savunacak, hem de iktidarı denetleme görevimizi yerine getireceğiz. Ve en önemlisi, çocuklarımızı Kahraman'ın karanlık zihniyetine teslim etmeyeceğiz."
 
 
ŞANLIURFA'DA NE OLMUŞTU?
 
 
Şanlıurfa'ya bağlı Bozova Hacılar Ortaokulu'nda Din Bilgisi Öğretmeni G.İ tarafından 'kapanma partisi' düzenlendi. Kalp şeklinde 'Hamdolsun kapandım', 'İnşallah size de nasip olur', 'Rabbimin emri diye yaptım', 'Kapandım mutluyum', 'Şükür ki kapandım’, 'Tesettürle mutluyuz', 'Haydi sen de kapan' yazılı dövizleri taşıyarak poz veren öğrencilerin fotoğrafları sosyal medyaya yansıdı. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, konuyu TBMM'ye taşıyınca, MEB 'kapanma partisi'  hakkında soruşturma açtı. 
 

Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir