20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:31:26
» Kazım ARSLAN: "OLDU OLACAK, ÜLKENİN TAPUSUNU DA ERDOĞAN'A VERELİM"

Kazım ARSLAN: "OLDU OLACAK, ÜLKENİN TAPUSUNU DA ERDOĞAN'A VERELİM"

Kazım Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dövizle sözleşmeden TL'ye geçiş, faiz çıkışı ve Varlık Fonu kararlarını değerlendirdi. Arslan, "16 Nisan referandumunun maliyetleriyle karşı karşıyayız. Tek Hazine hesaplama yöntemini geçen ay değiştirmişlerdi, meğerse Tek Adam/Tek Damat modeline göre hazineyi ayarlamışlar. Padişah buyruğu gibi döviz kararnamesi çıkmaz. Siz öyle bir karar alınca her sözleşme dövizden TL'ye dönüyorsa, devleti borç altına soktuğunuz köprü, yol, hastane kurlarını neden dövizden TL'ye çevirmiyorsunuz? Kurumların itibarıyla bu kadar oynanırsa yatırım ve sermaye akışı daha çok duracak." Ifadesini kullandı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kazım ARSLAN:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Ekonomi - 13 Eylül 2018, Perşembe 18:49:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazım ARSLAN:
 
"OLDU OLACAK, ÜLKENİN TAPUSUNU DA ERDOĞAN'A VERELİM"
 
 
 
Kazım ARSLAN'ın açıklaması şöyle:



"Geçen ay "Tek Hazine Hesabı"nı değiştirmişlerdi, meğer yeni Tek Hazine hesaplama yöntemi dedikleri, hazineyi tek adama, tek damada bağlamakmış.

16 Nisan Anayasa Referandumu'nun getirdiği değişiklerin acısı, tek adam zihniyetinin maliyeti tek tek açığa çıkıyor. Yazıktır, Türkiye bir ailenin ve partinin hırsları yüzünden tüm kazanımlarını ve gücünü kaybediyor! Yiğit Bulutların aklıyla ekonomiyi kurtarmaya kalkanlar, bugün onları görevden alıp her koltuğa kendini atıyor. Atayan o, atanan o! Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde böyle bir uygulama yoktur, olamaz da. Ancak diktanın olduğu ülkelerde olur bu yanlış kararlar.

BÖYLE DEVLET YÖNETİMİ OLMAZ

 

Yaşanan büyük ekonomik çöküşün hesabını vermesi gerekenler kurumların içini oyuyor, sonra da kendi tekellerine alıyor. Erdoğan'a bir Saray yetmedi, peşinden yazlık Saray yaptırıyor, şimdi de Ahlat'ta 1071 m2'lik Cumhurbaşkanlığı Köşkü yaptırmak istiyor. Ülkenin geldiği nokta belli olduğu halde, Cumhurbaşkanı paraları çarçur edecek yer arıyor.

DÖVİZLE SÖZLEŞMELERDEN TL'YE GEÇİŞ BELİRSİZLİKLE DOLU

Ülkenin en önemli varlıklarını, geleceğini kendisine ve ailesine bağlayanlar, kurumların itibarını yok ediyor ve güveni sarsıyorlar. Dün Varlık Fonu'nu kendine bağlayanlar, bugün dövizle yapılmış sözleşmelerin üstünü çiziyor ama kendi imzaladıkları yol, hastane, köprü sözleşmesindeki dolara, euroya dokunmuyor, müteahhitlere dolar üzerinden ödemeleri devam ediyor. Bütün bunların arkasından, oldu olacak, ülkenin ve devletin tapusunu Erdoğan'ın üzerine yapalım, yeni kararnameye, yeni saltanat arayışlarına gerek kalmasın.

Devletin ve kurumlarının saygınlığını yok eden, yüksek faizle ve dış kredilerle borçkolik ekonomiyi yaratanlar, Sayıştay denetiminden kaçırdığı fonları şimdi kendi üstüne geçiriyor, hesap vermekten kaçınıyor.

ÖZEL ŞİRKET SÖZLEŞMELERİ VE İHRACAT ÖDEMELERİ SORUNLU

Özel sektörün can damarlarını tıkayan, hem faiz baronlarından beslenip hem faiz düşmanı kesilen, günübirlik kararlarla ekonominin ana kurallarını altüst edenler, dün halkın birikimini kendisinin ve damadının üzerine geçirdi, bugün de dövizle yapılmış sözleşmelerde belirsiz bir karar aldı.

Ayrıca ihracat ödemelerinin ne şekilde yapıldığını bilmeden, 90 günlük süreye bağlayarak ihracatta yeni sorunlar doğurdu. Dövizle yapılmış tüm sözleşmelerden kasıt ne; neden kamunun özelle yaptığı dövizli alımları, garantiler TL'ye çevirilmiyor? 30 gün içinde sözleşmeler TL'ye çevirilecekmiş, hangi kur baz alınacak? Açıklık yok, taraflar anlaşamayınca sözleşmeler boşa mı düşecek?

PADİŞAH BUYRUĞU GİBİ KARARNAME ÇIKMAZ

Belirsizliğin, öngörülemezliğin, hukukun padişah buyruğuna terk edildiği bir dönemi yaşıyoruz. Merkez Bankasının her kararına müdahalenin yapıldığı, karar öncesinde bankaya kafa tutulduğu bir dönemde ekonomi çöker,piyasaya güvensizlik hakim olur, yatırımlar durur, sermaye akışı olmaz. Hızla akılcı uygulamalara geçilmesini ve ortak aklın hakim olduğu bir yönetim olmasını istiyoruz.

Haber : Kazım ARSLAN


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş ve Savaş Ekonomisi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir